Kerio Personal Firewall

Witam! mam taki problem,gdy zainstalowałem Kerio automatycznie zmienił mi się system na złę…nie wiem dlaczego…naprzykład,przez cały czas pyta mnie o zdanię gdy naprzykład włanczam co kolewiek w komputerze.Po drugię nie mogę przez tego firewalla aktualizowac mojego antyvira (antyvirenkit 2005).Co mam zrobic??? Czy to normalne???

Proszę o odpowiedź.

Wyłącz ochronę systemu. Ona Ci nie jest potrzebna, poza tym unikniesz tych pytań. Dalej rób tak:

Ochrona sieci -> Zdefiniowane

Zielone ptaszki przy Ping and Tracert out, Dynamic Host Configuration Protocol, Domain Name System. Reszta czerwone x

Ataki

Wszystko daj na blokuj i upewnij się, czy na samej górze jest włączone wykrywanie ataków.

Ochrona sieci

Tutaj Dowolna aplikacja wszędzie dajesz znak zapytania. Przy ikonie antywirusa dopuść połączenie wychodzące i po sprawie.

A możesz mi konkretnie powiedziec gdzie to się robi???

Zacznijmy od tego, że:

Ochrona sieci -> Zaufana strefa

Tam masz 2 pozycje:

Loobpack i swoją kartę. Przy tych kwadracikach po lewej - odptasz :slight_smile:

Później w Aplikacjach w tej zakładce wszędzie, gdzie jest napisane zaufana strefa, dajesz czerwone x, a uważasz ( !!

Nadal,nie mogę aktualizaowac antyvirenkit 2005 i nadal jest to samo.Od chaczyłem tylko włącz obsługę systemu.Ty masz jakąś inną wersje kerio???

Zrób to, co Ci napisałem w dwóch postach wyżej i sprawdź, czy nie zablokowałeś połączeń wychodzących w avk

Moja wersja KPF - najnowsza 4.1.3 (ale ustawienia są ciągle te same)

Ochrona systemu --> Aplikacje

U góry odhaczasz kwadracik WŁĄCZ OCHRONĘ SYSTEMU

no to chyba wiedziales co robisz?

Ladnie sie pogryzły twoje firewalle i traktują sie jak wirusy (klasyka)

Ile razy było napisane co sie dzieje jak są dwie zapory na systemie?

Wywal kerio i przestan kombinowac,a jak masz tyle kasy co wczesniej napisałes :smiley: :smiley: to kup sobie innego anty skoro antyvirenkit 2005 cie nie zadawala :smiley:

Nie wiem, nie używam AVK. Ale skoro ma firewalla, no to po co KPF :expressionless:

Ale cóż… Można mieć dwa progsy tego typu. Tylko trzeba umieć je skonfigurować. No i modlić się, by się wzajemnie nie zablokowały :slight_smile:

przeciez juz napisał ze tak sie stało.Kiedys bardzo dawno sam to przerobilem na swoim kompie :slight_smile:

Klasyczny pat :smiley:

Widzisz, ale niemożność update’a oprogramowania niekoniecznie oznacza pat… A wyskakujące okna z pytaniami, to jest właśnie domena KPF, bo pyta o zezwolenie uruchomienia każdej aplikacji :expressionless:

A jeszcze:

Widzisz najnowszy MKS ma firewalla, lecz w zupełności nie przeszkadza to, aby mieć KPF. I choć od początku roku jadę na miesięcznych trialach z KŚ, lub 15 dniowych demach (:|), to nie będę zmieniał AV. Tak więc istnieją wyjątki od reguły…

BTV

Spróbuj zainstalować sobie Kaspersky’ego i Kerio… :shock: Klikniesz w mój komputer i wywali błąd :slight_smile: I tak cały czas… Niektóry soft się nie znosi…

Ale czy antyvirenkit 2005 ma firewalla,bo jak czytałem na stron ie Gdata,to tam jest napisanę,że on nie ma firewalla. :-x

Masz dolaczona instrukcje do programu(ksiazeczka).Czy tak trudno ją przeczytac.Taka ładna z czerwoną okładką :slight_smile:

ps

EOT

AntiVirenKit 2005 Professional nie ma firewalla, ma go AntiVirenKit InternetSecurity

Ustawiłeś tego Kerio jak należy?

Niestety ale chyba nie ma. Ostatnio testował z 5 pełnych wersji antywirów :stuck_out_tongue:

No troche dziwne ale ja mam taka kombinacje pelne wersje orginalne i nic takiego mi sie nie dzieje :wink:

Posiadasz Kerio z serii 4.x.x? Bo pamiętam temat również z KPF i tam nijak nasze ustawienia się nie pokrywały :expressionless:

Tak i Kaspra najnowszego podajze 272 wiec nie mam zadnych problemów

Cóż… Zawsze jest wyjątek od reguły :slight_smile: Ja instalowałem ten zestaw na kilku kompach i zawsze lipa ;/ Nie wiem, byc może wina w wersjach trialowych ?

Pewnie tak ja zainwestowalem w ten kombajn i jestem bardzo zadowolony 8)