Jeszcze więcej reklam na blogach :(

Jeszcze do niedawna pojawiała się jedna reklama w blogowym wpisie i trzeba było się postarać, aby to jakoś wyglądało, dzisiaj są już cztery/pięć !!! Czy to nie przesada @tomekb? @Docent? Więcej reklam niż na głównej.

Zobaczcie sobie jak teraz wpisy wyglądają. Jak śmietnik. Przeniesiecie reklamy do prawej, aby się nie zlewały z tekstami lub dajcie możliwość wyboru gdzie mają się one pojawiać (lub zmięcie ich wielkość). Wiem, że kasę za program dla blogerów trzeba sobie odkuć, ale można to zrobić z umiarem - może tylko uczestników programu zalejcie reklamami?

1 polubienie

@tomekb jeśli można to wrzućcie reklamy po bokach wpisu a nie w jego treści , pod i nad komentarzami.
Raz że strasznie to psuje odbiór a nam - blogerom - psuje efekt finalny. Jeśli to natomiast przysporzy problem z zarabianiem, to zmniejszcie ich ilość do zbędnego minimum - 1 reklama wystarczała.

1 polubienie

Żeby było śmieszniej, ja przy WYŁĄCZONYM adblocku nie mam żadnych reklam, nigdzie na dp.

1 polubienie

albo chociaż wielkość ich zmniejszyć.

Odśwież kilka razy stronę Ctrl + F5 / Ctrl + R i nagle wrócą, bo pamięć podręczna się zresetuje.

A jak dalej się nie ładują to może blokuje je zapora sieciowa / hosts / dns / antywirus.

Ani pamięć, ani blokady.

1 polubienie

Wczoraj przełączyliśmy się na serwer reklam Wirtualnej Polski, jest to element ściślejszej współpracy reklamowej z WP którą sygnalizowaliśmy Wam również na ColdZlocie. Faktycznie reklam jest teraz za dużo na blogu, zmniejszymy nieco ich liczbę. Nie ma to związku z programem partnerskim etc.

2 polubienia

Nieco to za małe słowo, dobrze o tym wiesz.
Kiedy to zmienicie?

1 polubienie

Już zmienione. Jest jedna reklama w treści, chyba że treść jest naprawdę bardzo, bardzo długa…

1 polubienie

No jest lepiej, chociaż nadal słabło. Jak długa ma być treść, aby pojawiła się 2 reklama? Ile wcięć? Ile znaków?

Około 14-15 akapitów. Pracujemy jeszcze nad marginesami żeby był większy oddech, układem - dajcie nam kilka dni aby to się wszystko dotarło, bo jest to bardzo duże wdrożenie… Dzięki :slight_smile:

A reklama w treści (ta pierwsza) była już wcześniej i też taka duża… IMO lepiej jak jest szersza niż treść, bo wtedy się wyraźnie odcina od contentu.

1 polubienie

Tak zgadzam się, że pierwsza była - pojawiała się w 3 przerwie.

Ano tak! To dlatego AdBlock Plus przestał blokować mi te adds’y. Musiałbym stworzyć nowe filtry do niego, tylko jakie? Strona po kilku odświeżeniach zmienia chyba te reklamy, bo jak dodam i zablokuję jedne reklamy, to za chwilę mam je z powrotem. Jakieś skrypty są osadzone, czy co?

Ja dodam ze na blogu str głownej i tym forum zaszyty w kodzie w sekcji frame link https://i.wp.pl/a/f/html/37738/hub3.html miłosiernie obciążą cpu np pentium t3400 50% 2 core , żadna dotąd stron odwiedzana przez mnie nie żarła w nieaktywności tyle zasobów jak wasze , dodam ze na i7 4770k jest też większe zużycie cpu na waszych stronach tu mój post Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

Sieciowe, bo kosmetyczne są ignorowane / nadpisywane js zwłaszcza w chrome.

Albo migruj na uBlock Origin w nim lepiej działają nawet kosmetyczne reguły do ukrycia widoczności reklamy.

Ten wątek nie jest o tym jak blokować reklamy na dp. Trochę miejcie godności

To raczej rada nie do nas.

1 polubienie

@wojtekadams DB chce Ci dać dorobić na reklamach :stuck_out_tongue: Fakt, ich ilość z moich proponowanych (2 sztuki) jest dużo za duża…

W wersji mobilnej też strasznie irytujące te reklamy szczególnie przy przechodzeniu między stronami. Dlatego coraz częściej sięgam po agregowane treści.

1 polubienie

To można blokować wszelki WP na DP - cały wirtualny spam-skrypt, czy będzie obowiązywać zasada lojalności WP?
Bo blogerzy muszą zarobić?
Mnie reklamy nie przeszkadzały, dopóki nie było wymagania ode mnie, żebym miał lepszy sprzęt komputerowy.

1 polubienie