Jesteś stary

… jeśli wiesz o co tu chodzi:

comment_1591973518Ad2Zc3LHGtdIuW2giwWrwS%2Cw400

Od razu stary, stary … Chyba troszeczkę za bardzo demonizujesz, czy 30 lat to starość ;p ?

Przykro mi :rofl:

Stary i rasista:

1lajk

Hehe :slight_smile: jesteś stary, jeśli wiesz, co to jest i masz takich kilka, w kartonie, w piwnicy :wink:

No to żesz poleciał z antykiem ;D , toż to trzeba być człekiem pamiętającym mamuty

1lajk

Albo śledzić wpisy, niby link blogspotowy zdradzał co to jest.

Ludzie tyle nie żyją :joy:

Ty jesteś stary. I to dziecko jest stare.

Lekcje odrobiłeś?

Niedawno cały komputer zezłomowałem, coś około 100Mhz i 32MB ramu, odpalił, był potwornie głośny, dysk już nie dygał.
Po co to trzymać?

Czyżby voodo 3d? Nie widziałem osobiście, znam tylko z podniet kolegów, gdy sam miałem tylko C-64.

To karta rozszerzeń do IBM PC, gdzieś z okolic 1985 r, czyli dekadę przed premierą 3Dfx Voodoo :wink: Swoją drogą pecet z Voodoo i Gravis UltraSound to konfiguracja marzeń wtedy była :wink:

To mi wygląda na wielofunkcyjną kartę wejścia-wyjścia z zegarem CMOS podtrzymywanym bateryjnie (to okrągłe gniazdo - bez baterii) i dodatkową pamięcią RAM (chyba 384 KB z dodatkowymi układami parzystości). Zegar (podtrzymywany przez baterię) na płycie głównej miały dopiero IBM PC/AT.

Na dysku twardym jeszcze te zworki nie robiły żadnego problemu. Jednak na przykład przy wymianie procesora odszukać odpowiednie zworki na płycie głównej w gąszczu tej całej elektroniki to była masakra jakaś. Nie było szans zamontować procesora na płycie ze zworkami nie posiadając instrukcji. Dziś wystarczy wsadzić procesor w gniazdo i BIOS sam ustawi odpowiednie parametry a my najwyżej je będziemy musieli delikatnie zaktualizować. Dla doświadczonego użytkownika nawet instrukcja będzie w takim wypadku bezużyteczna. Zmierzch zworek uważam za duży krok w świecie IT :slight_smile:

3Dfdx v1 dostałem od kuzyna. Cycki Lary Croft były mniej trójkątne. To rozmycie tekstur było fenomenalne, szczególnie w Q2

1lajk

żyłem w czasach 3dfx. Ten akcelerator był moim marzeniem w dzieciństwie ale nigdy nie spełnionym bo nie było stać moich rodziców na jego kupno. Z zazdrością oglądałem jak gry działają na nim u kolegów. Jednak w moim komputerze nigdy nie zagościł. Rekompensowałem sobie tą stratę tym, że na szkolnych imprezach to do mnie podchodziły te ładniejsze dziewczyny 8)

1lajk

Ja w Tomb Raider grałem bez 3dfx, za to kolega kupił sobie Voodo 1 i nie mógł tego skonfigurować do grania w tę grę, bo brakowało jakichś plików (nie pamiętam DirectX czy innych). Tak więc pojechałem do niego z tymi plikami - a to zahacza o główny temat wątku, bo to były czasy sprzed Internetu u nas - i mu je wgrałem.
No i odpaliliśmy Tomb Raidera. Grafika z pikselowatej zrobiła się fenomenalna, woda wyglądała jak woda, w ogóle szał. :wink:
I dlatego moim następnym zakupem była karta Hercules Stingray 128/3D (Alliance AT3D + 3Dfx Voodoo Rush). No i ta ↓↓ płyta znów zagościła w napędzie CD. :slight_smile:

1lajk

To faktycznie jesteś stary, ja miałem wtedy dopiero 2 lata :wink:

A pomyśleć że dziś niektórym sprawia problem wyczyszczenie komputera, albo podpięcie przedniego panela pod płytę.