Kabel do kolumn, żeby poczuć róznicę w dźwięku i nie wydać fortuny

Amplituner:

Kolumny:

https://www.pure-acoustics.com/design/v4/speaker.php?id=1402

Obecnie mam miedziany kabel do nich taki co widac ta miedź, taki zwykły. Czy warto kupić lepszy, ale nie przesadzając z ceną i czy poczuje, usłyszę róznicę?

Do 1000 eur za metr kabla różnicy nie słychać. Powyżej 10 tys eur za metr dzieją się cuda. Słychać trąby jerychońskie i chóry anielskie :stuck_out_tongue_winking_eye: Przynajmniej do czasu aż się mózg na neuroprzekaźniki nie uodporni. Wtedy trzeba już kupować takie za 100 tys eur :stuck_out_tongue_winking_eye:

1lajk

Przewód ma być solidnie wykonany i tyle. W tej klasie sprzętu nie usłyszysz żadnej różnicy. Ja mam kabel firmy monster cable co kosztuje 15 zł za metr i raczej nie ma sensu wydawać więcej kasy. Nie jestem audiofilem ale praw fizyki raczej nie oszukasz super kablem. Jedynie tutaj są znawcy audio :slight_smile: https://audiovoodoo.org/

Audiofilstwo nie polega na oszukiwaniu praw fizyki tylko na dostarczaniu bodźców, pod których wpływem produkowana jest dopamina aktywująca w mózgach ośrodek nagrody :slight_smile:

Taki mam obecnie kabel:

Pamiętaj, że to najtańsza opcja, czyli troszkę miedzi, która otacza aluminium. Audofilem nie jestem i też wychodzę z założenia, że na wieszaku od koszuli też zagra, ale CCA to ja słyszę nawet przy 25-letnim sprzęcie a co dopiero przy odrobinę lepszym. Fajnie to słychać przy niskich tonach. Spróbuj podłączyć sobie dla testu przewód OFC. Sorry, ale ja słyszę różnicę i mogę iść w “ślepy test” :wink:

Podrzuć jakiś link do takiego kabla :slight_smile:

2x 5 m wystarczy :slight_smile:

W Allegro OFC - to chodzi o to, że miedź na nie aluminium. A jaka moc głośników? Jak masz coś tak powyżej 60-70 Watów i rzeczywiście jedziesz nimi głośno, to 2,5mm².
Może takie coś? https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-glosnikowy-2x2-5-mm-100-miedz-10m-9030062670

Taki będzie lepszy?

Głośniki jakie masz, co tam mają napisane?

Widzisz link w pierwszym poście?? :stuck_out_tongue:

Jak nie grasz nimi głośno (a pewnie nie grasz, bo przewody nie masz zbyt dobrej jakości), to te co podałem CI wystarczą (2.5mm2), albo sobie wrzuć 4mm2 (ale to raczej przesada przy 5m).

Podaj jakiś link konkretny. Aż tak się na tym nie znam. Raz chyba możesz poświęcić 2 minuty i wkleić link :confused:

Przecież, podałem, to jeszcze raz: https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-glosnikowy-2x2-5-mm-100-miedz-10m-9030062670 (pierwsze z brzegu, nie znam sprzedawcy).
Trzeba brać trochę poprawkę, bo ja trochę więcej słyszę, mam słuch absolutny, dodatkowo wyczulony na wysokie tony.

Też lubię czysty dźwięk. Dlatego wykupiłem na rok Deezer HiFi za 299,90 :slight_smile:

Dla mnie kompletnie sie na tym nie znającego jaka jest różnica miedzy tym co mama, a tym poza ceną. Przy tamtym tez piszą miedź? :stuck_out_tongue:

Czym sie różni ten od tego z twojego linku @bachus

ten co podałeś to CCA - przewody tak wykonane mają dużo wyższą rezystancję przy prądzie stałym. To aluminium otoczone trochę miedzi.

Szukaj takich z palladu.

@bachus Czym się różni rezystancja przy prądzie zmiennym od tej przy stałym?

Szukam, ale nie wiem, które to bo jak widać cena nie jest równomierna kablowi.

“Przy prądzie”. Skrót myślowy, chodziło mi o rezystywność aluminium, która jest z tego co pamiętam około dwa razy większa od miedzi. No a te przewody CCA mają troszkę miedzi na około, reszta to łamliwe Al.