Jakie sterowniki do płyty GIGABYTE GA-M61PM-S2 REV: 2.0

Tak, po zainstalowaniu ten folder z pulpitu wędruje do kosza.

Ok dzięki, coś jeszcze instalować czy tylko audio i chipset?

Jeszcze sterowniki dla karty graficznej, przy Twoim doświadczeniu to pobierz “VGA” ze strony Gigabyte.

I na tym koniec.

PS. wejdź na Windows Update i zaktualizuj system - w gruncie rzeczy zainstaluj wszystko co wyszuka.

Zainstalowałem audio oraz chipset, mam jeszcze pytanie wraz z nowym komputerem dostałem również Vistę i czy przy instalacji nie instaluje przypadkiem tych sterowników które pobrałem? Pytam bo wszystko działa głos itp.

Może tak być. Mimo wszystko załatw to według tej kolejności:

  • instalacja systemu;

  • instalacja sterowników Chipset;

  • połączenie z internetem. Przewodowo (LAN) sieć może już działać!

  • zainstalowanie wszystkich aktualizacji z Windows Update (również opcjonalnych!), w tym proponowanych sterowników;

  • sprawdzenie zawartości Menadżera Urządzeń na pozycje “żółte” (wykrzykniki, pytajniki). Może nie ma!

  • zainstalowanie pobranych oddzielnie ze strony Gigabyte sterowników w miejscach “żółtych” pozycji. Jeśli są takie!;

  • zainstalowanie pobranego sterownika VGA karty graficznej nawet, jeśli nie była to pozycja “żółta”. System instaluje tu często zbyt “podstawowy” sterownik :slight_smile:

Mam wykrzyknik w pozycji Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Zostaw to na później. To nie jest na razie takie ważne, ale i trochę dziwne. Z reguły sterowniki do uniwersalnej magistrali szeregowej instaluje system. Koniecznie pobierz wszystko z Windows Update. Jeśli możesz, sprawdź, co się stanie po włożeniu pendrive’a do gniazda USB.

Zintegrowana k.graficzna to NVIDIA® GeForce 6100. Service Pack do Visty załatwi sprawę magistrali.

Tak karta to GeForce 6100, a jak zainstalować ten service pack i skąd go pobrać?

Tutaj masz:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Vis … 12227.html

Uważnie czytaj opis programu i wybierz odpowiednią wersję (32 lub 64 bit).

Zwróć uwagą na to:

Chodzi o ten link:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Vis … 17321.html

Powodzenia!

Dzięki wykrzyknik zniknął, wszystkie wejścia USB działają po podłączeniu pendrive więc nie wiem czy jest konieczna instalacja tego dodatku!

Kolejny problem jest taki że po wejściu w mój komputer widoczne mam 4 dyski wymienne a na pasku widnieje mi ikona bezpieczne usuwanie sprzętu. Jeśli to wybiorę i zatrzymam urządzenie to dyski znikają ale po ponownym uruchomieniu komputera znów się pojawiają! Czy idzie to w jakiś sposób naprawić?

Service Pack (każdy!) instaluj zawsze! Ale dla Ciebie powinien być w Windows Update. Pisałem, żebys zainstalował wszystko z Windows Update.

A co masz powkładane do gniazd USB? Najlepiej powyciągaj wszelkie urządzenia z gniazd USB i wtedy popatrz do Mojego Komputera (po restarcie!). Ta ikonka w tray’u ma być i niczego tam nie odłączaj, poza ewentualnie pendrajwami, czyli “Wysuń… takie, a takie urządzenie”.

Właśnie trwa instalowanie aktualizacji w Windows Update tylko nie wiem czy dobrze :-).

A co do tych gniazd to nie mam nic powkładane!

OK! Niech instaluje wszystko z Windows Update, potem restart i już nie musisz niczego odrębnie pobierać i instalować.

Instalowałem już wczoraj ale że było późno musiałem wyłączyć komputer. A powiedz mi jeszcze czy po jakimś czasie będę musiał znów coś instalować? Pytam bo na partycję systemową dałem 40GB a pozostało już mi tylko 20GB.

Nie, to wszystko!

Fakt, że duża to nie jest ta partycja. Musisz pamiętać wobec tego, żeby duże aplikacje, np. gry, instalować na partycji innej, niż systemowa (pewnie na D?), czyli wystarczy zmienić podczas instalacji standardową literkę dysku z C na D i instalować dalej.

Tak wiem wiem. A tak wygląda instalowanie aktualizacji:

1366988400_1308563929_thumb.jpg

Czy o to chodziło?

Tak. Bardzo dobrze! Kliknij w tym oknie “Zmień ustawienia” i zmień godzinę aktualizacji automatycznych na jakąś “ludzką”, bo pewnie jest tam 3 rano! Kliknij też link “Dowiedz się więcej” i zgódź się na wszystko, co proponują.

Ok a co by się stało jak ja bym tego nie instalował przecież system działa dobrze! W swoim osobistym komputerze instaluje system XP sterowniki i to wszystko.

System jest wtedy podatniejszy na zagrożenia z sieci, a ponadto poprzez aktualizacje jest systematycznie ulepszany. Generalnie więc nic by się nie stało, ale… licho nie śpi!

W “swoim osobistym komputerze” też to zrób! To jeden z podstawowych obowiązków użytkowników systemów Windows.