Karta graficzna sterownik do nvidia geforce gt 540M nie działa?

(trize89) #1

Witam on pewnego czasu mam problem z sterownikiem do karty graficznej . Podczas grania wyskakuje taki komunikat urzadzenie nvidia geforce gt 540M nie jest wymienne i nie mozna go wysunąć ani odlaczyc
gdy wylaczam ten sterownik to wszystko dziala tylko mam mala fps da sie to jakos naprawic?
Pomoże ktoś?

(InformatykPiotr) #2

A próbowałeś przeinstalowywać sterowniki? Tym programem: https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html usuń sterowniki i zainstaluj je ponownie. I zalecam odpalić kompa w trybie awaryjnym i dopiero uruchomić program. Z resztą po odpaleniu programu, sam cię poinformuje o uruchomieniu kompa w trybie awaryjnym. I nim usuń sterowniki i zainstaluj je ponownie.

(JNJN) #3

I zastosuj sterownik do GF producenta laptopa.

(trize89) #4

jak powinien sie nazywac plik do pobrania?

(JNJN) #5

Nvida - karta grafiki.

Jaki to typ laptopa dokładnie i system? i 32 czy 64 bitowy.

(InformatykPiotr) #6

Wystarczy jak pobierzesz Nvidia Experience i on od razu znajdzie odpowiednie sterowniki i je zainstaluje.

(JNJN) #7

I zainstaluje ponownie sterowniki producenta Nvidia, które prawdopodobnie teraz ma? i robią problem?

Przed instalacją nowego sterownika uaktualnij system na 100 % z WU i NIE instaluj sterownika Nvidia.

Wyczyść system programem Ccleaner.

I dopiero instalacja sterownika producenta laptopa.

(trize89) #8

system 64 bitowy usunelem tym programem sterowniki nvidia expirence instaluje mi sie odrazu z sterownikiem. wyszukałem najnowsze sterowniki zainstaluje zobacze czy działa. Dzieki za pomoc.

(trize89) #9

Acer model Aspire 5755g procesor: intel core i5-2430m
bede zmienial macie jakis dobry do polecenia tak do 2500 tys na raty?

Problem dalej istnieje z ta karta. jak zastosowac sterownik do producenta gdzie to sie robi?

(InformatykPiotr) #10

Na stronie producenta. Daje ci link: https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/drivers

(trize89) #11

ok i co mam pobrac?

(InformatykPiotr) #12

jak wprowadzisz model swojego laptopa, na dole listy w Driver, będziesz miał VGA driver. I to musisz pobrać. Tylko są tam dwie wersję sterowników. Wybierz ten najwyższy, czyli pierwszy VGA driver

(JNJN) #13

Do Nvidia (nie Intel) - tylko ważne do jakiego systemu? nie podałeś?

(InformatykPiotr) #14

Czyli pierwszy VGA driver.

(trize89) #15

windows 7 home
VGA
VGA Driver
Data :
2012/10/19
Version:
9.18.13.0630
Vendor:
NVIDIA
Rozmiar :
237.1 MB

czyli to ?

(JNJN) #16

https://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/VGA/VGA_NVIDIA_8.17.12.8590_W7x86W7x64_A.zip?acerid=634691874415938013&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%205755G&OS=711&LC=pl&BC=ACER&SC=EMEA_20

Pobierz, rozpakuj do katalogu na dysku systemowym.

(trize89) #17

zrobiłem jak mowiles ale podczas grania pokazal sie czarny ekran bez zdanego komunikatu. Musiałem resetowac komputer.

(JNJN) #18

Możliwe, że dedykowana karta jest uszkodzona? jak masz gwarancję,to oddaj.

Najnowsza Aida64 i wrzuć tu dwa screeny:

1. zakładka komputer i czujnik
  2. zakładka magazyn i smart, ma być cały.

(trize89) #19

nie rozumiem nie mam zakładki czujnik albo nie wiem gdzie to znalesc.
pobiore otl zobacz logi ok?

(JNJN) #20

Ależ masz napisane.