Jakie używacie antywirusa?

Ponieważ kolega infoR_96 zrobił ankietę na temat odtwarzaczy, pomyślałem, że zaczepię od razu o inne dziedziny informatyki.

Każdy ma 3 głosy, ponieważ zwykle w domu jest więcej niż jeden komputer.

Trochę nie bardzo ankieta, u mnie 2x MSE więc nie mam jak zaznaczyć 2x MSE przez co wynik nie jest odpowiedni. Zresztą opcje do wyboru nie są dokładne. Panda ma kilka wersji to samo Avira itp. Zrób to dokładnie i dodaj więcej AV.

Nie będzie żadnych dodatkowych opcji. Specjalnie skonstruowałem ankietę tak, by nie było wielu opcji tylko te najważniejsze i najpopularniejsze. Mogę dodać ewentualnie jakąś pozycję, która nie widnieje na liście. Zdaję sobie sprawę, że jest kilka wersji np: Norton Antywirus, Norton Internet Security i Norton 360 ale nie różnią się one diametralnie, tylko kilka funkcji.

W tej ankiecie bardziej chodzi o technologię jaką wybraliście niż dokładną wersję antywirusa. Jak każdy wie, różne antywirusy cechują się różnymi funkcjami. Jedne szybko skanują komputer, inne mniej obciążają pracę a jeszcze inne strasznie zmulają kompa. Nie będę się tu dokładnie rozpisywał. Każdy wtajemniczony wie o czym mówię.

Ankieta ma być sugestią i wskazać jaki rozwiązanie sprawdza się w Polsce i dokładniej wśród użytkowników DB. Jeżeli macie 2 komputery i każdy ma ten sam antywirus, zaznaczacie jedną opcję. Jeżeli macie 15 komputerów zaznaczacie 3 opcje, które mają większość, reszta odpada, trudno.

Tu nie chodzi o ilość. Chodzi o produkt, który wybraliście.

Dlaczego max 3 tylko można zaznaczyć? Ja na ten przykład używam aktualnie 4 różnych, każdy na innym kompie oczywiście.

P.S. No tak, odpowiedź na moje pytanie jest wyżej #-o :roll:

Avast to syf a nie antywirus, zawsze jak skanuję MBAM komputery znajomym którzy mają ten syfiasty antywirus to znajduję mnóstwo malware, ja posiadam Avirę IS oraz Emsisoft Antimalware i komp jest czysty.

Skoro napisałeś/aś:

to ja się zapytam gdzie jest Comodo Internet Security?

Tutaj jest Comodo.

Ja osobiście używam Kaspersky’ego i bardzo sobie go chwalę mimo, że od kilku ładnych lat komputer i internet już mnie tak nie fascynuje, więc nie wchodzę na wiele potencjalnie niebezpiecznych stron. Antywirus się u mnie nie napracuje, ale nieraz się sprawdził i dopóki nie zawiedzie to będzie u mnie gościł.

Avast ale to raczej tylko i wyłącznie prewencyjnie i raczej jest zbędny bo nie odwiedzam “zakazanych zakamarków internetu” :wink:

MSE, kiedyś Avast. Aktualnie używam TrustPort od DP i nie narzekam :wink:

Po 1 jak już się coś robi to dobrze, a nie na odwal, po 2 wyniki nie będą obiektywne. Jeżeli Janek ma dwa komputery i na jednym ma Avire, a na drugim MSE, a Jacek ma trzy komputery i na każdym MSE.

A ja nie posiadam bo mi do życia niepotrzebny. Najlepszym antywirusem jest mózg. Jak użyjesz to nie pojawi ci się żaden wirus. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Hehe.Wygrałeś konkurs pt.bzdura roku.No chyba że tylko allegro odwiedzasz to Ci nie potrzebny.

Ja też mogę powiedzieć że Avast to syf z ciulowym interfejsem i milionami fałszywych alarmów.

Tia… Facebook, dobreprogramy.pl, meteo.pl, gazeta.pl i parę forów w tym to. A allegro oglądam rzadko bo mało kupuje.

Nie wchodzę na warezy, torrenty, wrzuty itd. ponieważ to jedne z największych lęgowisk wirusów.

Jak wiesz na co wchodzisz to nie masz problemu, chyba prosta zasada.

Co do Avasta to kiedyś jeszcze był popularny bo sam używałem ale zeszedł na psy. Poza tym każdy antywirus nie licząc jakiś tam skanerów ma fałszywe alarmy. Nie ma takiego antywira, któremu takie coś by się nie stało. Koniec kropka. :slight_smile:

Żaden antywirus nie jest doskonały co do Avasta to dobry antywirus ja na niego zagłosowałem na laptopie siory Avast na komputerze taty Avast na moim komputerze Avast więc nie wiem co złego w tym widzicie

Nie nic, jedyne wątpliowści miałem do niego jak zainstalowałem KIS 2012 wersje trial i wykonałem full skan. Co tam, że znalazł 22 wirusy wszelkiej maści o koni po robaki. Czego oczywiście Avast nigdy nie wykrywał, dlatego dałem sobie spokój z tym syfem.

Nie używam żadnego i nie mam zamiaru, więc co tam mam zaznaczyć w tej sondzie? Inne?

Jeśli nie stać Cię na antywirusa, to skorzystaj z darmowej wersji beta (RC) ESET’a.

Testy zakończą się za trzy miesiące, a ty będziesz miał darmowego antywirusa :slight_smile:

Dzięki ale mi to coś po prostu niepotrzebne. Mam mało Ramu a takie antywirusy robią mi muła z kompa. 512 MB to jest bardzo mało, wiesz. Crysis mi odpalił nawet mimo że 1 GB potrzebował.

Z drugiej strony 1 GB zamówiłem więc popatrzę trochę o tym ESET’cie. :slight_smile:

W pracy NOD32.

W domu żadnego, czasem tylko skaner ClamAV (nakładka KlamAV) pod Linuksem.

AVG kiedyś kupiłem na telefon, ale jak widać AVG na Androida posiadał jeden prosty bład. Jak więc jakiej aplikacji mam ufać, gdy naprawdę można łatwo obejść pewne zabezpieczenie?

Nie używam niczego. Teraz sprawiłem sobie tylko skaner bootwany z usb, TrustPort oraz Kaspersky. Jeżeli dostaję nośnik wymienny nieznanego pochodzenia to używam.