Jakie filmy polecacie / nie polecacie?

 

Dla mnie wytrawnego konesera, nie ma nic godnego uwagi w odniesieniu do Twojego pytania…:slight_smile:

“Las samobójców”… “gniew wściekłych i udręczonych dusz zmarłych”…lubię horrory, ale zdecydowanie takie w których główne role grają używane “realnie” narzędzia…odpada…:slight_smile:

“Most szpiegów”…Steven Spielberg plus Tom Hanks…duet miód, ale epicka historyczna fabuła lat zimnej wojny też nie do końca do mnie trafia…

Reszta aktualnego repertuaru to bajeczki, lub polskie filmiki dla nawiedzonych nastolatek…ha,ha,ha

 

 

Jeśli tak wygląda “koneser” to się cieszę że Nowe Horyzonty mają ciekawszą bazę filmów z opisami, niż brak poleconych filmów przez kolegę. 

Dla zainteresowanych - “Zupełnie Nowy testament” i “Creed: Narodziny Legendy”.

 

 

“O gustach filmowych się nie…”…czujesz ten niuans…ha,ha,ha

Grunt że ostatnia dekada stycznia będzie “bogata”…:) 

Hmmm filmu jeszcze nie oglądałem, ale przeczytałem książkę i jest SUPER. Chodzi o więzień labiryntu. 

Dyskutuje się o gustach, całe życie to robimy. To powiedzenie jest często stosowane przez osoby nie mające nic mądrego do powiedzenia w danym temacie ;)

A to wątek o książkach, czy jednak filmach? 

No i wspomniałem o filmie :slight_smile:

9fa07ad7cf7674559d54bfe0ed17dd25.jpg

Pitbull. Nowe porządki

Gatunek: Dramat, Sensacyjny

Uwaga: Post  może zawierać treści zdradzające fabułę…:slight_smile:

…“Nie ma miękkiej gry”…i nie ma…jest za to reżyser Patryk Vega w całej krasie.

Zdecydowanie nowy “Pitbull” - dobra fabuła, mocne kino z nutką żartu

Warto wspomnieć o innej polskiej produkcji “Moje córki krowy” - raczej nie komedia…ciekawy, poważniejszy film o “więziach rodzinnych”. “Zupełnie nowy testament” też ciekawy, można się uśmiechnąć ale i zastanowić nad pięknem życia.

Ze starszych to koniecznie “Bogowie ulicy” - piękno przyjaźni, a wokół wojna z gangami! Szczerze polecam :slight_smile:

“Lucy” Luca Bessona

Przeciętna panienka zostaje uwikłana w pewne zdarzenie, właściwie tylko na chwilę, ale grzęźnie w nim i nie wyjdzie z niego nigdy, pozostanie już tak do swojego końca. Skutkiem ubocznym jest sytuacja w której wykorzystuje coraz to większe obszary mózgu dochodząc w efekcie do 100%. Film na pewno nie pozwoli się nudzić, banałem nie trąca mocno wciąga.

Może mój opis jest taki sobie, ale nie chcę za dużo ujawnić tym, którzy zdecydują się obejrzeć - warto!!! :slight_smile:


“Nasze Zwariowane Angielskie Wakacje”

Bo o dobrą komedię dzisiaj trudno, a ta jest spoko w konsumpcji.

 


“Drive”

Ciekawy temat, nie powinien przynudzać a zdecydowanie na odwrót… - Planujesz napad i potrzebujesz kierowcy? To go wynajmij…  

Cokolwiek można sądzić przed obejrzeniem, to i tak na pewno zaskoczy, nudy nie ma płycizn również.

819666ea40637538ea910630f5897066.jpg

Zjawa  / The Revenant

Gatunek: Dramat, Przygodowy

 Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… Uśmiech

Mistrzostwo świata…w znakomitej większości obraz oparty o kinematograficzny wyświechtany “banał” w postaci zemsty samotnego mściciela…ale tym razem niesamowicie podany i zrealizowany. Świetne zdjęcia, surowego, nieprzyjaznego klimatu opartego na srogiej zimie…przeplatanka metafizycznych wstawek, retrospekcji przeszłości głównego bohatera, rysów jego psychiki z naciskiem na przeżywane emocje oraz motywację nakierunkowaną na bezwarunkową zemstę,

Dalej polecam coś sprzed dekady, na początek absolutnie kultowy Podziemny Krąg (Fight Club)

 

Fajne efekty, ostrzał ukazany nieco jak w grach komputerowych - to fanie.

Ja ze swojej strony polecam Historia Roja. Film o żołnierzach wyklętych. https://www.youtube.com/watch?v=_irB8S0QAQw

b411723bef69954e91414aed3afaf5da.jpg

Spotlight

Skoro już pomykam w tym wątku, to z cyklu ja polecam, to dzisiaj skoro jestem, to polecam (moim zdaniem dobre filmy polecam:))  I tak dzisiaj polecam film  Piąta Władza 

Film chyba na czasie a tutaj nawet na miejscu choć już prawie sprzed 3 lat, to temat wciąż na rzeczy.  Ilu ludzi trzeba by zacząć zmieniać świat? 1,2,3? 1,2?

%7Boption%7D

Ave Cezar ktoś już oglądał, warto iść?

Obejrzałem zwiastun i chyba racja - zapowiada się nieźle, świetna obsada.

Niekoniecznie w kinach, ale polecam jeśli nigdy nie oglądałeś i każdemu kto nigdy nie oglądał to Harry Angel z 1987 roku. Obejrzany po raz pierwszy jest raczej świetny, po raz drugi już niekoniecznie.

 

Dalej Krwawy Romeo z 1993 roku zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=o0Za3k1txk8

 

także z 1993 Prawdziwy Romans - zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=w8F0XZ9PFBE

 

 

Buffalo Soldiers  z 2001 https://www.youtube.com/watch?v=KwOKKlSilTs (polskiego zwiastuna nie znalazłem) 

 

Oczywiście zależnie o gustu, ja przy tych filmach które wrzucam do propozycji swego czasu po prostu  jakoś tam pozytywnie odpływałem bez wzmocnień.

Jeszcze takie fajne kino drogi Desperaci / The Way of the Gun z 2000 roku  (też nie znalazłem polskiego zwiastuna) https://www.youtube.com/watch?v=uXGm-2lvJww

Polecam “Forrest Gump”, “Zielona mila”, “Ojciec Chrzestny”

Polecam Finding Forrester

 

Film dla niektórych. Dobry film, film dla miłośników rocka a szczególnie Joan Jett, tutaj historia kapeli The Runaways, w której gwiazdą była zdecydowanie Cherie Currie, ale chyba postać Joan Jett nie jest ani trochę w cieniu.

The Runaways: Prawdziwa historia(2010) - Biograficzny, podlany dramatem, muzyczny.

Tłumaczenie chyba trochę ujmuje oryginałowi, ale nie burzy sensu.