Jest internet strony nie otwierają się gadu nie działa

Trafił w moje ręce laptop z systemem vista. Komputer łączy się z internetem przez Livebox. Internet jest ok. sprawdzany na innym laptopie. Na laptopie gdzie go nie ma wyświetla się ikonka, że jest połączenie z internetem. K iedy pinguje na www.onet.pl wyświetla, że z połączeniem jest wszystko ok pingi niskie. Antywirusem Nodem sprawdziłem nic nie wykryło. Próbowałem na karcie wi-fi usb dołączonej do livboxa - efekt ten sam. Wyłączyłem zapory, wyłączyłem antywirusa i nadal stron nie ładuje skype i gg również się nie otwiera. Próbowałem również różnych przeglądarek firefox, explorer, opera. Na połączeniu bezpośrednim (LAN) dzieje się tak samo. Bywało czasem, że strona się otworzyła. Ale ogólnie nie otwierają się.

limited-connectivity-czyli-problem-lacznoscia-intern-t348429.html może to ci pomoże

Nie pomogło, ponieważ internet wyświetla się, ze jest i pinguje w porządku, także tym samym i DHCP jest prawidłowo przydzielane. Z DNS’em też raczej nic nie będzie bo chodziłoby gg czy skype u mnie te programy również nie działają.

Dodane 26.09.2009 (So) 22:03

No to mam kolejną wskazówkę dla kogoś, co chciałby zająć się ową sprawą. W centrum udostępniania mimo, że wyświetla obecność połączenia i internetu to pod środkową ikonką jest cały czas “trwa identyfikowanie” po jakiś 2-5minutach wyświetla sieć dom i od razu na nowo trwa identyfikowanie.

Dodane 26.09.2009 (So) 23:20

I kolejna wskazówka internet jest od razu po włączeniu po paru minutach nie ma go. Wyłączenie oszczędności energii na kartach nic nie dało.

spróbuj coś takiego jak masz profile w menu swojej karty sieciowej to ja usunąłem nazwe liveboxa jeszcze raz wyszukałem wpisałem od nowa WEP i hulał. inna sprawa że po tygodniu czekał go format ale to jest moja wina:D.

No tak tylko, że przy innym routerze zachowanie jest podoobne. Reinstalacja sterowników też nic nie zmieniła. Chyba bez formata się nie obejdzie :?

mialem z tym problem przez okolo 3 miesiące lecz dzięki mojemu uprowi sie udało format raczej nie będzie potrzebny. Spróbuj zrobic tak jak w poście powyżej oraz gdy bedziesz

szukał przez (zakładam że Masz Wirellesa ) sieciówke to w Liveboxie wcisnij guzik REG lecz przez przypadek nie nacisnij Reset bo w tedy lipa. W momencie gdy wciskasz guzik REG na liveboxie on przełącza się w stan szukania co objawi się miganiem jednej z ikonek. Gdy zaś Reg 'a nie naciśniesz to zabespieczenia liveboxa nie pozwola ci się połączyć z z nim. Spróbuj i powiedz czy coś dało. Niech moc będzie z tobą:D