Karta Graficzna do 600-800zł

Witam serdecznie,

Posiadam aktualnie kompiter:

Zasilacz Crossfire 600 lub 650

Proc e8400 ( core duo )

płyta p5q pro asusa

Do tej pory byłem użytkownikiem ATI HD 4870 sonic dual edition

Potrzebuje jednak lepszej grafiki

Na początku byłem pewien ze biorę asus-a GTX 460 1gb, jednak w ostatnim czasie dużo czytam i obiło mi się o uszy, że 560 lub 470 będzie lepszym wyborem.

Nastawiam się teraz na GeForca gdyż większość gier jest robione właśnie pod nie.

Ktoś ma jakąś rade?

Witam, GF 560 lub lub GF 470 na pewno będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o wydajność ale te kary są droższe niż GTX 460 :?

Witam

Zotac GF560 z CUDA byłby dobrym wyborem :smiley:

Mam propozycję: HIS Radeon HD6950

Jakiegokolwiek GeForc’a odradzam ze względu na dwurdzeniowy procesor autora tematu.

Vertex3D Radeon HD6870

  • Taktowanie rdzenia: 900 MHz

A czy 3d mark to wszystko co jest w testach?

Nie jestem biegły w sprawach grafiki, jednak wydaje mi się, ze 3d mark również został napisany pod jakiś typ karty graficznej gdyż te z kolei mają różne technologie.

I chyba nie mylę się mówiąc, że w niektórych typach gier taktowanie nie przesądza o wyniku fpsów, tym bardziej, że geforce lepiej sie krecą

Taktowanie rdzenia: 900 MHz

Taktowanie pamięci: 4200 MHz

To nie to samo co

Palit GeForce GTX 560 Ti

Taktowanie rdzenia: 822 MHz

Taktowanie pamięci: 4000 MHz

Nie mniej jednak juz dziękuję za liczne odpowiedzi.

Proszę o kolejne może jakieś konkretniejsze info kto pracował na takiej karcie.

Konkretnie to myślę nad tym modelem :

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx560ti- … 35056.html

3d mark to bzdura, program który służy do pokazania która firma bardziej kombinuje przy sterownikach.

Jeżeli zamierzasz wykorzystać CUDA na kartach geforce, to bierz 560ti lub lepiej 470, ale do gier brałbym 6950.

tylko radeon 6950 to świety stosunek wydajności do ceny polecam

Moja propozycja to XFX Radeon HD6950 Dual Heatpipe 1GB lub Asus Radeon HD6950 DirectCU II :wink: Oną są minimalnie ponad Twój budżet ale wydaje mi się, że warto biorąc pod uwagę, że są bez OC wydajniejsze od GTX560 Ti a ponadto mają naprawdę niezłe coolery GPU. Co do ich wydajności, to sam oceń :wink:

Największą głupotą teraz jest polecać karty XFX’a jak padają jak muchy.

sprecyzuj :stuck_out_tongue:

Pierwsze lepsze z brzegu źródło:

http://www.newegg.com/Product/Product.a … llFullInfo

A skoro tak piszecie że 6950 jest wydajniejsza od 560 ti to może powiedzcie pod jakim względem mówicie o wydajności ( o czym konkretnie ) proszę o jakiś konkretny test.

W googlach znajdziesz masę testów. http://nvision.pl/Radeon-HD-6950-vs-GeForce-GTX-560-Ti-ostateczne-starcie-czyli-szczegolowa-analiza-wydajnosci-i-roznic-w-wynikach-miedzy-portalami–Articles-422-ndetails-1.html Z mojej strony również polecam tego HD6950.

Przeczytałeś głupotę i powtarzasz. XFX ma bardzo dobry jakościowo sprzęt.

Właśnie widać, że ma :x Sugeruj się dalej opiniami ludzi co doradzają na zasadzie zdartej płyty.

Hmmm, a może pijesz do zasiłek seasonica tfu xfx core ? ;

Litości, srsly.

Tyle tylko, że ten test nie przedstawia żadnych konkretnych modeli !

Z tego co wiem każda firma czy asus czy msi mają różne modele 560 Ti jedne mocniejsze drugie słabsze, podobna jest z ati

Z tego co tam widzę na BF wzieli radka 2gb a gf 1gb a pamięć też odgrywa dużą rolę ( tym bardziej w takiej różnicy )

A 6950 2g to ceny od 1000zł

_abrakadabra_ jeszcze powiesz, że te zasiłki są słabe? Mama dała Ci na komputer, sprzedawca w jakimś sklepiku komputerowym wcisnął Ci kit a Ty słuchałeś jak świnia grzmotów, teraz rozpowiadasz głupoty.

Dodane 04.08.2011 (Cz) 12:18

Nie ma różnicy między R HD6950 2Gb a 1Gb , z tym też są testy. A co do marek to i różnicy w ich wydajności to jest ona rzędu 2-3 klatki,a nawet i nie tyle.(nie biorąc pod uwagę wersji OC)

No dobra poczytałem trochę, mogę przyznać, że rzeczywiście radki 6950 sprawują się lepiej od 560

Tylko teraz pytanie:

GIGABYTE czy ASUS

Podobno z tego co wyczytałem ten gigabayte jest na prawde warty ceny.

Oba są bardzo dobre ale ja bym wziął tego gigabyte http://www.ceneo.pl/10893489. 1Gb na tę kartę w zupełności wystarcza.

Widzę, że po dwóch latach na tym forum nic się nie zmieniło. Pojawiły się tylko nowe tępaczki :wink:

Powiadasz, że jakościowo karty xfx’a są takie jak zasilacze “xfx’a” ? llllllllllllllllllllol

Aha, co do tego marnego podjazdu odnośnie rodziców rzekomo kupujących mi kompa, to do twojej świadomości, pracuje więc stać mnie na przepłacanie za złom.

Co do karty to wybór jest prosty albo Asus, MSI, Sapphire - wiem, że Mariosti jeszcze Vertexy polecał a Gigabyte w ostateczności.