Dobrze wiedzieć. Ehh ale sobie zaległości narobiłem, no cóż od paru lat już w sieciach komputerowych nie siedzę a raczej w tworzeniu stron i technologie z tym powiązane. Aż wstyd aby podstaw nie wiedzieć.
No i jak kierownik zadzwonił to wybrałem ponownie ten router:
Śmieszne było, że zamieniłem na inny router typu cyfrowy bez wejścia ADSL mające porty Ethernet x4 i wan oraz 2xUSB. I mi powiedział, że ten router nie zadziała w neostradze bo jest dla internetu DSL czyli sieci kablowe i podobne.
Ja jak narazie zobaczyłem u szwagra, że ma sieć ograniczona ale jest internet. Wybrałem pierwszą opcje z trzech wariantów czyli: ADSL Modem Router mode.
Bardzo dobry wybór. A swoją drogą nie każdy musi wszystko wiedzieć.
Zależy który. Chcesz dorzucić dodatkowy AP do sieci, czy chodzi o konfigurację tego, który znajduje się w zakupionym urządzeniu? Generalnie WDS służy do podłączania dodatkowych AP bezprzewodowo - niestety to rozwiązanie nie zawsze działa poprawnie nawet przy urządzeniach tego samego producenta; nie wspominając już o obniżonej prędkości połączenia.
Jeśli, tak jak pisałem wyżej, konfigurujesz połączenie zakupionego routera, który podłączasz bezpośrednio do gniazda telefonicznego, to oczywiście wybierasz pierwszą z opcji.
Najbardziej interesuje mnie podłączenie AP do routera. Bo na górze pierwsze piętro jest net ale ograniczony, i zostaje strych i tam może byc bardzo słaby zasięg, stąd moje pytanie. I jak najlepiej wykorzystać AP w zakupionym czy ten co wyżej podalem do tego modelu link? Czemu ma być słaba prędkość gdy są tego samego producenta?
Jeśli tylko masz możliwość połączenia AP do routera kablowo, to wykorzystaj taki rodzaj połączenia. Jest niezawodne, odporne na zakłócenia i nie powoduje spadków prędkości.
Bo w takim przypadku radio AP musi wykonywać podwójną pracę - przyjmować sygnał od routera i przekazywać go do komputerów końcowych. Problem ten odpada, gdy AP podłączony jest kablowo.
AP w starym routerze byl połączony kablowo i tylko kablowo chce to łączyć. Nawet niemyślałem aby AP łączyć bezprzewodowo.
Tylko w nowym routerze mam inny adres IP i teraz nie wiem jaki adres dać w AP. W tamtym routerze robal napisał mi abym w routerze nic nie zmieniał a dał adres w AP. W siemens miałem adres 192.168.1.254 i na AP adres kończył się na 192.168.1.1
W nowym nie wiem i zawsze z adresacją IP mialem problem. Takie mam adresy IP:
DNS 194.204.152.34 / 194.204.159.1
W DNS są dwa adresy więc już nie wiem, w tamtym routerze był jeden, może ten drugi to na AP?
DNSy to zupełnie inna bajka - generalnie te, które podałeś, to DNSy Neostrady. Ustawione są dwa na wypadek, gdyby pierwszemu przydarzyła się awaria. Jeśli chodzi o ustawienia, to trzeba sprawdzać, jaki adres IP lokalny dostają poszczególne urządzenia. Ja również oprócz routera używam AP w jednym z pokoi - sąsiad postawił sobie chyba przy ścianie router i zaczął zakłócać mi sygnał w dużym pokoju. AP - dokładny model to TL-WA701ND - jest oczywiście kablowo połączony z routerem TP-Linka; ustawiony jest w trybie Access Point, w którym serwer DHCP jest wyłączony, a adres IP w LANie jest automatycznie przypisywany do urządzenia przez serwer DHCP w routerze. Na AP mam tylko ustawione zabezpieczenia sieci WiFi i tyle w konfiguracji. Jeszcze jedno - w routerze ustawiłem rezerwacje adresów IP po MASC’ach kart sieciowych - dzięki temu Access Point jest zawsze widoczny pod jednym adresem IP. Wydaje mi się, że to najprostsza i najbardziej efektywna konfiguracja.
Generalnie tak - możesz przypisać na sztywno adres 192.168.1.2, albo zaznaczyć, by otrzymywał adres automatycznie; tyle że w drugim z przypadków dobrze jest dodatkowo w routerze zaznaczyć, że adresowi MAC AP urządzenia ma przypisywać konkretny adres lokalny IP.
Otrzymywanie adresu automatycznie? A gdzie to się ustawia? I mam pytanie, jak AP dam na piętro do na parterze może się pogorszyc zasięg, gdzie jest router na parterze czy raczej nie?
Dokładnie, teraz Ci nie powiem, bo jak pisałem wyżej, nie mam podłączonego AP do routera i jest schowany. Na pewno wygląda tak samo panel sterowania i na bak po podłączeniu AP do routera jest disconneted, tak było gdy podłączałem AP do starego routera siemens.Wtedy musiałem konfigurować aby był net u wszystkich tylko wada w AP była taka, gdy odłaczy się od prądu, to musiałem jeszcze raz konfigurować. To było denerwujące.
No tak bateryjka, hmm. Czasem było tak, że krótko nie było prądu lub musiałem odłączyć z gniazdka to też musiałem konfigurować. Ale też po odłączeniu od prądu, wszystko grało. Więc już nie wiem co przyczyną może być. Bateryjka? I tylko to?
Pytanie z innej beczki.
Dlaczego jak wylogowuje się, to jest błąd, który jak pojawi się, to muszę ponownie wylogowac się będąc cały czas zalogowany?
Jak na przykład jestem teraz na forum, to zdarza się, że jak kliknę wyloguj to przekierowuje mnie do błędu wylogowania, co oznacza, że nie wylogowalem się i jeszcze raz muszę kliknąć wyloguj się. Nie zawsze tak jest ale zdarza mi się.
Teraz chciałem się wylogować i ponownie było ups coś poszlo nie tak. taki komunikat przy wylogowywaniu się miałem.
Ale dotyczy to tylko problemów z forum dp? Jeśli tak, to może to problem po stronie serwera dp, a nie Twojego routera. Tym bardziej przecież, że strona się pojawia - inaczej by było, gdyby przy wylogowywaniu pojawiał się komunikat, że nie znaleziono strony. Generalnie tym bym się wcale nie przejmował.