Katalogowanie danych

Posiadam obecnie program Advanced Disk Catalog który jest dobry ale ma dwie zasadnicze wady

• jeśli nie zna liter (polskich, rosyjskich czy azjatyckich) to nie kataloguje tego co w nim sie znajduje (pokazuje pusty katalog)
  • nie pokazuje daty modyfikacji katalogów
    W związku z tym poszukuje możliwego zastępstwa.

Znacie jakiś inny dobry program który przeskanuje cały dysk i umożliwi zapisanie całej jego treści (nie tylko filmów czy mp3) w formie indeksu/drzewka?
Dobrze gdyby oferował możliwość kategoryzowania i dodawania komentarzy oraz oczywiście wyszukiwania plików (robi to ADC)…

Z podobnych znalazł▼em póki co VVV (Virtual Volumes View) jednak jego intuicyjność pozostawia trochę do życzenia.

Widzę nikt się nie garnie więc zapodam to co już wiem czyli małe porównanie:
Temat wiąże się z:

Advanced Disk Catalog 1.51 (bardzo stara wersja)
Odradzam zgodnie z powyższym - nie spełnia swojej funkcji gdyż nie kataloguje wszystkich danych mimo że jest płatny. Polska wersja nie istniała (musiałem sam wgrać).

Skanowanie zajęło 23 sekundy
Wyświetla: nazwa, data, typ, twoja kategoria i twój komentarz

-nie kataloguje plików i katalogów z nieznanymi literami- wyświetla pusty katalog i znaki zapytania w nazwie!
-nie wyświetla rozmiaru katalogu
-płatny
-nie wyświetla żadnych innych danych o plikach oprócz powyższych
-po dwukrotnym kliknięciu nie przenosi do pliku ani go nie otwiera

+wyświetla pliki ukryte
+przejrzysta, średnio rozbudowana wyszukiwarka

Virtual Volumes View 1.4

Skanowanie dysku (300gb, 23k plików) zajęło 3min 45sekund. Koniec skanowania oznajmia dźwiękiem
Wyświetla: nazwa, rozmiar, typ/rozszerzenie, data, + twój komentarz +więcej info dla plików multimedialnych

-podczas skanowania wyświetla jedynie nazwę skanowanego katalogu. Nie wyświetla nawet paska stanu czy % ukończenia skanowania. Mało intuicyjne.
-nie wyświetla rozmiaru katalogu
-nie wyświetla dodatkowych danych o obrazach/zdjęciach (wymiary, rozdzielczość)
-podstawowe wyszukiwanie

+wyświetla nieznane litery oraz otwiera pliki z tych folderów
+wyświetla sporo danych o plikach multimedialnych (artyste, album, tytuł, bitrate, długość, rok …)

Disk Explorer Professional wersja 3.7 (Tomas Jelinek)

Wyświetla : nazwa, rozmiar, typ, data, komentarz + rating
Skanowanie dysku (300gb, 23k plików) zajęło 11min 30 sekund. Koniec skanowania oznajmia dźwiękiem.

-Polska wersja nie istnieje
-Nieznane znaki/litery zastępuje kreskami, kataloguje je ale nie da sie z programu otworzyć takich plików

+/-wyświetla dane o pliku jednak sa wyświetlane oddzielnie tzn w kolejnych kolumnach lecz w JEDNEJ kolumnie komentarz (nie da sie już napisać komentarza do tego pliku)
Dla zdjęć podaje rozmiar w pikselach, głębie koloru. Dla plików video program nie wyświetla tych danych. Dla muzycznych podaje długość, bitrate, kompresje i inne śmiecie np kolejny raz tytuł
+/-posiada opcję dodania kategorii ale nie jest ona widoczna

+pokazuje rozbudowane dane podczas skanowania
+podaje rozmiar katalogu
+posiada możliwość ratingu wszystkich plików i katalogów (nie gwiazdkowa tylko cyfry 1-6). Rating jest widoczny
+bardzo rozbudowana opcja „szukaj”.
+wyświetla podgląd obrazka

Witaj @GPR

Wyszukując informacje na temat podanych przez Ciebie progamów, znalazłem jeszcze jeden

Może też przetestujesz :wink:

Niestety nie miałem potrzeby używać tego typu programów, więc nie mogę dodać nic więcej.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Dzięki za zainteresowanie. Sprawdziłem. Płatny to jedno ale skanowanie trwa prawie 40 minut i na tym poległem. Boje sie myśleć co by było przy dysku 2tb z dużą ilością małych plików.
Poza tym…
instalacja ADC zajmuje 1,5mb, VVV 13,5mb, DEP 7,5mb a WinCatalog ponad 200mb dysku.
Szukam dalej. Jak coś znajdę to nie omieszkam…