Kaspersky a słabszy komputer

Witam.

Mój komputer to Duron 1200, 256 RAM-u. Aktualnie planuję reinstalację Windowsa. Uzywałem Avasta ale ale przepuścił mi parę wirków :frowning: (a teraz reinstalka Windy). Myślałem o Kasperskim ale słyszałem że on muli kompa a mi zależy na jako takim komforcie pracy podczas działania w tle (przy skanowaniu może mulić ile chce). Czy ktoś zna jego wymagania? I drugie pytanie o niego: mój kumpel który masz potęzny komputer ściągnąl sobie Kasperskiego i testował go. Minęły juz 2 miesiące a on dalej działa… Bez craków oczywiście. Czy to normalne?

Kaspersky może rzeczywiście trochę mulić na tym sprzęcie, dlatego wybierz sprawdzony i lekki:

:arrow: NOD32.

To nie jest normalne.

Wymagania Kasperskiego:

:arrow: http://home.kaspersky.pl/index.html?s=about

wymagania masz na dole strony :arrow: http://www.kaspersky.pl/products.html?s … t&prodid=1

program powinien działać spox. Mi na 256 RAM i procku 1600 działa b. dobrze.

Co do Twojego kolegi to nie mam pojęcia. :wink:

Działać to może i działa, ale pytanie czy się aktualizuje (pobiera nowe bazy wirusów) :? :? :?

Co najdziwniejsze pobiera aktualizacje :o Z tego co wiem jak trial wygaśnie to mozna tylkko skanować a tu zonk-aktualizuje się w najlepsze :?

kasprzak nie aktywuje się po upływie 30 dni

u mnie na 384RAM i p III 733 MHz kaspersky mulił zwłaszcza podczas bootscanu. polecam nod32 :wink:

Złączono Posta : 06.07.2005 (Sro) 21:33

a wcześniej go nie crackowałeś? star klucze mogą działać. zobacz w licencji do kiedy jest ważna. musisz poszukać bo nie pamiętam dokładnie gdzie to jest :wink:

Ja też polecam noda. W ogóle nie poczujesz, że go masz, na dodatek jest bardzo skuteczny (sam jestem zadowolonym użytkownikiem :smiley: ).

Nie, dzięki, żadnych cracków… A mój kumpel poprostu pociągnął go z oficjalnej stronki, zainstalował bez niczego i zapomniał. Wpadam do niego po 2 miesiącach patrzę, a on śmiga elegancko :? A on napewno nie crackował bo jak by jego ojciec yo odkrył to by go oskalpował :smiley: Więc nie czaję o co chodzi…

do kaspeskiego anti-hacker nie ma darmowego klucza :?

Stoow tez tak mialem ale program nie aktualizował mi się, ani nie działała ochrona rzeczywista - pewnie tak samo jest u twojego kumpla, tylko to uaktualnienie, może źle zobaczyłes

co do antyvira do twojego kompa to polecam jak wszyscy nod32. Mam go już drugi tydzień i po przeskanowaniu kompa pandą activescan nie miałem żadnych wirusów 8) przy kasprze zawsze było ok. 8, a przy nodzie nic ani jednego.

pamiętaj o firewallu do antyvira :wink:

to ja sie dołączam i również polecam noda jest dobry i nie zamula kompa daj sobie spokój z tym kasperskim

Chyba tak zrobię… Ale jestem pewien jak babcię kocham, aktualizuje sie co jakieś 5 godzin, nawet dzis u niego byłem żeby to zobaczyć, na dodatek w Kasperskim pisze że baza aktualna, ochrona włączona itd. Centrum zabezpieczeń Windows raportuje że kacper jest aktualny… No sam nie wiem, może kolejny cud? :smiley:

A jak jest z bazą wirusów w nodzie? Bo moje pieniądze nie moga pójść w błoto :slight_smile: Zastanawiałem się nad jednym z czterech: Kaspersky, nod32, f-secure, avg profesional.

Program aktualizuje się nawet co kilka godzin. :smiley:

aktualizacje nawet kilka razy dziennie, ale rzadko :slight_smile: nie oszukujmy się baza wirusów NOD32 nie grzeszy wielkością - w porównaniu choćby z takim kolosem jak F-Prot czy BitDefender to NOD wypada marnie :slight_smile:

ale jego heurystyka jest pierwsza klasa :spoko:

NOD32 to naprawdę bardzo dobry antywirus, według mnie ustępuje tylko F-Secure i Kaspersky`emu :!:

sam używam NODa :smiley:

Ja tam nie szwędam sie po jakiś strasznych stronach, nie instaluje podejrzanego softu, craków nie szukam… Czy Nod wystarczy żeby ochronic mojego kompa tak żeby nie reinstalować windy co chwilę? :slight_smile:

Tak, na 100% :slight_smile:

Pamiętaj także oczywiście o firewallu i łatkach na Windowsa.

oczywiście :slight_smile: :!: zainstaluj triala z http://www.nod32.pl i się przekonasz :!:

w systemie nawet go nie odczujesz, a zawsze będzie czuwał :slight_smile:

wielu userów naszego forum już uszczęśliwił :wink:

Jeżeli tak go polecacie to nie może byc kiepski :wink: Ale czytając tematy na tym forum i innych zresztą tez słyszałem nipochlebne opinie. jakie sa minusy Noda?

Podał to DUCH wcześniej.

A to - jako rozważnemu użytkownikowi nie powinno przeszkodzić w korzystaniu z programu :slight_smile:

Stoow jedynym minusem jak pisałem jest mała baza wirów :!:

ale zaletami jakich próżno szukać gdzie indziej jest: szybkość i “lekkość” :!:

uwierz mi na słowo, że warto wydać pieniądze na NODa :spoko: