Kara za spiracony Windows

Wiecie ile można dostać kary za spiracony system operacyjny?? Zaciekawiło mnie to mocno i znalazłem niezłą stronkę, gdzie można sobie to wyliczyć - http://kalkulatorkar.pl/ Za Windowsa wszło ponad dwa i pół tysiąca.

zależy od wersji, zwykle jest kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności w przypadku piractwa, zależy od sądu, nie ma takiego czegoś jak konkretna stawka za dany plik piracki, zależy także od rodzaju piractwa

Jest. 5 lat pozbawienia wolności :wink:

Mój znajomy miał kiedyś najście policji w domu, wyrokiem sądu jego rodzice musieli zapłacić 30 000 zł kary, komputer skonfiskowano na rok. Ale on poza systemem miał masę gier na piratach. Dziś ma same oryginały, które rodzice mu kupują :slight_smile:

Pozdrawiam!

No to ładnie się załatwił !!

jak udostępniał masę rzeczy to nic dziwnego,

Zapomnieliscie dodac że tez 20 lat łagru jest za to :twisted:

no fakt :stuck_out_tongue: ale chyba bardziej na wschód od nas :x

U mnie w mieście były kontrole z powodu tego, że jeden sklep ze spzrętem komputerowym instalował lewe windowsy (wówczas 98 był na topie) i sprawdzali każdego klienta, któremu sklep sprzedawał komputer, a że oprócz tego windowsa “zasponsorowanego” przez sklep miał masę gier na piratach no to mu się dostało.

A żeby mieć nalot wystarczy podpaść sąsiadowi, który złoży donos, co prawda nalotu nie będzie ale kontrola w postaci policjant z informatykiem może się pojawić i problemy się zaczną. O takich sytuacjach często już słyszałem, znany temat jak załatwić wrednego sąsiada. Inny kiedyś przypadek nalotów związany był z piractwem w sieci osiedlowej, kiedyś byłem podłączony do sieci osiedlowej, na której był dostęp do wewnętrznego serwera ftp, tzn. niedostępny z internetu, na którym admin i wielu użytkowników sieci udostępniało mp3, filmy gry itp. Admin nawet logów nie usuwał i każdy miał do nich dostęp, no i ktoś musiał się pochwalić tu i tam o tym serwerze. Nie wiem jaką admin i użytkownicy którzy udostępniali dostali karę ale na pewno sporo, gdyż 2 miesiące po tej akcji admin sprzedał swoją sieć innej większej sieci, domyślam się, że tylko po to aby mieć z czego zapłacić karę. Natomiast co do pozbawienia wolności to nie spotkałem się osobiście z tym, przeważnie kary pieniężne.

Pozdrawiam!

2 lata za sciągąnie z torrentów Tomka i przyjacieli a nawet 3 lata

Takie pytanie poza tematem : czy ściąganie z rapidshara też jest nielegalne?

Zależy co ściągasz :slight_smile:

Przy czym ściąganie muzyki itp. z RapidShare’a itp. jest legalne (niektórzy próbują podważyć tą teorię, ale nie spotkałem się jeszcze z rozsądnym uzasadnieniem prawnym), a z torrentów (i innych sieci P2P) nie, ponieważ P2P polega na tym, że ściągając plik, jednocześnie go udostępniasz.

Sciąganie z RapidShare Tomka i przyjacieli a nawet Świnki Peppy nie jest legalne

Co do piractwa, to:

No to podsumowując można legalnie ściągać muze i filmy na tzw. użytek własny, przy czym podczas ściąganie nie możemy tego udostępniać innym i jest wszystko ok, ale już windowsów, officów, photoshopów itp nie… To albo ja tu czegoś nie rozumiem, albo jest luka w prawie :stuck_out_tongue:

No właśnie. Dlaczego na własny użytek można ściągać wszystko za wyjątkiem programów komputerowych?

Wiesz policję nie obchodzi czy ściągałeś na własny użytek czy nie. Nie masz dowodu zakupu, konfiskują Ci kompa, robią dochodzenie a potem tłumaczysz się w sądzie i sędzia decyduje już o tym czy ściągając mp3 z rapidshare itp. serwisów złamałeś tym samym prawo czy nie. Druga sprawa jest taka, że różnego rodzaju organizacje tj. ZAiKS czy ostatnio opisywana RIAA mają prawo rządać sobie zadośćuczynienia, ponieważ (jeśli) mają prawa do utworów, które pobrałeś to ich nie obchodzi czy na własny użytek czy nie tylko jesteś wobec nich zwykłym złodziejem. To jak jak jest z kradzieżą batonika czy bułki, kradniesz na “własny użytek”, właściciel sklepu uznał Cię za złodzieja a sąd uznał, że ukradłeś z głodu i do tego to mała szkodliwość społeczna. Dodatkowo wielu złodziei wykorzystuje pewną lukę w prawie, kradzież karana jest, gdy wartość skradzionej rzeczy przekroczy 250 zł, czyli jak ktoś Ci ukradnie powiedzmy zegarek za 50 czy nawet 100zł to nie masz po co iść na policję. Lecz nie oznacza to, że nie warto iść na policję, gdyż często się zdarza, że taki delikwent ma już coś na sumieniu i prawdopodobne jest, że ma coś w zawiasach albo jest na warunkowym i za kradzież głupiego zegarka, kara jest mu automatycznie odwieszona.

Swoją drogą, luk w prawie jest bardzo dużo i jak stać kogoś na dobrego adwokata, to nie ma bata, żeby nie znalazł luki, która chociażby złagodzi wyrok, jeśli nie możliwe będzie uniknięcie kary.

Pozdrawiam!

I mimo to wszystko ludzie i tak piracą…

4056 zł może kosztować kara za spiraconego Coreldrawa

tubisiontko, my o tym wiemy , to pisze na stronce , dziękujemy za info.

Swoją drogą jak by zrobić najazd u przeciętnego użytkownika windowsa to zapewne by się zebrało kilka tysięcy kary