Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

Laptopowy C2D T6400, 3GB, Linux Mint 18.3, użycie procka nie przekracza 10% przy przeglądaniu DP (wczytywanie to max 40, ale skrypty się jakoś muszą załadować), bez blokowania reklam, więc pudło kolego. Mimo powszechnej opinii dwurdzenówki wciąż nadają się do surfowania w sieci, nawet tych bardziej nafaszerowanych skryptami.

Ja tam nic nie blokuję ! Ci którzy tu “płaczą” mają liche procesory włączone oszczędzanie energii itd , itp . Kto wierzy , że można renderować obraz nie zużywając pewnej porcji energii ten sam sobie jest winien ! To jest po prostu zwyczajnie obraza dla praw fizyki jako takich . Niech podają specyfikację sprzętu i screeny z PROCESS EXPLORER-a . Cudów nie ma ! Tu obowiązują wszystkich twarde prawa fizyki . Generalnie czas dwu-rdzeniowych procesorów minął (życie nie kończy się na przeglądaniu DP !) .

Ty sam jesteś lichy… mam i5-4590, czyli wcale nie jakiś zabytek i użycie na DP skacze do 100%. Przy otwartych więcej niż 4 kartach z newsami/wątkami na forum przeglądarka staje się nieużywalna. Jakieś pytania?


Umnie to samo na hp compaq 6730 pentium t3400 procek 50%i na i7 4770k wentylatory szybciej obracają i jest większe użycie cpu ,winę ponosi link https://i.wp.pl/a/f/html/37738/hub3.html z wp.pl w sekcji frame na portalu i na tym forum

T3400 i 72 procesy ?
Użycie CPU skacze (4x3,6GHz - AMD) od 0~10% . Na INTEL-u 4x4,2GHz 0-7% . Żadna rewelacja , komputery działają normalnie ! CPU 2R (PENTIUM ?) do lamusa !

Ale każda strona działa prawidłowo facebook, youtube, instalki.pl, tvn24 etc poza dobrymi programami i wp.pl

@KAZDAN63, obvious troll is obvious…

2 polubienia

Potwierdzam -.-

Na moim staruszku pc - jest leciutko na forum + portal DP:

Ale ja blokuję wszystkie skrypty z WP i nie tylko.

1 polubienie

I to jest przykre.
Ale nie to, że blokujesz, ale to, że trzeba to robić, aby móc normalnie korzystać z DP.
Coś, co nie tak dawno jeszcze było siłą DP, o czym pisało się nawet w wielu miejscach w sieci, czyli to, że DP stosuje tylko nieinwazyjne, przyjazne dla użytkowników reklamy, teraz stało się dokładnym tego przeciwieństwem.
Może czasy się zmieniły, może nie chodzi tylko o reklamy (a może w ogóle nie, nie wiem), ale wszelkie dodatki i skrypty ładujące się wraz z DP to jakaś porażka.

7 polubień

Podpisuję się pod tym wręcz. Sam miałem wyłączone wszelkie blokady ale jak zaczęły mi wyskakiwać jakieś cudaczne reklamy i skrypty wchłaniały moc rdzeni CPU…

Porażka jak dla mnie. Jestem w stanie znieść clickbaity i średniawe czasem teksty bo odpowiada mi sama tematyka artykułów i portalu ale… Człowiek czyta portal od lat i zaczyna przypominać właśnie WP. Kropka w kropkę. Zaraz będą reklamy na całą stronę z X wielkości paru pikseli (widziałem takie, może nie tyle na WP ale tak kombinują, żeby nałapać klików :smiley:).

Ale czy DP było takie święte dawniej. Z powodu asystenta zostało okrzyknięte nie raz stroną niebezpieczną. Teraz myślę, że mamy inny kurs - reklamy.

3 polubienia

Raz, że kristov obiecał ponad tydzień temu filmy YT zamiast playera WP, że na razie tak eksperymentują. Tak to czytelnik DP wychodzi na durnia.
Dwa, że wirtualna zajmuje 6 portów. Szlaken!

1 polubienie

Tak, jeszcze ten asystent, który co prawda teraz już jest bardziej cywilizowany niż na początku, no ale to co wtedy wyczyniał, to było - po prostu - chamskie.
Najlepsze czasy, to te sprzed asystenta.
Osobiście rozmawiałem z Krogulcem na temat asystenta, mówiłem że to brzydkie zagranie, tłumaczył wówczas, że zostali finansowo “zmuszeni” do takiego posunięcia. I o ile zrozumiałem to, że musieli coś zrobić aby zarobić, to jednak uważam, że asystent zrobił więcej złego niż dobrego i zrujnował całą reputację DP.

6 polubień

Hej,

Zrujnował może nie, ale na pewno bardzo mocno nadszarpnął.

Pozdrawiam,
Dimatheus

A ja na laptopie brak problemów z DP, dziwne.

Nie tak bardzo.
Pamiętam, jak konkurencja i trolle zgłaszali dobreprogramy, aż AVG molestował już 9 lat temu, że strona niezaufana i szykanował pobieranie. Potem nastąpiła akcja google badware i do blacklist antywirusów - od avasta, drweba i wszędzie, gdzie nie trzeba - już piąty rok, że DP niezaufane.
Konkurenci odchodami swojej polityki smarowali opinie DP. Do tego niezadowoleni, trolle, czy pogonieni piraci - zgłaszali, że dobreprogramy są trefne. Durnie robili to za darmo, nabijali kasę konkurencji…
Nawet długoletni zajefani odgrażali się na forum, że zgłoszą. A o treści na portalu wciąż były kłótnie i wiele pretensji. Niektórzy aktywni są do dzisiaj.
Wiadomo - psy szczekają, a karawana idzie dalej.
Agent, to epizod i nawet sławna Picasso potępiała i pisała elaboraty przeciwko dobrymprogramom. Zauważyłem, że na swoim forum, jak i w publikacjach - nie odnosiła się do problemu jako osoba, która zaznała szczęścia zainfekowania fake promocjami z agenta - swojego komputera. To były zewnętrzne porady.
Zaznałem osobiście infekcji paczki wirusów w operze, która z prędkością łapania pcheł zainstalowała siebie i kilka innych zawirusowanych aplikacji.
Od kiedy agenta mona było omijać - można było nie ruszać tego szkodnika agenta pobierania i korzystać z bazy programów.

W temacie (również asystenta?) - z dzisiaj:

image

1 polubienie

Asystent jest już blokowany jak używamy uBlock Origin.

Lub z Firefox i tam więcej dodatków blokujących reklamy jest w stanie to wyciąć (np. AdBlock od getadblock; Adblock Plus od Eyeo) na Chrome one nie dają rady.


Niestety po 28 dniach przycisk przebudowano i raczej nikt nie będzie mieć czasu by napisać nowy filtr, co by nadmiernie nie uszkodził pobierania (np. w dziale bezpieczeństwo).

Tak jest jak ktoś próbuje na siłę wybielić gorzką prawdę. DP się skończyły na całej linii, od programów, po forum i na portalu kończąc. Chociaż społeczność to też głównie trolle i fanbojstwo. Już trudno o normalną rozmowę.

I bardzo dobrze, natomiast ten zrzut to oczywiście bez asystenta, z linków bezpośrednich.
https://www.dobreprogramy.pl/LookLAN,Program,Windows,11705.html
http://dpcdn-s13.pl/narzedzia/lalsetup250(dobreprogramy.pl).exe

Trochę przesadzasz IMHO. To DP już nie jest takie jak kiedyś, ale bez przesady. :slight_smile:

2 polubienia