Jakie sterowniki do płyty GIGABYTE GA-M61PM-S2 REV: 2.0

Witam, tak jak w temacie jakie sterowniki powinienem zainstalować do płyty GIGABYTE GA-M61PM-S2 REV: 2.0 po zainstalowaniu systemu.

Pozdrawiam

Odpowiednie dla Twojego systemu.

Z tej strony: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

instalujesz chipset i audio, następnie sterowniki dla karty graficznej ze strony jej producenta (ATI lub nVidia)

Hmmmm nie wiele z tego zrozumiałem ale dodam że przy zakupie otrzymałem płytkę na której jest coś takiego:

8393551600_1308500862_thumb.jpg

Czy to wystarczy czy musiałbym coś jeszcze instalować?

Ta płyta CD do tej płyty głównej to wielkie nieporozumienie. Jakim cudem znalazły się tam sterowniki SIS, SIS AGP, SIS sound itp? Przecież u Ciebie nie ma tych podzespołów.

Ze strony producenta płyty instalujesz tylko te, które Ci podałem.

Zainstalowałeś już system? Jaki?

Taką płytę otrzymałem przy zakupie komputera. Systemu jeszcze nie instalowałem ale będę instalował Vistę, a co do tych sterowników co podałeś to audio widzę ale chipset?

Nie widzisz? :wink:

lub dla Visty 64 bit:

PS. Masz dysk SATA czy ATA? Jeśli SATA to jestem ciekawy czy instalator systemu zobaczy Twój dysk SATA.

Teraz widzę :-), kórcze to już nic nie rozumiem przecież tą płytę otrzymałem wraz z nowym komputerem!

A VGA oraz SATA RAID się nie instaluje?

Mam dysk SATA na którym już był system Vista :-).

Ta płyta jest bez sensu w Twoim przypadku. Nic z niej nie instaluj.

VGA to są podstawowe graficzne, nie ma sensu jeśli chwilę później będziesz instalował aktualne ze strony producenta chipa graficznego.

Co do SATA… wszystko zależy czy instalator znajdzie Twój dysk i od tego jaki masz dysk.

No a skąd ja mam wiedzieć jaką mam kartę graficzną skoro ona jest zintegrowana na płycie!

sebaele , nie rozumiesz? Jeśli masz w komputerze drugą normalną nie zintegrowaną kartę to nie musisz instalować tych sterowników od zintegrowanej. A jeśli chcesz poznać jaką masz zintegrowaną kartę graficzną to pobierz program AIDA64 tam powinieneś się tego dowiedzieć :slight_smile:

Jeśli chcesz używać tę zintegrowaną kartę graficzną, a nie instalować odrębną (PCIEx) kartę graficzną, to musisz zainstalować jeden z tych sterowników VGA dla Visty v.15.56.

Jest to podane na stronie producenta płyty.

Myślałem, że masz jakąś dodatkową kartę, ale skoro używasz tylko tej zintegrowanej, to sterowniki wyszukaj tu:

http://www.nvidia.pl/Download/Scan.aspx?lang=pl

Dodane niedziela, 19 cze 2011, 19:39

Nie musi instalować VGA, ja używam pokrewną płytę i instalowałem sterowniki tylko ze strony nVidii (i dla XP i dla 7).

“Cedar” - tak! Tyle, że to “trudniejsza” alternatywa, a wersje proponowane na stronie Gigabyte też są produkcji nVidia. Zwróć tam uwagę na rozmiar pliku.

"sebaele" - niech Cię ręka boska broni przed instalowaniem czegokolwiek z tej płyty CD, którą dostałeś w sklepie!

Witam ponownie, właśnie zainstalowałem system Vista co teraz musiałbym zainstalować aby było wszystko ok?

Pozdrawiam

W tym poście dokładnie napisałem, nawet kolejność prawidłową podałem:

jakie-sterowniki-plyty-gigabyte-m61pm-rev-t450595.html#p2853678

sam jestem “zszokowany” i zastanawiam się w jaki sposób taki “potworek” opuścił mury Gigabyte :wink:

Ok pobrałem sterowniki audio oraz chipsetu, ale co teraz jak je zainstalować? Pytam bo po ściągnięciu oraz kliknięciu zapisuje mi jakiś folder a w nim różne ikony.

Umiesz uruchamiać programy? To co ściągnąłeś też jest pewnego typu programem - klikasz, uruchamiasz, czekasz aż się skończy instalować.

Ściągnąłem i po kliknięciu pyta mnie się gdzie zapisać folder więc daje na pulpit, następnie w tym folderze są kolejne foldery oraz różne ikony, a wygląda to tak:

8379204500_1308513533_thumb.jpg

Klikasz na “Setup” o wielkości 371 KB.

Ok dzięki a co z folderami zrobić po zainstalowaniu usunąć?