Kaspersky a Ukraina i czym ewentualnie go zastąpić

To faktycznie ogromny plus. Tak samo przydatny, jak paszport Polsatu przy przekraczaniu granicy z Rosją.

Przyszło ci do głowy, że z jakichś względów ktoś chce lub nawet musi nadal używać XP?

Oczywiście, ale to i tak nie zmienia faktu, że stosowanie antywirusa w XP niema sensu, bo i tak go nie zabezpieczy. Osobiście widziałem, jak umieszczony na stronie exploit bez problemu potrafił uruchomić soft w XP z prawami administratora i żaden z testowanych antywirusów nawet tego nie zauważył. Zresztą użytkownik też.

Koniec wsparcia technicznego dla WindowsXP nastąpił 8 kwietnia 2014.

PS. „Uaktualnienia to jeden z podstawowych aspektów ochrony systemu operacyjnego. Ich brak powoduje, że system staje się łakomym kąskiem dla hakerów, którzy łatwo mogą włamać się do naszego komputera. A sam antywirus i firewall nie wystarczą do skutecznej ochrony.”

Ja bym polecił szczerze COMODO Jaki wybrać program antywirusowy – najlepszy i darmowy | ToTemat mam wrażenie że to najlepszy program. Nie wierz testom tylko zobacz jakie ona ma możliwości ustawień. Wątpię aby inny dawał lepszą ochronę niż ten a dodatkowo jest darmowy. U mnie wszystkie PC serwery pracują nim w firmach nawet.

Linkowana strona to faktycznie autorytet, no i data publikacji - 2019

Faktycznie,. artykuł na stronie to bełkot, wygląda jakby ktoś napisał na zamówienie z dostarczonych wytycznych, ktoś, kto niema pojęcia o programach antywirusowych, ale pisze pewnie podobne artykuły o zupie, tamponach i całej masie innego chłamu, który zleci sponsor.

Każdego Windowsa można złamać przez „umieszczony na stronie exploit”. Nawet Windows 11… I dlatego ludzie rozsądni, nie umożliwiają uruchamiania wszystkich jak leci java script, a z rozwagą pozwalają na tylko te zaufane. Naturalnie w przypadku XP jest jeszcze kwestia samej przeglądarki internetowej, która chyba już żadna nie jest aktualizowana. Wtedy faktycznie, ryzyko wzrasta i drugą linią obrony jest AV (który również może być targetowany ;]).

Chyba się też zdecyduję na wypróbowanie triala tego MKS_vira…
Jednak niestety muszę powiedzieć że te polskie antywirki są trochę za słabo promowane.
Szczególnie za granicą (a spójrzcie np. na słowackiego Eseta czy czeskiego Avasta)
Na Softpedii ostatnia wersja MKS z 2007 r.

Arcabitu nie znaleziono.

Jest jeszcze jakiś skaner online mks_vir
https://mks-vir.pl/skaner-online/

Co do Windowsa XP to są jeszcze dwie aktualizowane przeglądarki, ale oparte na starej wersji Firefoxa więc do bankowości nie polecam ale do czytania Wikipedii jak najbardziej.
Z antywirusów to także ten Comodo powinien działać na WinXP (miałem go tam 2 lata temu ale wywaliłem bo muliło)

Nie, jest kwestia tak licznych dziur, których niema w 10 i 11, że są gotowce do umieszczenia na stronach, dające praktycznie 100% pewności udanego ataku.

Ale merytorycznie co macie do zarzucenia comodo? Jaki jest rzekomo lepszy inny program?

Ja nic nie mam do Comodo. Używałem tylko przez krótki czas na starym gracie więc nie wiem nic na temat skuteczności czy wykrywalności. Napewno ma narzędzia których w żadnym innym pakiecie nie ma za darmo (nie licząc triali)
No ale jeśli dają aż tyle za darmo to trzeba się liczyć z tym że mogą np. sprzedawać dabe użytkwników.
Ale podlinkowany przez Ciebie artykuł raczej by mnie nie zachęcił. Podaje rzeczy oczywiste: „skanuje komputer w czasie rzeczywistym” czy „automatycznie aktualizuje bazę wirusów”. Kaspersky którego niestety planuję się pozbyć też to robi. Chyba nawet Avast to ma. I każdy antywirus.

Comodo to jest program arcydzieło. Mu nie podajesz swoich danych. U mnie każy pc w firmie normalny jak i serwerowy od zawsze są z comodo CIS.

Ona ma też piaskwonice, chronione obszary, osłony nie tylko firewall ale i hips + virtual scope.

Zobacz że zdecydowanie najlepszy program obecnie do montowania i edycji filmów też jest bezpłatny - a nie płatny. Czyli Davinci Reslove

To już nie są czasy że płatne były lepsze - teraz równie dobre lub lepsze często są bezpłatne.

Dobre pytanie co jest ich walutą - usługi dodatkowoe jeszcze bardziej rozbudowane.

Nie, jest kwestia tak licznych dziur, których niema w 10 i 11, że są gotowce do umieszczenia na stronach, dające praktycznie 100% pewności udanego ataku.

I co ten gotowiec mi zrobi jak się w ogóle nie uruchomi, dopóki na to nie pozwolę?

Ale nieważne, to jak walka z wiatrakami… Odpuszczam, żyj sobie w złudzeniu, że „10 i 11 nie mają tak licznych dziur, i gotowców do umieszczenia na stronach, dających praktycznie 100% pewności udanego ataku”.

Uruchomi, nic nie możesz zrobić. Dawałem wcześniej linki, sam możesz przetestować. Jaką byś przeglądarkę nie wziął, można wykonać kod bez wiedzy użytkownika.

Tutaj niema o czym dyskutować, masz kod, na XP działa na 10 nie. O czym tutaj dywagować?

Słyszałeś kiedyś o dodatkach do przeglądarek takich jak uMatrix, NoScript itp? Gówno więc zrobi dopóki nie zezwolę na uruchomienie bo we wszystkich entry pointem jest java script. To by miało sens gdyby targetowany był parser X/HTML, multimedia natywnie obsługiwane przez przeglądarkę, czcionki webowe itd.

O tym, że są ROPy dla 10, tak samo jak dla XP…

A czemu nikt z was nie pomyśli, że może to wina Ukrainy, a nie Rosji? Nie nazywajcie mnie trollem, widziałem na YT, i Twiterze filmiki pokazujące, co robią tak naprawdę ukraińcy. Blokują wyjazd do innych kraji, a Rosja walczy jedynie o regiony Ukrainy, które przez ostatnie kilkanaście lat były przez Ukraińców ostrzeliwane. Były wywiady na YT w sprawie tego. Dziadkowie, i nie tylko tłumaczyli co tam się działo. A wiecie, że Putin zwołał zebranie ONZ dotyczące laboratoriów biochemicznych(czy coś tego typu) na Ukrainie? I tak, może być to wszystko kłamstwo, ale to też działa w drugą stronę. Dlaczego macie wieżyć mediom głównego nurtu? A do tego, na RT pisali, że Rosjanie setki ton żywności właśnie wiozą do Ukrainy.

Normalnie odpowiedziałbym ci w prostych żołnierskich słowach tak, jak żołnierze z Wyspy Węży, ale są tu i młodsi, więc im oszczędzę takich słów. I to tyle komentarzy dla kremlowskiego trolla.

Jeżeli Twoim argumentem jest „kremlowski troll”, to może nie zabieraj głosu, jak nie masz innych argumentów. Widać, że rozmowa rzeczowa i merytoryczna przerasta Ciebie. Nie popieram tego co robi Putin, ale druga strona też ma swoje za uszami, szczególnie właśnie w propagandzie. Z tą Wyspą Węży to jak było w końcu.

Dlatego że każdy, kto zna historię i choć trochę interesuje się polityką, wie że to nonsens.

A co robią ‘tak naprawdę’?

Do czego? Naucz się lepiej języka Polskiego, dobrze Ci radzę.

Każdy kraj objęty wojną, nie pozwala na wyjazd mężczyznom w przedziale wiekowym umożliwiającym obronę kraju z obywatelstwem tegoż kraju. To normalne… Kiedy wybuchnie wojna w Polsce to również u nas będą granice zamknięte, a jeśli skończyłeś18 lat, dostaniesz „bilet na wojnę”. W przypadku niestawienia się, kula w łeb za dezercję.

Rosja poprzez wojny proxy zajęła Krym, Ługańsk i Donieck. Straszni Ci Ukraińcy, że strzelali do napastników. Jak oni mogli?

Ruscy fałszowanie historii mają we krwi; tam do dziś uczą w szkołach o wywołaniu II WŚ przez Polskę, faszystach w sanacji, atakach na ZSRR i wyzwoleńczej bratniej armii, która nas wyswobodziła…

Stale sieją dezinformację, którą mają opanowaną perfekcyjnie. Od lat finansują różne grupy destabilizujące bo antagonizujące zachodnie społeczeństwa.

No czemu by im nie wierzyć? No sam nie wiem…

A to że Ukraina też używa ataków socjotechnicznych to jest równie oczywiste. Tyle tylko, że są tutaj ofiarą… W zasadzie bezbronną gdyby nie konsolidacja zachodu bo jak nie Ukraina to wschodnia flanka NATO. Tym bardziej, że od grudnia 2021 Białoruś już formalnie nie istnieje. Sytuacja jest bardzo poważna i realnie grozi nam III WŚ.

Tylko ta groźba wynika z nieodpowiedzialnych wypowiedzi polityków i nawoływań komika po stronie ukraińskiej.