Jezyk programowania na maturze z informatyki

Czytalem informacje o maturze na stronie cke. Z jezyka C# mozna bylo zdawac mature w 2006, w 2007 ma go nie byc. Wiec jak to tak jest ze raz on jest a raz nie ma? Pytam bo chcialem wlasnie z c# napisac na maturze, jesli go nie bedzie to bede musial wybrac c++, a wole ten pierwszy.

A co wy wybierzecie na maturze z informatyki??

Raczej nie wybiore… bo zdawalem mature troche czasu temu :wink:

Ale pomyśl czy Ci na prawde ta infa jest potrzebna ? Raczej nie… lepiej się skupić na matematyce i fizyce

zgadzam się z TaOs lepiej skupisię na matmie - zdac ja porzadnie i napewno dostaniesz sie na studia informatyczne - domyślam się, że o to ci chodzi

matury z informatyki wyższe uczelnie nie uwzględniają za bardzo :wink: zdawaj matmę, biologię, może geografie. Ja jak dobrze pójdzie to za nie całe 3 lata będę zdawać bo 1 liceum profil ogólno informatyczny i zdawac będę chyba: polski(obowiązkowy) z obcych to angielski, i nie wiem czy giertych matmy nie wprowadzi, czy już nie jest wprowadzona jako obowiązkowa (wie ktoś?) no i może geografie lub biologię, też myślałem nad informatyką ale napisałem wyżej czemu nie będę zdawać, no to biola/geografia/ albo WOS łatwy jest :slight_smile:

uniwerek łódzki -> wydział matematyki -> informatyka 5-letnie magisterskie

matme rozszerzona i informatyke traktują tak samo (tyle samo punktow sie za nie dostaje podczas rekrutacji)

jezeli z matmy jestes sredni lub nie chce ci sie uczyc tych wszystkich bredni na rozszerzonej to bierz infe

A co do samego C# to nie przypominam sobie akurat zeby 2 lata temu byl (wtedy pisalem mature :wink: jestem niestety tym pionierskim rocznikiem co jako pierwszy do gimnazjum, nową mature i inne brednie), a co do językow jakie beda to na stronie ministerstwa edukacji narodowej bedzie na 100% bo bylo 2 lata temu jak i rok temu

pozatym to sie chyba jakies kartki wypelnialo jakie chce sie miec przedmioty i tam bylo do wyboru jaki jezyk przy infie i pisalo wszystkie mozliwe

(moge sie mylic, 2 lata to kupa czasu)

informatyka to nie taki zły pomysł…

chyba, że ktoś umie fizykę na poziomie rozszerzonym.

jeżeli nie to:

matma rozszerzona

informatyka rozszerzona (tylko taka jest :P)

i tak bierze się pod uwagę (najczęściej) tylko 3 przedmioty.

jeżeli coś związanego z informatyką to:

polski, obcy język nowożytny i właśnie matma/fizyka/informatyka.

liczy się to co jest lepiej zdane. dlatego matma + fizyka lub matma + informatyka.

A matma jest obowiązkowa bo Giertych chyba coś mówił ja ten temat?? I teraz nie wiem w końcu…

matematyka chyba bardziej będzie wskazana - bo będzie się ciągnąć przez całe studia informatyczne, a znajomość programowania tylko czasem będzie konieczna.

obecny rocznik, który poszedł do szkół średnich, będzie zdawał obowiązkową maturę z matmy 8)

aha, czyli ja będę :? no cóż to z tym razem informatykę by można było bo to głównie matma, ale jeszcze mam czas na to by się zastanowić.

:o

wos to moze na poziomie gimnazjum jest łatwy, ale matura to nie materiał z gimnazjum… widziales mature zeszloroczna z wosu? widziales jakakolwiek mature z wosu? jak nie to sie nie wypowiadaj, wos wcale nie jest łatwy

Dla Ciebie jest trudny, co nie znaczy że dla każdego :wink: A maturę z wosu przecież można zdawać.

Tylko pytanie po co ??

Sztuka dla sztuki ??

Jak nikt tego nie uwzględni.

kwisnia martw Ty sięl epiej testem kompetencji po gimnazjum 8)

Czym?? Co to ma być?:stuck_out_tongue:

p.s. ja już jestem po gimnazjum

Ja tesh mysle ze lepiej jak bedziesz zdawał z matmy fizy itp i po maturz studiuj INFE ja tez tak zrobie za 3 lata

Informatyka to zawód z przyszłościa niedługo wszystko bedzie sie opierało na komputerach i wiesz wogole przedmioty scisłe są is O.K

Dziekuje wszystkim za porady. Chyba jednak na maturze zabiore sie za matme a jak wystarczy mi czasu i checi to informe pewnie tez wezme.

nie umiesz czytac ze zrozumieniem. nie napisalam ze wos jest dla mnie trudny, bo to nieprawda. napisalam ze MATURA z wosu jest trudna, bo sama wiedza wykuta z ksiazek ci nie wystarczy. w przypadku np. bioli masz tylko duzo do wykucia, w przypadku wosu procz tego musisz sie jeszcze orientowac w polityce, swiecie czy historii. zdaje w przyszlym roku wos ;] jak zdam to ci powiem ze byla latwa

"_mona" napisałaś że wos jest trudny :shock: a teraz mówisz że go zdajesz, to skoro trudno to po co zdajesz? :? chcesz oblać?? a wiedza z książek jest potrzebna+ orientacja co się dzieje na świecie a w przypadku bioli masz dużo do wykucia… definicje no to nie jest trudne. Może nie które rzeczy trudno zrozumieć mp. z anatomii, a z wosu też są pojęcia no chyba że Ty nie miałaś żadnych, lub nie znasz. A wiem że są. W przyszłym roku… powiesz czy zdałaś, mogę się założyć że już za 2 tygodnie jak nie zajrzysz do tego tematu to nawet nie będziesz pamiętać że odpowiadałaś na ten wątek a co dopiero powiesz mi za rok czy zdałaś.

nie warto zdawać matury z infy

chyba że ktoś planuje mieć więcej punktów z tego przedmiotu niż z matmy, co jest wg mnie mission impossible :wink:

Matura z Wosu trudna, sorry ale :arrow: śmiech na sali :mrgreen:

Dla człowieka który kończy Liceum ogólnokształcące matura z wosu nie powinna stanowic problemu. Oglądasz fakty + czytasz prase + jesteśmy w UE, wiec należało by znac na czym opiera się, założenia, historia, filary - Uni Europejskiej, jesteś na wiecej niz 50 % lecjach wosu, poczytasz ( nie kujesz jakieś regułki ) podręcznik do wosu. Maturka 70 - 90 % w kieszeni.

Co do infy na maturze, najpierw wypadało by sprawdzić czy uczelnia bierze mature z infy pod uwagę.

Ale lepiej skup się na matmie jak zdasz ładnie to dostaniesz się wszedzie.