Jestem szpiegowana

Witam,
Trochę smęt, ale historia jak najbardziej prawdziwa. Biorąc pod uwagę że mój chłopak wyjechał właśnie na weekend do kumpli do innego miasta, to ja powinnam bawić się w detektywa i odgrywać sceny zazdrości. Jednakże to w moim lubym odezwał się kobiecy pierwiastek i odkryłam dzisiaj na swoim lapku folder o nazwie ‘keylogger’. Był na liście szybkiego dostępu. Chłopak przyznał się od razu, że to on, bo chcial zobaczyć co robię jak go nie będzie parę dni. Opadło mi wszystko, łącznie z cyckami, bo po pierwsze robienie takich akcji jwst co najmniej dziwne, a po drugie to niby bawi się w komputery, a nawet keyloggera nie zrobił tak żebym go nie odkryła.

I teraz pytanie, co ja mam z tym zrobić. Jak to usunąć, zdjąć czy cokolwiek się z tym robi? Bardzo proszę o porady, tylko językiem przystępnym dla laika, bo moje umiejętności informatyczne oceniam na - 1/10. Mam lapka. Windows 10 home.

Dla dociekliwych - nie, nie zdradzam chłopaka, nie planuje go sprzedać na czarnym rynku ani nie mam ukrytej fortuny. Nie wiem co mu strzeliło do głowy, że mi to założył.

Pozdrawiam i miłego wieczoru :slight_smile:

1lajk

Witaj,
na wstępie opiszę Ci sytuację, z którą się do mnie kiedyś zgłoszono. A mianowicie dziecko przesiadywało nocami przy komputerze, a w dzień nie chciało się uczyć. Więc rodzice zapytali mnie, czy można założyć na komputerze “jakąś blokadę”, żeby komputer działał do 22:00 maksymalnie? Odpowiedziałem, że jest taka możliwość, ale problem nie jest natury technicznej, tylko psychologicznej (czyli relacji między nimi). Wyjaśniłem im: czy wyłączycie prąd w domu, czy zablokujecie działanie komputera po określonej godzinie, to i tak będzie wojna o to, że ograniczacie mu dostęp.

Więc według mnie kwestia nie polega na tym, żebyś prosiła nas o pomoc w usunięciu “znaleziska”, tylko żebyś zgłosiła swojemu chłopakowi, że ma Ci to wyłączyć/usunąć, bo sobie nie życzysz szpiegowania.

A dlaczego to założył, to zapytaj jego.

A skąd z góry zakładasz że to keylogger od chłopaka a nie jakiś syf z neta?!

Dzieci mając 4 latka zaczynają naukę czytania ze zrozumieniem, jeśli ty masz więcej niż 4 latka to czeka cię podróż w czasie aby opanować tę sztukę, której jeszcze nie opanowałeś a jeśli nadal masz 4 latka to jeszcze długa droga przed tobą aby zrozumieć co czytasz.
cytat: “…Chłopak przyznał się od razu, że to on, bo chcial zobaczyć co robię jak go nie będzie parę dni…”

1lajk

A sory jakoś umknął mi ten fragment uwadze… skoro nie zdradza go to nie ma sie czym przejmować po co na siłe wyłączać keylogera skoro nie masz nic do ukrycia.
Z drugiej strony chłopak jakoś mało inteligentny bo jak powiedział że będzie cię jawnie szpiegował to szpiegowanie traci kompletny sens bo teraz praktycznie wie że ma sie pilnować nawet jak by chciałą specjalnie zdradzić… to już ma cynk że jest monitorowania.

Chociaż na kompie keyloger tak średnio… więcej baby z srajfona nawalają na FB itd.

No i ten folder bezczelnie przypięty na wierzchu może nie ma kelyogera tylko taka ściema z pustym folderem z wyłączonymi uprawnieniami bo pomyślał że kity ci wejdzie i nie będzie musiał bawić się w prawdziwego keylogera bo pewnie i tak by nie miał go z skąd wykombinować…

Laptopa na złom, domagaj się zwrotu kasy za nowy sprzęt. Pamiętaj też, że „na złodzieju czapka gore” więc może nie tylko laptopa trzeba wymienić?

Bez nakazu sądu? Raczej nielegalne.

A co do tematu, zrobiłbym niskopoziomowy format (chyba że to coś sprzętowego).

Wybierz sobie coś dla rewanżu


a jak chłopak nie będzie chciał współpracować (usunie) to zaproponuj zmianę chłopaka.

Umówić chłopaka na randkę z seksowna panią doktor od głowy. Takie zachowanie wskazuje na problem z tą częścią ciała. :slight_smile:

A normalnie ściągnięty z neta keyloger powinien zostać usunięty przez zwykłego antywirusa w W10, tak z automatu. Dla bezpieczeństwa możesz sprawdzić np. malwarebytes lub Eset online. Jeżeli nadal nie jesteś pewna, to czeka Ciebie randka z iJuliuszem, ale on przyjmuje zaproszenia tylko po zamieszczeniu logów. :slight_smile:

spróbuj usunąć ten folder programem unlocker:

Jeśli gość jedzie z kumplami na jakiś wypad za miasto i szpieguje stamtąd Ciebie to popieram kilka wpisów poprzedników. Moim zdaniem nie tylko keyloggera powinnaś się pozbyć, a on zamiast spotykać się z kolegami, powinien zacząć spotykać się z terapeutą

bystryy
“A co do tematu, zrobiłbym niskopoziomowy format (chyba że to coś sprzętowego).”
B88ba: “(…), bo moje umiejętności informatyczne oceniam na - 1/10.”

Miami
“Wybierz sobie coś dla rewanżu”
Oczywiście (taki żart): https://www.dobreprogramy.pl/Surowa-kara-za-revenge-porn.-Mezczyzna-spedzi-44-miesiace-w-wiezieniu,News,113147.html

marcin20000
“Jeżeli nadal nie jesteś pewna, to czeka Ciebie randka z iJuliuszem, ale on przyjmuje zaproszenia tylko po zamieszczeniu logów. :slight_smile:
To może porwać dłużej niż czas, kiedy Jej chłopak jest “poza domem”.

silvver
“spróbuj usunąć ten folder programem unlocker:”
A co z resztą plików tego programu, mogącymi znajdować się nawet w “C:\Windows\Syetem32\Drivers”, albo w rejestrach?

Oczywiście możemy poprosić autorkę tego tematu o zainstalowanie TV (TeamViewer) i “umówienie się na randkę na Jej laptopie”, żeby “to zneutralizować”, ale według mnie to Jej chłopak powinien to zrobić (zalogować się zdalnie na Jej laptopa i wyłączyć key-logger na Jej oczach).

@B88ba

Spojrzałem na Twój problem nie, jako doradca komputerowy, bo jest ich tu wielu, ale jako człowiek, który myśli, czuje i okazuje empatię.

Twój komputer to sprawa trzeciorzędna. Nawet już nie drugorzędna, bo to jest tylko urządzenie techniczne. Ale pierwszorzędna sprawa to Twoje życie. A ten chłopak, co wynika z Twojego opisu, podważył generalnie Waszą całą relację wzajemną. To tak, jakby wpuścił do niej nieusuwalnego duchowego wirusa: chorobliwą podejrzliwość wobec Ciebie. Decyzja o przyszłości życia jest teraz w Twoich rękach, więc wybierz mądrze. Nie lekceważ tego, co się stało i nie pozwól obrócić tego w żart.

Tutejsze porady komputerowe kilku kolegów są dobre, ale jeśli masz problem z ich zastosowaniem, to raczej zwróć się do jakiegoś znającego się na rzeczy, życzliwego Ci znajomego o pomoc, ale zaufanego, bo może zechce zapytać skąd się to wzięło.

Serdecznie pozdrawiam.

Boże to nie koniecznie możę być keyloger może to być zwykły folder z zablokowanymi prawami dostępu i tylko tak dla picu dał nazwę i powiedział…

Trzeba zrobić logi FIRST opcjonalnie ręcznie jeszcze wymusić/ odblokować dostęp do folderu.
W Sysinternals sprawdzić co siedzi w usługach i rozruchu.

Przy okazji można sprawdzić kompa pod względem obecności innych wirusów skoro już u nas gości na forum.

Co do samej ochrony przed keylogerami można skorzystać z darmowej wersji naszego polskiego programu SpyShelter Silent

Jednak związek dwóch osób to nie zabawka. :wink:

Do nas przyszła po poradę techniczną, a nie psychologiczną tak że daruj sobie tego typu komentarze…

Tak że udzielam poradę techniczną a ich relacje między sobą mnie nie obchodzą i nic mi do tego to już muszą sobie między sobą uzgodnić.

Ten folder to po prostu odnośnik w szybkim dostępie, nie koniecznie musi istnieć mógł zostać usunięty lub przeniesiony.

Jeżeli keyloger działa to musi robić na bieżąco jakieś pliki więc można wyszukać po ostatnio edytowanych, zobaczyć czy są jakieś programy ostatnio zainstalowane i czy coś się nie uruchamia przy startupie + uruchomić antywirusa i tyle.

No faktycznie też racja, trzeba poczekać na poszkodowaną bo bez jej obecności i możliwości sprawdzenia możemy tylko snuć wnioski…

Mam też fajna historie. Mój kuzyn w latach około 2005, kupił swojej dziewczynie telefon Nokię Sirrocco, taka złota z wyposażonym softem do szpiegowania. Widział wszystkie jej smsy, rozmowy itd. Wtedy to były czasy, gdzie nie było komunikatorów za bardzo i komunikacja szła po tych właśnie kanałach.

Za długo to nie trwało, to jego szpiegowanie, bo pomimo, że jego dziewczyna nie była świadoma, to zepsuł cały związek chora, bezpodstawna zazdrością i potem w ogóle zaczął widzieć wszędzie szpiegów i zdiagnozowali u niego schizofrenie maniakalna xd

Naprawdę śmieszne - śmiać się z czyjejś choroby.
Może u ciebie jest (jeszcze niezdiagnozowana, ale ja to zrobię) złopisanioxdfobia w połączeniu z śmianiosięzczyjejśchorobyfobią?