Jakiego operatora telefonu wybrać w drugiej połowie 2020 roku

Nie lubię cyrografów. Jedyny który podpisałbym bez szemrania to ten od Legimi (ale na razie mam co czytać) :slight_smile:

aktualna oferta jest tu https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#oferta-nowy-klient

Ja jestem wierny Miskowi :wink:

Średnio, w ciągu ostatnich 11 lat, kosztowało mnie to ok. 35 zł miesięcznie. Z tym, że obecnie, jest taniej niż wcześniej.
Mam taryfę „na kartę” za 10 zł i do nie pakiety z netem.

Gdybym się dziś decydował to wziąłbym abonament w plusu.

1 polubienie

To nawet drożej niż w orange :stuck_out_tongue_winking_eye:

A2 mobile 20 zł , bez limitu z 15 GB chyba, potem lejek. Szczerze to lejka nigdy nie widziałem.


jak uzywasz face czy youtuba to chyba też bez limitu
Używam od roku, po nadajnikach plusa lecą, tak więc zasięg wszędzie

Jest jeszcze Plush na abonament.

Też mnie zastanawia czy kiedyś nie przejdę do Heyah. Należy do T-Mobile, ale oferty są bardziej atrakcyjne

Gdybym nie miał abonamentu i nie był tak leniwy (bo jednak pamiętanie o doładowaniach jest upierdliwe), to brałbym bez zastanowienia :wink:

To się nazywa “zlecenie stałe” :wink:

Ja się nie znam. Zrezygnowałem z prepaid w czasach kiedy były karty zdrapki :joy:

OK boomer XD

Albo nju mobile albo Orange Flex. W zasadzie oba należą do Orange. Oprócz dobrej ceny za sensowny pakiet usług (w tym 3 GB w roamingu UE bez dopłat) wspierają współczesne technologie voLTE (którego brak jest skandalem np u Plusa) i voWiFi, które jest przydatne w miejscach o gorszym zasięgu albo za granicą.

Plus i pochodne ma jedną fantastyczną rzecz. Można włączyć blokadę połączeń z zastrzeżonych numerów. 90% infolinii z ofertami odpada na starcie :wink:

T-Mobile i Orange również. Play nie sprawdzałem, bo nie mam już aktywnego numeru u nich - zapewne wygooglowanie “blokada ACR” da odpowiedź.

Można włączyć blokadę połączeń z zastrzeżonych numerów. 90% infolinii z ofertami odpada na starcie.

To ma każdy dialer.

@abcdefghjikl
na kartę https://www.njumobile.pl/oferta/nju-na-karte/29



i chyba mamy zwycięzcę xD 19 PLN albo 30 PLN jak będzie używane. Bez lojalki.

Porównanie

MIGRACJA [ ORANGE > NJU ]

https://www.njumobile.pl/artykuly/przenies-numer-z-orange-do-nju

Praktycznie największe możliwości negocjacyjne są ja już uruchamiasz procedurę przeniesienia numeru/-ów.

Poczytałem i prawdopodobnie jak skończę wg terminów spłatę cyrografu przeniosę się do Orange na kartę a następnie do nju na kartę. Jak nie będę korzystać, to tylko 25 a jak będzie trzeba to 30 PLN ściągnie miesięcznie pomimo, że za całość max płacisz 19 albo 29 to nominały masz
5 zł 10 zł 25 zł 30 zł 40 zł 50 zł 100 zł 200 zł
Do tego migracja to tylko wysłanie SMSa (po wcześniejszym przeniesieniu z abo na kartę oczywiście).

Trochę tego systemu płacenie w nju na kartę nie ogarniam. Taryfy są miesięczne lub dzienne, więc jak konkretnie działa “nie korzystasz nie płacisz”?

z tego co czytam, to środki na nju na kartę są bezterminowe ALE co jakiś określony czas sprawdzają czy numer jest aktywny.

Jeżeli Abonent będzie doładowywać konto dowolną kwotą częściej niż co 186 dni, wówczas nie będzie otrzymywać SMS ów utrzymaniowych a środki pochodzące z doładowań będą ważne na jego koncie bezterminowo.

Warunkiem korzystania z bezterminowej ważności środków jest doładowanie konta dowolną kwotą
dostępną w ofercie nju na kartę
Z zastrzeżeniem konieczności wypełnienia przez Abonenta obowiązków związanych z Rejestracją,
opisanych w Regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych dla Abonentów nju na kartę,
bezterminowa ważność środków na koncie głównym oznacza bezterminową ważność konta na
połączenia wychodzące oraz przychodzące
Abonent, który doładuje konto (…) otrzyma potwierdzenie zasilenia konta z informacją „środki ważne bezterminowo"

W 18 7 dniu liczonym od pierwszego dnia po ostatnim doładowaniu konta dokonanym w Promocji,
Abonent otrzyma pierwszego SMS a utrzymaniowego o tr eści: Jesli nadal chcesz korzystac z tego
numeru telefonu doladuj konto albo wyslij w ciagu 24h SMSa o tresci TAK pod nr 80608. Jesli
rezygnujesz z numeru, wyslij NIE
10.1.1. W celu utrzymania ważności numeru, konta oraz środ ków na nim zgromadzonych A bonent
powin ien wykonać jedną z poniższych czynności:
doładować konto albo
odpowiedzieć na otrzymanego SMS a wysyłając TAK pod bezpłatny numer 80608 w ciągu 24
godzin od momentu otrzymania pierwszego SMS a utrzymaniowego.
W przypadku braku jakiejkolwiek odpowiedzi w ciągu 24 godzin po otrzymaniu pierwszego SMS a
Abonent otrzyma drugi ego SMS a o treści: UWAGA za 3dni stracisz swoj numer. By go utrzymać
doladuj konto albo wyslij w ciagu 72h SMSa o tresci TAK na 80608. Jeśli nie odpowiesz numer
zostanie wylaczony.
W przypadku wysłania przez Abonenta SMS a o treści TAK pod numer 80608 w odpowiedzi na
jednego z powyższych SMS ów Abonent otrzyma potwierdzenie przedłużenia konta na kolejny 93
dniowy okres od dnia wysłania odpowiedzi
10.3.1. Jeżeli Abonent w tym czasie nie doładuje konta to w 94 dniu liczonym od pierwszego dnia po wysłaniu przez Abonenta ostatniego SMS a utrzymaniowego , otrzyma on ponownie SMS a
utrzymaniowego i będzie mógł przed łużyć ważność swojego numeru, kont a i środków na nim
zgromadzonych postępując zgodnie z punktami 10 .1 10 .3 niniejszego regulaminu

reasumując
jak nie doładujesz to będzie SMS i trzeba doładować konto ALBO odpowiedzieć TAK.
Kolejne SMSy są częściej, jeżeli nie ma doładowania.

Dokładnie tak jak jest napisane :slight_smile: Jeśli wybierzesz taryfę miesięczną, to odkładając telefon na półkę nie zapłacisz nic*, natomiast dzwoniąc regularnie, ponosisz normalne koszty połączeń, aż dobijesz do 29 PLN. Wtedy licznik się zatrzymuje, Ty dzwonisz dalej, a na fakturę wskakuje 29 PLN. Podobnie działa dzienne rozliczenie - nie dzwonisz = nie płacisz; jak dzwonisz = nie zapłacisz więcej jak 1,20 PLN dziennie.

*są minimalne kwoty, które pojawiają się na rachunku, ale dotyczy to tylko pierwszych miesięcy. Potem włącza się prawdziwe 0 PLN.