Jakie macie systemu operacyjne w szkołach?

Boooże, wszedzie mamy XP! Okropność. Wolałbym Ubuntu.

U mnie w wiekszości to Mac os

a w mniejszym stopniu to WinXP

Od kilku lat w szkołach prowadzona jest akcja “Pracownie Internetowe w każdej szkole”,które finansuje ministerstwo edukacji i ostatnio UE.W ramach tej akcji szkoła może wybrać platformę spośród MS,Mac i Linux…może,ale okazuje się teoretycznie…

Skoro można,wybrałem Mac’a,lecz po jakimś czasie dostałem telefon z ministerstwa (sic!),że z jakichś nieokreślonych przyczyn nie mogę…Zapytałem więc,czy mogę wybrać Linuxa-dano mi do zrozumienia,że pracowni mogę nie dostać w ogóle…Ostatecznie z kilkumiesięcznym opóźnieniem (bo udało mi się wywalczyć inny serwer) dostałem pracownię z Windowsem.

Bez komentarza…

Wszystkim rządzą układy : dajemy Ci do wyboru to to i to ale wybrać musisz windows’a. Mój nauczyciel mówił, że MS tak się zabezpieczył, że zafundował w wielu pracowniach system i pakiety ale bez możliwości zmiany.

BTW :

A u mnie jest Mac Os X (10.4 chyba)

Komputery dostaliśmy niedawno, nie wiem w jaki sposób dostaliśmy Mac’i

ale ważne że są :smiley: jest ich 30… fajna sprawa ten Mac Os

nauczyciel nauczył nas omijać zabezpieczenia w sieci szkolnej 8)

W obydwóch pracowniach MAC’i :wink:

No tak to są 3 pracownie informatyczne, w jednej jest 20 komputerów XP, w drugiej 15 komputerów, z czego 10 XP reszta 98/95 i trzecia w której jest 10 komputerów MAC :mrgreen: XP’eki sam z kolegą formatowałem więc jest tam wszystko co potrzebne antywirus, Firefox etc. :slight_smile:

freedom zgadzam sie z tobą. Ale cześć dzieciarni chciała by sie czegoś nauczyć. Ja osobiscie bardzo bym chciał sie nauczyc obsługi linuxa. Tak dla siebie aby umieć. Stąd ta ankieta Jakie wy macie systemy naczym wy sie uczycie.

komin15 obsługi Linuxa możesz np. nauczyć się na dodatkowym kółku lub w domu. 8)

U nas w gimnazjum jest 1 pracownia- 10 kompów, na kazdym win98.

Kompy okropne, stare, jak zainstaluje się FF to na kolejnej lekcji jest juz usunięty (a IE3 trochę mnie wpienia…). :x Pracujemy TYLKO w programach od MS. Nauczycielka która mnie “uczy” dziwi się jak mówie ze mam w domu OpenOffice’a. :roll:

Ale czego się spodziewać jak np. dokument worda zapisujemy “na dyskietce”; ale to już inne historia… :wink:

Złączono Posta : 29.10.2006 (Nie) 16:10

U nas w gimnazjum jest 1 pracownia- 10 kompów, na kazdym win98.

Kompy okropne, stare, jak zainstaluje się FF to na kolejnej lekcji jest juz usunięty (a IE3 trochę mnie wpienia…). :x Pracujemy TYLKO w programach od MS. Nauczycielka która mnie “uczy” dziwi się jak mówie ze mam w domu OpenOffice’a. :roll:

Ale czego się spodziewać jak np. dokument worda zapisujemy “na dyskietce”; ale to już inne historia… :wink:

Zakładajac ten temat spodziewałem sie innych reakcji. Chodziło mi o to że szkoła nażuca nam komercje. Komercje na którą w wiekszosci przypadkach nas nie stać. Ale widze ze to wiekszosci sie podoba wiec co tu zmieniać? Moim zdaniem Windowsa gdzie wszystko jest wytłumaczone jak 2 letniemu dziecku, wszystkie kreatory i pomoce nie ma sie za bardzo co uczyć. Linux gdzie wszystko jest inne i zagmatwane na to w szkołach powinno sie kłaść nacisk i wyjaśniać. Jeśli nie wszystkim to osobom chętnym ale zeby była taka mozliwosć a nie jak w niektórych szkołach są same MS.

a w liceum gdzie się uczyłem, od 2003 roku jest pracownia z makami

dopiero w tym roku wymieniono stare kompy z windowsami 95 na nowoczesne windows xp

Windows 98 :P.

W szkole:

92200.png

MS Windows 98

OpenOffice.org (jedyna rzecz open source’owa 8))

MS Internet Explorer

:expressionless:

Na stacjach: Windows XP Proffesional, SuSE 9.3 (taki staroć :stuck_out_tongue: )

Do tego dochodzi serwer na Debianie i Serwer z Windą 2003, który robi za kontroler domeny NT, i jeszcze testowa maszyna z NetWare

u mnie w szkole to : linux ubuntu(na kilku kompach)-sam instalowalem. win 98 i xp

U mnie są dwie pracownie. Jedna jest stara, a drugą szkoła dostała wiosną tego roku. Stara pełni funkcję awaryjnej, gdy nie działa nowa. Liczby kompów nie pamiętam.

W starej pracowni na stacjach roboczych jest Win98 i MS Works (w razie potrzeby nauczycielka doinstalowywuje np. PowerPointa), a na serwerze Windows NT Small Buisness Server (WinNT SBS). W nowej mamy na stacjach roboczych WinXP z pakietem MS Office, a na serwie Win2003 SBS. Oprogramowanie jest standardowe. Nawet hasła użytkowników są standardowe (poziomc). Hasła administratora i operatora też prawdopodobnie są standardowe, ale sprawdzę.

ja mam w jednej pracowni nowoczesne maci (sztuk 15) a w drugiej nowki pc’ty z win xp pro…(sztuk takze 15, i wypas monitorki LCD :D:D)

Windows XP PRO