KB4058258 - nie można ukończyć instalacji

(urbek) #1

Ja chciałbym się podpiąć z podobnym problemem. Mój system to win 10 PRO 64 bit oryginalny i do tej pory wszystko wydawało się być oki, aktualizacje na bieżąco w automacie itd. wczoraj pojawiła mi się aktualizacja: Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 version 1709 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB4058258) która normalnie się instaluje i przy ponownym uruchomieniu instalacja dobiega do 100% po czym wyświetla monit, że nie można ukończyć instalacji aktualizacji, wycofywanie zmian nie wyłączaj komputera i tak jest za każdym razem. Teraz wyłączyłem usługę windows update, bo przy uruchamianiu kompa przerabiam kilka rebootów więc to dość męczące

Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 1709 (KB4056892) - Problem
Przygotowywanie systemu Windows. Nie wyłączaj komputera
(Astor44) #2

Chyba nie musisz jej wyłączać, bo system nie będzie powtarzał prób instalowania owej pechowej aktualizacji bez Twojego “ręcznego” zezwolenia. Nie wykluczone, że po pewnym czasie, niespodziewanie, sam zainstaluje :grinning: Przerabiałem to zjawisko.

(urbek) #3

system powtarza jej instalowanie po każdym sprawdzeniu dostępności aktualizacji, od wczoraj instalowana była kilka razy. Ja jak mam czas to czasem sam sprawdzam dostępność aktualizacji, żeby zrobić to w dogodnym dla mnie czasie, gdyż zdarzało się, że wtedy, gdy najbardziej potrzebowałem kompa to on własnie się aktualizował i nie szło na nim nic zrobić

(Astor44) #4

Ja zmieniłem w ustawieniach “godziny aktywnego użytkowania” i nie mam zjawiska powtarzania prób aktualizacji bez mojej, “ręcznej” akcji.

(Radek68) #5

Nie podpinaj się, bo twój problem jednak jest inny i dotyczy innej aktualizacji.
Wydzieliłem.

(krystian3w) #6

Zablokuj jej instalacje np. http://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

(urbek) #7

Dzięki tak zrobiłem i chyba przeżyję bez tej aktualizacji :stuck_out_tongue:

(krystian3w) #8

Do lutowej 2018, aż ci pokaże komunikat o brakującej aktualizacji pewnie.

Wtedy spróbuj ją zainstalować z Windows Catalog: