Jakie książki czytacie, jakie polecicie? (ogólna dyskusja)

a ‘Pamietniki’ Dąbrowskiej czytales? mydlo glownie… 8)

widzisz, w kazdym czasie sa ludzie wyjatkowi, dlatego ich doceniamy uczac sie o nich i pamietajac :roll:

a ‘Noce i dnie’ ogladales? 8)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Dąbrowska

:x :x :x

Marcin, poleć coś jeszcze, bo książki co poleciłeś naprawdę, były super, znasz jeszcze coś z tych klimatów?

Modlitwe o sen, też przeczytałem, jest super.

@sidh-mor

Też chciałem przeczytać modlitwę o sen ale w bibliotece nie było. W najbliższym czasie przeczytam. Czytałem jeszcze: Męża - D. Koontza, Rękę mistrza - S. Kinga, Firmę - J. Grishama i Ciemność - J. Herberta. Naprawdę dobre książki.

Obecnie S. King - Cmętarz Zwieżąt

coś więcej na temat tej książki możesz powiedzieć?

Z mojej strony J. Grisham - Apelacja.

Dziś przeczytałem w ciągu zaledwie 3 godzin “Alchemika” Paulo Coelho, cudowna książką. Inne jego książki też mam zamiar przeczytać! Super się ją czytało, bardzo ucząca, wciągająca książka, przy której można odpłynąć i się rozmarzyć. Można odpłynąć w świat fantazji:D Ciekawe czy inne jego książki też są takie, mam zamiar je przeczytać. Ale na razie żadna nie jest dostępna bo każda wypożyczona u mnie w bibliotece na tą czekałem miesiąc. Polecam!

Ja dotychczas przeczytałem tylko jedną książkę od P.Coelho “Demon i panna Prym” i narazie nie widzę nic cudownego w tym autorze :roll:

No to dobrze, że mnie ostrzegłeś, ale ta jest warta przeczytania co poleciłem. Jest tam trochę fantazji, baśni, i metaforycznych znaczeń.

Ostatnio czytam książki kryminalne Zygmunta Zeydlera-Zborowskiego. To taki pisarz z lat PRL opisujący zagadki kryminalne rozwiązywanie przez ówczesną Milicję. Fajnie się czyta :slight_smile:

Polecam książki pana Sobiesława Zasady.

Dla osób interesujących się motoryzacją i dobrą, bezpieczną jazdą.

Tadeusz Borowski “Pożegnanie z Marią i inne opowiadania”

Czytam w zasadzie wszystko co wpadnie mi w ręce. Nie przepadam tylko za horrorami i romansami. Ostatnio czytałam przepiękną książkę - Złodziejka książek. Trochę o wojnie ale też o przyjaźni, miłości i poświęceniu.

Jak ktoś lubi sensację podbitą czymś dziwnym, niewiadomym (mam na myśli treść), polecam francuskiego pisarza Maxim-a Chattam-a.

Ja polecam genialną wg mnie serię “Krucjata” Jerry’ego Aherna. 21 tomów, ale jak dla mnie to za mało :smiley:

No i jak tam u was? Co czytacie?

Aktualnie skończyłem książki “Władza a idealiści” Paula Bermana i Neal Bascomb: “Wytropić Eichmanna". Całkiem dobre, a ta druga napisana jest wyjątkowo lekkim stylem, nie tracąc przy tym specjalnie na jakości. Teraz w końcu zacząłem Salman Rushdie: “Szatańskie wersety” i czyta się to … ciekawie. taka historia / historie inne niż wszystkie

John Grisham “Firma”. Kawałek dobrej książki :slight_smile:

Brida Paulo Coelho.