Karta dźwiekowa czy warto kupić?

Cześć ,korzystam ze zintegrowanej karty dźwiękowej (AMD High Definition Audio Device) to komputer, głośniki mam zewnętrzne 2 + 1. Czy dołożenie do komputera karty dźwiękowej , jak w przypadku grafiki (Nvidia GForce dodatkowa) wpłynie w jakimkolwiek stopniu na dźwięk, ogólnie co by dała taka "dostawka.
Pozdrawiam

Jeżeli miałaby być to markowa karta to na pewno zyskasz sporo. W szczególności na jakości dźwięku jaki komputer będzie emitował. Aby zakup taki miał jakiś sens i przyniósł odczuwalny skutek orientuj się w kartach dźwiękowych markowych producentów jak np. Asus, Creative. Unikaj zaś tanich kart typu Sweex bo te zaś dają jakość bliźniaczo podobną do zintegrowanych rozwiązań. W przypadku gier komputerowych też powinien być jakiś zysk gdyż komputer aby emitować dźwięk będzie używał zasobów karty zewnętrznej zamiast zasobów płyty głównej, które są współdzielone np. z pamięcią ram, procesorem głównym komputera. Podsumowując powinien być zysk przy spełnieniu założeń, które powyżej opisałem.

1 polubienie

Audiotrack Prodigy Cube kasuje całą resztę. Do tego daje możliwość przełączania słuchawki/głośniki.

2 polubienia

Dzięki za sugestie

To co wychodzi na ostatnim etapie czyli sam dźwięk, jest wypadkową wszystkich elementów składających się na tor audio. Bez podania posiadanych głośników, nie można jednoznacznie czy nawet w przybliżeniu stwierdzić “czy warto”. W takim wypadku rozpatruje się konkretne przypadki.

Hej
głośniki : CA Drum’n’bass Rocklin CA-1508 BT

nietopyrz oczywiście ma rację. System gra tak jak pozwala jego najsłabszy element. Głośniki masz plastikowe, co nie zmienia faktu, że dobra zewnętrzna karta zmieni odsłuch.
Nie jestem związany ze sprzedażą więc podaję swoje rozwiązanie. Do zwykłego odsłuchu: prodigy + microlab 330 fc /to nie plastik/. Słuchawki: wybierz sam. Moje są wysokiej klasy i na prodigy mam dźwięk fantastyczny. Próbowałem zmieniać proamp na muses - niepotrzebnie. Na wbudowanym jest lepiej więc nie ma po co kombinować. Pomyśl o niezłych głosnikach.

1 polubienie

Jeżeli chodzi o słuchawki mam : CA StrikeBack Cobra II CA-1717 USB 7.1, głośniki jak wymieniłem. Źle to"" nie gra , chodzi mi o lepsze wykorzystanie nazwę to zasobów. Z wymienionych podoba mi się ta propozycja : Audiotrack Prodigy Cube. Muzyki słucham na Foobar

Do takich głośników używanie czegoś innego niż integra nie ma sensu, no chyba, że ta integra jest wyjątkowo, wyjątkowo zła.

Masz bardzo kiepski sprzęt odsłuchowy, zarówno głośniki, jak i słuchawki. Zamiast o dokupieniu karty pomyśl wpierw o zmianie pozostałego sprzętu w kolejności od tego, z którego częściej czerpiesz przyjemność.

Te słuchawki mają niskiej jakości kartę wbudowaną w siebie, więc zmiana tego elementu nie da poprawy. Było w tym budżecie kupić Superluxy albo ISK.

Coś mi tu nie pasuje. Jak masz je podpięte do komputera? Poprzez monitor?

Poprzez port USB

Chyba poprzez Bluetooth (aż zerknąłem na specyfikację głośników)?
W każdym razie zmiana karty dźwiękowej nic nie pomoże, ani słuchawkom, ani głośnikom. Oba urządzenia mają własne karty wbudowane.

Ok dzięki za info…

CO TO W OGÓLE ZA BZDURA CZŁOWIEKU TO NIE JEST '95

Dokładnie. Kiedyś były karty z dodatkowym RAM i sprzętowym wsparciem dla obróbek dźwięku (Creative) i już w dniach premiery tych rozwiązań pomierzono, że zysk dla wydajności całej jednostki jest minimalny.

1 polubienie

jak chcesz do gier to bierz te karty dzwiekowe co polecaja, jak chcesz jakosc dzwieku to tylko DAC

Asus Xonar DG lub Asus Xonar DGX - polecam, ogromna różnica.

Cube tylko trochę droga taniej Audiotrak Maya U5

1 polubienie

Czy podłącze pod tą kartę : głośniki CA Drum’n’bass Rocklin CA-1508 BT i słuchawki CA StrikeBack Cobra II CA-1717 USB 7.1 ?

Hej,

Nie, nie podłączysz ani głośników - bo działają tylko poprzez BT - ani słuchawek, bo te są wyposażone w osobną kartę dźwiękową, stąd podłącza się je poprzez port USB, a nie port audio.

Pozdrawiam,
Dimatheus