Jakie filmy polecacie / nie polecacie?

Unbroken, 2014. Polecam, dobry film wojenny i oparty na faktach.
http://www.filmweb.pl/film/Niez%C5%82omny-2014-693142

Powiem, że średni dość - jak dla mnie. Polecam z podobną tematyką tylko w drugą stronę - historia żołnierza (właściwie dwóch - maratończyków Koreańczyk i Japończyk) imperialnej armii, który trafia do niewoli sowieckiej w Mandżurii w 1939, potem do armii czerwonej a potem do wermachtu - efekty specjalne może przesadzone (jak kto lubi - swoją droga niezłe), ale poza tym świetny.

My Way  (https://en.wikipedia.org/wiki/My_Way_%282011_film%29)

My_Way_%282011_film%29.jpg[/IMG]   

PS
Także na faktach.

 

Początek (wspomnienie z nocy) rzeczywiście śmieszy, ale dalej to już wciąga i chce się oglądać, to że wykorzystanie możliwości mózgu w 100% czyni istotą podobną z definicji bogu, to ciekawe raczej a nie śmieszne. Stworzeni na boskie podobieństwo dlaczego nie mieliby stać się mu równi.

Zachwyca, zachwyca - ja się zachwycałem tylko wiele lat temu :slight_smile: Żaden film nie ukazywał wcześniej, wówczas (wówczas był cenzurowany) i  jeszcze długo później w taki sposób armii amerykańskiej i w drugim epizodzie wojny wietnamskiej.

Polecam Lone Survivor 2013

http://www.filmweb.pl/film/Ocalony-2013-613320

As w rękawie(2006)

Jeden ważny koleżka - świadek koronny - ważny dla służb  i masa zabójców wynajętych by go uśmiercić, jedni nie wiedzą o innych, więc kulminacja to kilogramy wystrzelonych pocisków i litry wylanej krwi także policjantów i agentów FBI.

Dwójka moim zdaniem jest słabsza.

fc495e57bbafbd6c1fae491b619df30a.jpg

 

Pitbull. Niebezpieczne kobiety

 

Gatunek: Sensacyjny
Produkcja: Polska

 

 

_ Uwaga: Post  może zawierać treści zdradzające fabułę… _ :slight_smile:

 

Po ponad dwóch godzinach seansu wyszedłem z kina zmęczony, po prostu zmęczony…
W moim odbiorze, do poprzednika “Nowe porządki”  nawet się nie umywa…niby dostajemy to wszystko co już było i się podobało…
Jest brutalnie, jest wulgarnie, jest gruba działalność przestępcza, jest nawet piła mechaniczna “dyscyplinująca” osiedlowych osiłków…ale w sumie efekt jak dla mnie,  jakiś dziwnie nijaki…
Humor, taki fajny poprzednio…a tym razem uśmiechnąłem się “instynktem stadnym” tylko kilka razy…
Pani Alicja Bachleda Curuś w jednej z głównym ról…z grzeczności nie skomentuję…
Okay, wystarczy…w ostatnim słowach zaskoczę sam siebie… trzeba zobaczyć, trzebar010.gif

Film “Kler”, już widzieli?
Jak jeszcze nie widzieli, to parafrazując jednego z bohaterów, arcybiskupa Mordowicza…“co to k**** jest, do ch*** karmazyna?!”

W temacie tego tytułu wszystko już chyba, ze wszystkich stron zostało napisane i powiedziane…koniecznie trzeba obejrzeć

Wywiad z reżyserem:
magazyn.wp.pl Smarzowski: “Mój film opowiada o ciemnych stronach Kościoła”

Americna Pie 1-3, Naga Mila

Saga Star Wars od epizodu 1-szego

Dziewczyna Mojego Kumpla

Wzgórza Mają Oczy (1)

Ostatni dom po lewej

Poznaj Mojego Tatę, Poznaj moich rodziców

Szklana Pułapka cała seria

Córeczka Tatusia 2018

@Madafaker Plagi Breslau … Showmax … Coś czuję że @januszek z Vegą zaczął współpracę :slight_smile:

W ramach oddechu w trakcie przedświątecznego pędu, chwila refleksji https://www.youtube.com/watch?v=p5N68K3UAJU

Plagi Breslau” obejrzane…szału nie ma, ale za to Wrocław ładnie pokazany…oj “niebezpieczni” ludzie tam się “kręcą”, w każdym razie, warto na film “rzucić okiem”

Czas kupować / rezerwować bilety na “Kobiety mafii 2”…nie wiem jak Wy, ale Ja już mam

Jak ktoś jeszcze nie był na “Kobiety mafii 2”, to bez zwłoki niech się wybierze, rozrywka przednia, ponad dwie godziny dobrego kina

Byłem wczoraj i trochę się zniesmaczyłem. Pierwsza część była dużo lepsza. Ta druga zaś jest zbyt przesadzona.

Znam dwie osoby, które mają dokładnie odmienne zdanie

Druga część ma zdecydowanie większą dawkę humoru, a mniejszą wulgaryzmów

Ale okay, wszyscy wiemy, iż tam “gdzie jeden film, tam dwóch Polaków i trzy opinie

John Wick - kto nie widział to polecam. Dwójka to tylko strzelanina. W maju planowana jest trójka. Mam nadzieję że będzie choć trochę lepsza niż poprzednia.

Polecam

Moim zdaniem lepszy niż wskazuje ocena.

Wzgórza Mają Oczy oraz Wzgórza Mają Oczy 2 według mnie nie tyle straszny co taki swojaki klimat ma :slight_smile:

Ten też ma fajny klimat:

A to nie horror, ale i tak potrafi zryć berecik