Jeszcze więcej reklam na blogach :(

albo chociaż wielkość ich zmniejszyć.

Odśwież kilka razy stronę Ctrl + F5 / Ctrl + R i nagle wrócą, bo pamięć podręczna się zresetuje.

A jak dalej się nie ładują to może blokuje je zapora sieciowa / hosts / dns / antywirus.

Ani pamięć, ani blokady.

1 polubienie

Wczoraj przełączyliśmy się na serwer reklam Wirtualnej Polski, jest to element ściślejszej współpracy reklamowej z WP którą sygnalizowaliśmy Wam również na ColdZlocie. Faktycznie reklam jest teraz za dużo na blogu, zmniejszymy nieco ich liczbę. Nie ma to związku z programem partnerskim etc.

2 polubienia

Nieco to za małe słowo, dobrze o tym wiesz.
Kiedy to zmienicie?

1 polubienie

Już zmienione. Jest jedna reklama w treści, chyba że treść jest naprawdę bardzo, bardzo długa…

1 polubienie

No jest lepiej, chociaż nadal słabło. Jak długa ma być treść, aby pojawiła się 2 reklama? Ile wcięć? Ile znaków?

Około 14-15 akapitów. Pracujemy jeszcze nad marginesami żeby był większy oddech, układem - dajcie nam kilka dni aby to się wszystko dotarło, bo jest to bardzo duże wdrożenie… Dzięki :slight_smile:

A reklama w treści (ta pierwsza) była już wcześniej i też taka duża… IMO lepiej jak jest szersza niż treść, bo wtedy się wyraźnie odcina od contentu.

1 polubienie

Tak zgadzam się, że pierwsza była - pojawiała się w 3 przerwie.

Ano tak! To dlatego AdBlock Plus przestał blokować mi te adds’y. Musiałbym stworzyć nowe filtry do niego, tylko jakie? Strona po kilku odświeżeniach zmienia chyba te reklamy, bo jak dodam i zablokuję jedne reklamy, to za chwilę mam je z powrotem. Jakieś skrypty są osadzone, czy co?

Ja dodam ze na blogu str głownej i tym forum zaszyty w kodzie w sekcji frame link https://i.wp.pl/a/f/html/37738/hub3.html miłosiernie obciążą cpu np pentium t3400 50% 2 core , żadna dotąd stron odwiedzana przez mnie nie żarła w nieaktywności tyle zasobów jak wasze , dodam ze na i7 4770k jest też większe zużycie cpu na waszych stronach tu mój post Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

Sieciowe, bo kosmetyczne są ignorowane / nadpisywane js zwłaszcza w chrome.

Albo migruj na uBlock Origin w nim lepiej działają nawet kosmetyczne reguły do ukrycia widoczności reklamy.

Ten wątek nie jest o tym jak blokować reklamy na dp. Trochę miejcie godności

To raczej rada nie do nas.

1 polubienie

@wojtekadams DB chce Ci dać dorobić na reklamach :stuck_out_tongue: Fakt, ich ilość z moich proponowanych (2 sztuki) jest dużo za duża…

W wersji mobilnej też strasznie irytujące te reklamy szczególnie przy przechodzeniu między stronami. Dlatego coraz częściej sięgam po agregowane treści.

1 polubienie

To można blokować wszelki WP na DP - cały wirtualny spam-skrypt, czy będzie obowiązywać zasada lojalności WP?
Bo blogerzy muszą zarobić?
Mnie reklamy nie przeszkadzały, dopóki nie było wymagania ode mnie, żebym miał lepszy sprzęt komputerowy.

1 polubienie

Ktoś wspominał że ilość reklam w tym wypadku nie ma znaczenia, więc i dla mnie jest niepojęte czemu się ich tyle namnożyło przy i tak stałym ratingu kwotowym

1 polubienie

Wy więcej nie dostajecie ale WP już tak.

3 polubienia

Jak nie ma znaczenia ? Czyli czy jest 100 reklam czy 1 to user nadal dostaje tyle samo ?

Czyli “3zł za tysiąc CPM” powinno nazywać się “3zł za tysiąc wejść na wpis”.
Teoretycznie powinno być, że jak user wchodzi na wpis gdzie jest 10 reklam to liczy się jako 10 a nie 1 ? Czyli 1000 wejść to wyświetlenie 10000 reklam (jeśli było by ich 10)…