Kawa czy herbata?

Kawa czy herbata, który napój pijesz by poprawić sobie samopoczucie?

Jakie są Twoje sposoby na przygotowanie, by kawa lub herbata była jak najsmaczniejsza,oraz jaki gatunek kawy lub herbaty pijesz.

Ja piję herbatę i tylko herbatę, Lipton granulowany zalany wrzątkiem po pięciu minutach dodaję cukier,mieszam i wciskam plasterek cytryny, koniecznie cytryna musi być ze skórką, bo w skórce jest najmocniejszy aromat cytryny,znowu mieszam i piję póki jest gorąca,ostygnięta herbata już mi nie sprawia takiej przyjemności. :slight_smile:

Wolę Herbatę

wole herbate,bo po kawie leje co 5 sek… :razz:

Herbata.

Ostatni duży łyk fusiastej kawy zapewnia powalający uśmiech :stuck_out_tongue:

Melisa, miód i gulgniecie gorzałki :slight_smile:

1 polubienie

Widzę, że na forum prawie sami herbaciarze, polecam więc do posłuchania piosenkę Blaszany parowiec

(na samym dole strony)

Herbata, bo kawy nie lubię :slight_smile:

Herbata! Najlepiej dobrze osłodzona i z cytrynką (nie wpłynie). A jak do tego dojdzie miodek to normalnie napój idealny. :slight_smile:

Pozdrawiam.

zielona herbata :slight_smile:

Lipton z cytrynką :wink:

Tak jak ja , piję ją od lat , ale granulowaną bo liściasta jakaś taka dziwna dla mnie jest, no i nie pogardzę Earl Grey’em również cytrynką. :slight_smile:

U mnie to różnie ale generalnie w saszetkach (rzadko piramidkach), granulowaną także zaparzam, a co do liściastej też się zgodzę - da się to zauważyć jak np. rozcieńcza się w dzbanku 1,5l. :smiley:

a ja lubię kawę i herbatę. Herbatę prawię zawsze zawalam gdy ją sam robię. Albo za słodka albo za kwaśna albo za mało/dużo cytryny. Z Kawą takich problemów nie mam. Jest ekspres więć nic nie trzeba robić pieszego dnia cappuccino albo late a 2 dnia macchiato heheheh.

Herbatka koniecznie bez cukru :lol:

Herbata najlepiej owocowa z cukrem, a jak nie - zwykła z dużą ilością cytryny :wink:

Właśnie skończyłem pić owocowego Liptona :wink:

0,5L wody i 90 torebek herbaty :smiley: a na serio herbata lub woda, kawa na nocki na kompie jak muszę coś zrobić (najczęściej nie jedna :stuck_out_tongue: )

EDIT:

no i jak kawa to musi być papieros do tego :stuck_out_tongue: a jak herbata to 2 łyżki cukru, ew. miód

EDIT2:

żeby niepotrzebnie nie spamować to dodam że najlepsza kawa to sypana (z 2 usypane łyżeczki ) z 3 łyżkami cukru jeśli chce się mocno obudzić :smiley: ale smak lepszy jest bez cukru albo z bardzo małą ilością :wink:

a z herbat? w sumie to co jest w domu (głównie torebki na sznurkach ale w nazwy się nie zagłębiałem :stuck_out_tongue: )

a ja piję kiedyś głownie kawę teraz więcej herbaty a mniej kawy. Ale jeśli herbata to tylko bez cukru. Herbata i cukier to jak dla mnie te dwie rzeczy nie idą w parze.

Lubię kawę, ale też lubię herbatę. Jak już to czerwoną Yunan z jaśminem.

Ja piję jedno i drugie. Herbatę głównie do posiłków, a kawę głównie, gdy czuję, że przydałoby się naładować akumulatory. Kawa koniecznie ze śmietanką, a herbata z jak najmniejszą ilością cukru. Jak najmniejszą, bo cukier zabija smak herbaty. Swoją droga ciekawy pomysł na temat. Można by go rozszerzyć o pytanie kto jaką kawę i herbatę lubi pić. A jeśli ktoś pije kawę to, czy używa ekspresu, a jeśli tak to jakiego :slight_smile:

Wedle życzenia. :wink: