Karta graficzna czy procesor

Witam
Mam pytanie: czy lepiej dołożyć i kupic lepsza kartę graficzna czy dołożyć tyle samo i mieć lepszy procesor? Głównie chodzi o gry

Szklana kula nie chce pokazać, co masz w tej chwili, a to byłyby bardzo przydatne informacje.

I5 8400 i gtx 1660 ti gaming x 6gb

To zestaw do zakupu, czy w domu? Jedno i drugie jest “średniej” klasy i wybierając bym procka AMD brał, a jak musisz dokładać, to lepszy procek - jego nie wymienić latami wtedy, a karte i tak będziesz …

Kurcze.
Moim zdaniem jeśli karta graficzna ci nie wystarczy to najpierw zainwestuj w lepszą kartę i później kup i7 8-9 generacji.

Od AMD nie wiem co ci zaproponować bo w tym przypadku do wymiany będzie mobo i może pamięć ram .

**** Z “kurcze” to bez urazy :wink: po prostu zazdroszczę tak dobrej karty graficznej (wiem że to nie dobrze ale tylko to mi zostało ) :slight_smile: .

Wymień kartę, będziesz miał kupca :wink:

Powiem tylko tak. To jest dobrze dobrana para. Obecnie te i5 jest w zasadzie wystarczające do każdego tytułu w 1080p (minimalny bottleneck na najcięższych), a z tym GTX 60 FPS w każdej grze na bardzo wysokich/ultra.

Karta jest w grach ważniejsza.Procesor ma jej nie ograniczać

O! W końcu ktoś mówi moim głosem :smiley:

Z tego można wywnioskować, że to procesor jest ważniejszy, bo nie może wpływać niekorzystnie na kartę :wink:

Procesor to taki dobry skrzydłowy co wrzuca piłki do napastnika - grafiki.