Jakie filmy polecacie / nie polecacie?

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną: Początek :slight_smile:

Fajny western, w miarę nowy (z XXI wieku), ale kręcony tak, jakby pochodził z klasycznej epoki westernów.

Kilka dobrych filmów z lat 80-90 tych, które moim zdaniem warto jest obejrzeć:
Tango&Cash, Top Gun, Akademia Policyjna, Joe Black, Moja dziewczyna, Tato, Sara, Rambo, Lwie serce to tak na szybko, ale jeszcze kilka, kilkanaście by się znalazło :wink:

No i jesli lubicie klimaty japońskie polecam stronę Filmy o samurajach – klasyki i współczesne produkcje - Filmi Przegląd filmów o samurajach.

i justice for all

Furioza. Jeden z najlepszych polskich filmów.

Samsara Rona Fricke.
Koniecznie na dużym ekranie. Najlepiej w kinie.

Dom Gucci. Świetna ekranizacja, dobrze dobrani aktorzy, którzy zagrali swe role wręcz fantastycznie.
Naprawdę dobrze zrobiony film oparty na faktach.

Gdzie śpiewają raki
Johnny

Tu https://podobnefilmy.com/ można znaleźć bardzo dobre filmy szukając po ocenie powyżej 8 albo nawet i nie schodząc poniżej 9.

1 polubienie

Avatar istota wody. Film który ma fabułę, przy której Martwica Mózgu to majstersztyk reżyserski.

Kiedyś, pierwsza część miała fabułę również nędzną, ale grafika i 3D to było coś. Dzisiaj bardziej mi się podoba jak zagram w Horizon, grafika filmu jest cukierkowa i efekty robią wrażenie o wile mniejsze. W zasadzie osiągnięto taki przesyt nimi, że całość stała się sztuczna. Dialogi są na poziomie „Poczytaj mi mamo.”
Właściwie to 30 minut filmu wystarczyłoby aż nadto, aby opowiedzieć tą historię. Powinni pociąć na odcinki, i wstawić w jakimś Netflixie, pasowało by idealnie, obok popłuczyn z Wieśka.