Jakki aparat cyfrowy polecacie do 1000zł?

Jaki aparat cyfrowy polecacie kupić?

Zastanawiam się między następującymi modelami:

-Practica Luxmedia 5203

-Samsung Digimax A50

-Samsung Digimax S600

-Canon Digital Ixus 60

-Canon Ixus 50

-CAnon PowerShot A520

-Canon PowerShot A700

-Canon PS A430

-Kodak V530

-Kodak C360

-Nikon COOLPIX 5900

-Nikon Coolpix 7900

-Olympus SP-310

-Nikon COOLPIX L1

-Olympus C-500

-Panasonic DMC-FX8EG

-Panasonic DMC-LZ1

-Acer CI-8330

-Canon PowerShot A620

-Canon Digital IXUS 700

-Fuji FinePix E900

-Samsung Digimax S800

-Nikon Coolpix P1

-Panasonic DMC-LZ5

-Praktica Luxmedia 10-X3

-Samsung Digimax A7

-Samsung Digimax V800

-Sony DSC-T9

-Sony DSC-W100

-Sony DSC-W17

-Sony DSC-W30

-Sony DSC-W7

-Praktica Luxmedia 5203

-Samsung Digimax i6

-Samsung Digimax L50

-Samsung Digimax S500

-Samsung Digimax S800

-Sony DSC-S80

-SONY DSC-T5

-Sony DSC-S600

prosze o wasze opinie,lub inne modele aparatow .ktore polecacie! !!

  1. Popraw błędy w temacie.

b) radzę wejść na jakieś forum związene z fotografią cyfrową. (nie syfrową)

Złączono Posta : 07.06.2006 (Sro) 18:31

aha i zmień miejsce twego pochodzenia!

EDIT

Nie używaj zielonego koloru pisząc posty i daruj sobie “moderowanie”

Sdar

A co ty?? Moderator?? Nie wiesz ze kolor zielony jest zarezerwowany dla moderatora??

Bakas pomożemy jak napiszesz do czego będzie uzywany przez Ciebie aparat.

ja bym bral Canona A620 :smiley:

Ten dział dotyczy sprzętu komputerowego tak więc temat o aparacie fotograficznym musi znależć się w innym dziale.

A700 jest lepszy (jeżeli wybierałbyś z Canonów, to właśnie A700), ale chyba nie polecę Ci Canonów, mój przestał działać po 2 tygodniach prawdopodobnie na skutek niewielkiego wstrząsu… zobaczymy czy co z tym zrobi naprawa gwarancyjna… odpusc sobie napewno Samsungi i Acera, osobiscie nie mam przekonania do Sony

reszta:

Dołóż 100 zł i kup porządny aparat a nie zabawkę dla grzecznych dzieci:

1476.jpg

Fuji Fine Pix 5600

http://www.aparatycyfrowe.pl/index.php? … isid=1476

Ja bym wybrał ten model:

3sony_dsc_s80-large.jpg

I nie jest taki drogi zobacz:

http://www.allegro.pl/item107928728_son … lodz_.html

Wszystkie podane przez Ciebie soniaki są godne polecenia. Wybrać jednego najlepszego jest bardzo trudno.

Ja jeszcze ze względu na wielkość i jakość zdjęć dorzuciłbym do Twojego zestawu sony l1. Bardzo fajny aparacik, niestety można go zakupić tylko w niektórych sklepach i na allegro.

fiesta nie zgodze się z Tobą, polecony przez Ciebie aparat jest wybitnie kiepski :wink: gdy po raz pierwszy ktoś wrzucił na dp link do niego (o ile się nie mylę to też byłeś Ty) strasznie się na niego napaliłem, ale poczytałem trochę i wyszło trochę rzeczy których na pierwszy rzut oka nie widać, jak chociażby system AntiBlur (wg. producenta mający dawać efekty lepsze od sys. stabilizacji obrazu), który de facto sprowadza się do automatycznego wybierania przez aparat minimalnego czasu otwarcia przesłony. Takich wad znalazłem więcej.

Ze swojej strony polecam SONY DSC P200. W granicach 1000 zł, bardzo dobrze się sprawuje :stuck_out_tongue:

sonydscp200frontback9su.jpg

No niewiem ,ja sam mam trudny wybor.Nie wiem co wybrać.

Aparat będe używał do wszystkiego.Bardzo ważne jest tez dobra jakość filmow. doradżcie coś. :mrgreen:

No to kup kamerę z aparatem, a nie aparat z kamerą :stuck_out_tongue:

Lepiej kupić aparat z kamerą. :wink:

Kup sobie Pc experta i bd wiedzial wszystko jest tam tabela porównujaca ceny, jakosc i wiele innych dotyczacych aparatow

Dziwnie jakoś go używam od paru i miesięcy i takowych wad nie zauważyłem. W ostatnim numerze PC FORMAT ów model zwyciężył w kategorii jakość w aparatach mieszczących się w przedziale cenowym do 1200 zł. A i filmy kręci niezłe.

Pokaż mi aparat z zoomem optycznym X10 i z matrycą 5,1 megapiksela w takich pieniądzach :wink:

pokaż mi inny aparat z x10 zoomen bez stabilizacji obrazu (pewnie znajdziesz, ale chodzi o to, że przy takiej ogniskowej bez stabilizacji obrazu to praktycznie pozostaje tylko statyw) i z tak ciemnym obiektywem :stuck_out_tongue: o ile dobrze pamiętam to 3,8 najjaśniejsza przesłona, a to strasznie ciemno

A poza tym tenże aparat jest dużo większy niż zwykłe cyfrówki. A wiadomo czym mniejszy aparat tym większy pieniadze, a jakoś nie wyobrażam sobie jak można nosić takie cos np w futerale na szyi, a to dlatego, że jest nieporęczny :stuck_out_tongue:

Jak ktoś cierpi na Parkinsona albo ma delirkę to jasne że nie zrobi nim niezruszanego zdjęcia a jasność obiektywu 3,5 na tą klase aparatu zupełnie przyzwoita 8)

Złączono Posta : 07.06.2006 (Sro) 23:22

Tommekx i to jest własnie głupie przyzwyczajenie do miniaturyzacji. Im aparat większy tym lepiej leży w ręce, widać że nigdy nie robiłeś zdjęc solidną lustrzanką np, Pentaxem, Prackticą czy choćby Zenitem. Pokaż mi repoertera z gazety który robi zdjęcia aparatem miniaturką 8)