Karta dźwiekowa czy warto kupić?

Przecież napisałem Ci wyżej, że nie.

Najgorsze, że ludzie dalej polecają karty mimo, że padła już odpowiedź na pytanie, które powinno się zadać w pierwszej kolejności.

1 polubienie

Tylko weź kartę, która ma Stereo Miksa, bo tu uwaga niektóre karty dźwiękowe w tym marki Creative Labs nie mają czegoś takiego.

Hej,

Po prostu w Creative’ach nazywa się to opcją “What you hear”, a działa dokładnie tak samo jak miks stereo.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wiem o czym piszesz lecz w mojej karcie Creative Sound Blaster Audigy SE nie ma tej opcji i nie jestem nowym użytkownikiem, który tej opcji nie może znaleźć gdyż mam tą kartę 5 lat.

Hej,

A nie używasz przypadkiem systemu, dla którego nie ma już oficjalnych sterowników? Ewentualnie może trzeba odblokować możliwość włączenia miksu stereo w menadżerze dźwiękowym Windows?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Od początku jak tę kartę używałem (nówka wersja w foli) nie było tej opcji a mój system jest niezmienny Windows 7. Nic się w Windowsie nie dało z tą kartą nie dało zrobić żadnego włączenia miksu stereo w menadżerze dźwiękowym.

Hej,

A próbowałeś tak?
obraz
obraz

Pozdrawiam,
Dimatheus

Przez tyle lat przekopałem poradniki na YT jak i na spryciarzach a także zagranicznych forach, jak i polskich i te rozwiązanie które zaproponowałeś były jednymi z pierwszych.

Hej,

To przyznam, że trochę dziwne zachowanie, bo sam posiadałem kilka kart Creative’a, zarówno takich na PCI, jak i na USB, i w każdej złącze “What You Hear” działało bezproblemowo. Rozumiem, że sterowniki najnowsze dostępne na stronie producenta?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jeszcze raz przeczytaj wątek z naciskiem na sprzęt autora tematu i się głęboko zastanów nad swoim zachowaniem.

hahahhaha dobry żarci a teraz wracaj do swoich dzieci
mając logitech Z533 które same z siebie grają dobrze jak na plastiki nie zauważyłem różnicy podczas odsłuchu między moją zintegrowaną VIA a Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE (początkujący dj więc i kartę kupił)
Jedyna różnica jest taka że mogę dawać +10dB na EQ w odtwarzaczu i nie charczą tak jak na integrze.
żeby usłyszeć różnicę musisz mieć sprzęt który do wykorzysta.Nie tak jak sąsiad ktory kupił DAC za 500zł do starej mp4 i słuchawek sony za 40zł i teraz ola boga jaki dźwięk.

Leniuszku. Autor ma słuchawki i głośniki, które działają li tylko po protokole bezprzewodowym bluetooth. Muszę dalej tłumaczyć?

1 polubienie

Temat został mi wyjaśniony przez użytkowników za co dzięki. No i można powiedzieć że odpowiedzi są wyczerpujące Temat do zamknięcia.

Tak wszystkie sterowniki najnowsze nawet używałem sterowników zmodowanych. U ciebie działało “What You Hear” a na moim komputerze to nawet się to nie pokazuje nie mówiąc o działaniu.

Hej,

Nasuwa się więc jeden wniosek - może uszkodzony egzemplarz, ewentualnie cała seria…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Albo jest inne rozwiązanie, że moja karta Creative Sound Blaster Audigy SE nie ma tak głupiej funkcji. Jak Aplle mogło skasować wyjście słuchawkowe tak Creative mogło stwierdzić że na tej karcie nikt z tego nie korzysta.

Spróbuj może alternatywnych sterowników np. PAX Audigy SE to Xtreme Audio.

Jak już pisałem używałem zmodowanych sterowników.

Hej,

Mało prawdopodobne. Późniejsze serie producenta nadal zawierają funkcjonalność nagrywania Miksu stereo, więc chyba jednak nie tutaj jest źródło problemu. Swoją drogą sprawdzałeś działanie na innym systemie operacyjnym? Obecnie z jakiego korzystasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Od zawsze korzystam z Windows 7 nie sprawdzałem na innym systemie z tego co wiem karta wspiera Windows 7 jaki i Windows 8 oprócz tego feleru karta sprawuje się dobrze.