Jakiej przeglądarki używasz i dlaczego?

Napisz jaką przeglądarkę uzywasz i dlaczego jej używasz. Ja zaczne
Używam Brave, ponieważ blokuje skrypty śledzące, reklamy, ma prosty interfejs i nie pożera dużej ilości ramu

Używam Firefoxa na Linuksie, Chroma na Windowsie, Safari na MacOSX, czasami innych, stosownie do potrzeb. Niema znaczenia tak naprawdę jaka przeglądarka. W każdej jak ktoś chce można zablokować skrypty i inne bzdety, ale lepiej karmić losowymi danymi.

Brave to Chromium, żadna różnica.

Od lat używam „Firefox-a”, dlaczego? bo jest najlepszy.

1 polubienie

Ja przyzwyczaiłam się do Opery, kiedyś korzystałam też z firefoxa. Ale jakość opera mi lepiej odpowiada.

używam „Firefox-a” a Chrome blokuje strony

Edge, bo aktualnie to najlepsza przeglądarka. Szybka, lekka, stabilna.
Dawniej byłem ogromnym fanem FF jednak porzuciłem go bo: zjada za mocno zasoby, źle współpracuje (u mnie) z akceleracją sprzętową. Sprawdziłem więc Edge i najpierw mi nie podszedł wizualnie i nie podobała mi się strona startowa. Jednak @Silny_Ogor pokazał mi nakładkę MONKNOW i dzięki niej przeglądarka stała się dla mnie tworem idealnym i skończonym. Spełnia moje oczekiwania dosłownie w 100%.

Tak wgląda Edge z nakładką zastępująca oryginalny wygląd od MS:

Chrome, z przyzwyczajenia. Używam od bety i jakoś tak zostało…

Brave, bo łysy z internetu mówił, że jest spoko.
https://lukesmith.xyz/articles/brave

Chrome i testuje ADGuarda

uBlock zdecydowanie lepszy.
Możesz już kończyć testy. :wink:

wiem, chodziło ci o przeglądarkę. :wink:

No właśnie za bardzo jestem do Chrome przywiązany to z polecenia dostałem propozycję przetestowania AdGuarda :slight_smile: i jak na razie jest zacnie.

Najgorsze są właśnie nasze przywiązania/przyzwyczajenia . To często przez nie zostajemy często z czymś gorszym nie potrafiąc przestawić na coś lepszego ale kłócącego się z naszymi przyzwyczajeniami. :wink:

A w czym to inne jest „lepsze”? :slight_smile:

No niestety, ja mam świetną integralność między przeglądarką a kontem Google w pracy i hobby blogerskim, mimo znaczących wad Chrome.

Najgorsze to jest, to, że brak integracji w różnych przeglądarkach. Np. przeglądam coś na maku i dodaje sobie do listy zadań, notatki, strony itp. otwieram na telefonie z androidem, na drugim laptopie w pracy. I to ma mi wszystko działać. Muszę wiedzieć np.kto zaglądał do dokumentu i robił zmiany, albo mieć powiadomienia niezależnie od tego na czym dodałem i przy którym kompie czy telefonie, tablecie jestem. Dlatego wbrew pozorom zbyt wielkiego wyboru niema.

Nie wiem w czym. Piszę ogólnie o przyzwyczajeniach.
Jesteś na przykład przyzwyczajony do pewnych rozwiązań i choć ktoś inny oferuje lepsze rozwiązania to ze względu na swoje przyzwyczajenia nie jesteś wstanie się na nie przesiąść i dalej korzystasz z gorszych bo jesteś do nich przyzwyczajony.
Tak mają użytkownicy gównianych telefonów od Appla. Wiedzą doskonale, ze konkurencja oferuje rozwiązania lepsze i tańsze ale są tak przyzwyczajeni do rozwiązań nadgryzionego jabłka, że nie są wstanie przesiąść się na inną platformę. :wink:

Google Chrome, z przyzwyczajenia, od lat.

Damm, ale głupotę popełniłem zmieniając SGS8 na 12 mini :wink:
Ja myślę, że jednak jest trochę osób, które jednak świadomie wybierają rozwiązania subiektywnie lepsze dla nich.

Akurat 12 uważam za pierwszy naprawdę udany telefon od Appla. Sam jednak nie kupiłbym 12 z dwóch względów: słaby aparat (konkurencja wyprzedza w tym wypadku Appla o lata jeżeli mowa o topowych modelach) i średni ekran (który da się jednak przeżyć różnica względem konkurencji nie jest przy 12 tak duża). Sam zastanawiałem się nad kupnem 12 ale nie mini tylko większego modelu. Zdecydowałem się jednak na S21 bo ceny podobne a jednak technicznie S21jest lepszy a przed wszystkim wyprzedza ip12 aparatem i ekranem.
I żeby było jasne, jak ktoś kupie telefon od Appla to nie uważam, ze robi głupotę (jeżeli wybiera go świadomie) to jego pieniądze, jest do tych rozwiązań przyzwyczajony. Dla mnie Apple robi gorsze telefony od konkurencji ale to nie znaczy, że komuś mogą one nie pasować i nie będzie z nich zadowolony.
No dobra, koniec tego offtopa bo to temat o przeglądarkach. :wink:

Firefox, czysto z przyzwyczajenia :stuck_out_tongue: