Kerio

Nie, screen moich ustawień wygląda tak:

11jj.th.gif

Wlepiasz obrazek do Painta, przy zapisaniu wskaż format bmp

Jak Ci się nie uda, to powiedz, będziemy konfigurować “na sucho”

Czytałeś, w jaki sposób skonfigurować Kerio? Linka podałem Ci 2 posty temu…

i o to jest - zmieniłem format na bmp

14ni.png

Co do konfiguracji to już czytałem jeszcze przed rejestracją do tutejszego działu, tylko nie wiedziałem jak dodać sobie te obrazeczki które Wy macie tak dużo :slight_smile:

Jednak przy instalacji dałem zamiast Advanced (learning mode) - Simple (tą pierwszą możliwość). lecz później wszystko robiłęm ze wskazówkami - a to zmienię na poprawnie gdy rozwiążę jeden problem :slight_smile: W którym nie wiem czy dodawać więcej tych kryterii

edited: oj zaraz linka zmienię

Jeszcze zły link… Podaj drugi z góry :wink:

uczę sięwstawić linki

nowyprezentacjaprogramumicroso.png

może te będą… dobre :slight_smile:

Poczytaj ten temat :wink:

KLIK

Wydaje mi się, ze źle zapisujesz obraz w Paincie :frowning:

Złączono Posta : 19.07.2005 (Wto) 11:59

Jak mówiłem, to zależy od ilości aplikacji, jakie korzystają z sieci :slight_smile:

To nie jest wyznacznik ochrony… W polu Aplikacje powinieneś mieć w takim razie (skoro mówisz, że działa) pozycje:

GG, eMule, update - oraz przeglądarkę jaką masz…

Skoro skonfigurowałeś tak, jak podałem w linku, to wiesz, że w strefie zaufanej są czerwone krzyżyki.

Filtra reguł polecam używać tylko wtedy , gdy coś się sypie z programem, bo stworzenie reguły sprawia, że firwall nie monitoruje tak dogłębnie tej aplikacji…

Na siłę też nie warto ustawiac każdej aplikacji, aby mieć dużo ikonek…

Ustaw, co trzeba tylko :spoko:

Kerio wyświetli okienko, jak jakaś aplikacja będzie chciała wejść do internetu, więc na bierząco ustawisz sobie wszystko…

chyba nie dam rady wkleić tego. Zapisuję to w poincie jako obiekt- pewnie też źle :slight_smile:

Ale z tym się już pomęczę sam a jak coś wykombinuję wóczas wkleję to na forum. Nie chcę też byś cały dzień sobie na mnie “zepsuł” :smiley: Więc jak narazie bardzo dziękuję za wszelkie informację. Postaram się zainstalować Kerio jeszcze raz może jak zaznaczę tą opcję nie simple będzie lepiej mi wszystko chodziło.

A tym czasem napiszę jak to mam będzie szybciej - (kolejno)

Aplikacja logowania systemu Windows - blokuj, blokuj//pytaj pytaj

Aplikacja Userinit logon - blokuj, blokuj//pytaj pytaj

Generic Host Proccess Win 32… - blokuj, blokuj//dopuść, dopuść

Microsoft File and Printer Sharing - blokuj, blokuj//blokuj, blokuj

LSA Shell (Expert Version) - blokuj, blokuj//pytaj pytaj

Dowolna aplikacja - pytaj, pytaj//pytaj, pytaj

:brawo:

Lecz w jaki sposób działa Ci GG, skoro nie masz tu reguł :expressionless:

Włączony jest firewall? Jest jego ikonka koło zegara?

Robiłeś sam jakieś reguły?

Zrób tak - odinstaluj Kerio, zainstaluj ponownie. Tylko z opcją advanced… I zrób wszystko, jak podałem w instrukcji. Po czym firewall zada Ci pytania o aplikacje, które będą chciały się łączyć z siecią…

no już przeinstalowany :slight_smile:

Wszystko mi dobrze działa i problem “obrazeczków” też rozwiązany. heh

P.S

Mam jeszcze dwa tylko ostanie pytania i Panu daję spokój :slight_smile:

  • jaką należy ułożyć regułę przy emule bądź kazie?

  • i to samo pytanko tylko że tyczy się gry granej przez internet

Wówczas GG mi działało bo było przy włączonym firrewalu bo było w filtrze pakietów zdefiniowane.

:arrow: eMule

Standardowo w strefie zaufanej blokujesz

W internet -> wychodzące dopuszczasz, a przychodzące ustawiasz na znak zapytania. Już mówię dlaczego:

  • eMule prosi, choć nie zawsze, o pozwolenie na połączenie przychodzące. Jak to zrobi (pokaże się monit z czerwonym paskiem), dopuścisz. Na razie zostaw…

KaZy broń Boże nie instaluj :shock: Za dużo syfu, trojanów itp… I to niezależnie od opinii, ja odradzam jak chcesz mieć spokój :wink:

:arrow: gry online

Tak samo, jak eMule

Pamiętaj, że filtr robimy tylko wtedy, gdy już na prawdę nic nie wskóramy…

nie jestem Pan :wink:

Pozdrawiam

to teraz już wszystko wiem i wszytko chodzi :wink:

Aż starch pomyśleć ile bym za te cenne informacje zapłacił w realu a tu mam wszystko za darmo :slight_smile:

Co do Kazy to załączam ją tylko wtedy gdy potrzebuję ściągnąć jakąś muzykę (i służy tylko do tego) a tak to sam się boję odpalać (strach przed wirusami) :lol:

Jeszcze raz bardzo dziękuję - jak będe mógł również w czymś pomóc Tobie z przyjemnością to zrobię :)… tylko pierw pewnie sam będe musiał się… dokształcić :lol:

Pozdrawiam

W eMulu jest również ;]

Aha, tak na marginesie… Zanim zaczniesz przygodę z pisaniem na forum, zwróć uwagę, co jest napisane w regulaminie:

KLIK

Pozdrawiam

dobrze zaraz przeczytam regulamin, przyznam się szczerze ze tego nie roniłem ale chyba przyznawać się nie muszę bo podejżewam że to widać :slight_smile:

A co do pisenek to mi się jakoś w kazie szybciej ściągają więc tu z tego korzystam, ale ogólnie osoiłka wolę :wink:

Dobrze już nie spamuję :smiley:

Pozdrawiam

Witam

Mam problem z tym firewallem. Kiedy jest włączony, to wogule nie mogę korzystać z internetu. Nie działa gg ani opera. Ustawienia wyglądają tak:

13bd.th.jpg

36ek.th.jpg

42wj.th.jpg

Kiedy próbuje wejść na jakąś stronkę to mi wywala:

29fw.th.jpg

Kiedyś korzystałem z tego programu i nie miałem problemów ale go odinstalowałem, zainstalowałem nową wersję i mi teraz nie działa ani nowa ani stara :frowning:

Proszę o pomoc.

Podstawowa uwaga. Na swoim pierwszym screenie widzę poważny błąd. W polu dowolna aplikacja powinny być wszędzie znaki zapytania. Inaczej Kerio może po cichu blokować dostęp. Najpierw ustaw więc wszędzie znaki zapytania, zrestartuj kompa i odpal programy. Powinny pojawić się monity o dostęp do sieci tych aplikacji. Klikasz wtedy na dopuść i zaznaczasz niżej utwórz regułę dla tego połączenia i więcej się nie pytaj. Powinno już działać :slight_smile:

P.S. Dla GG wychodzą 2 połączenia - Gadu-Gadu program główny i update.

Z tego, co widzę, IE Ci działa. Jeśli to nie pomoże (w co szczerze wątpię), zrób tak:

Nie masz ich w aplikacjach, które mają dostęp do internetu. Zatem dołączmy je :wink:

W tym celu:

prawoklik na ikonie Kerio -> Konfiguracja

zakładka Ochrona sieci , po prawej masz Aplikacje a na dole guziczek Filtr pakietów. Klikamy na niego.

Wyskakuje nowe okienko. Po prawej na dole klikamy dodaj.

I tutaj po kolei stworzymy filtr dla Opery:

Opis - Opera

Aplikacja - wskaż ścieżkę do pliku exe Opery

Lokalny i Zdalny - tutaj wybierasz dodaj port i z rozwijanej listy nazwa wybierasz HTTP.

Kierunek wychodzące , akcja dopuść. Klikamy ok

Analogicznie zrób dla GG z tym, że nie ustawiasz dla tej aplikacji portów.

Poczytaj również TEN temat…

Pozdrawiam

Hrh zrobiłem wszystko dokładnie tak jak napisałeś. Przestawiłem Dowolną aplikację na znaki zapytania, ponieważ nie działało to utworzyłem regułę ale to i tak nie pomogło :frowning: Nie wiem w czym jest problem ale nie działa mi żaden program łączący się z intenetem (IE też mimo że jest dopuszczony). Próbowałem ponownie instalować kerio z 5 razy i za każdym razem to samo. Wszystko zrobiłem zgodnie z poradnikiem który podałeś ale też nie pomogło. Nie wiem co się dzieje, kiedyś wszystko było ok a teraz mi dziwnie blokuje : ((

Widzę, że masz Neostradę - czy dałeś (był monit po starcie) Nie, nie jest kiedy zapytał o to, czy jest to zaufane połączenie? Później wyrzucił jeszcze jeden monit (wbudowany antydialer), gdy podał numer połączenia i zapytał, czy pozwalasz na połączenie tego numeru telefonu - tutaj dałeś na Tak, kontynuować?

Jakie masz oprogramowanie z działu bezpieczeństwo masz oprócz Kerio?

Ponowne instalacje niczego nie dadzą, jeśli instalujesz je w tej samej lokalizacji… Jeśli już, to musisz odłączyć Neostradę, odinstalować Kerio , wywalić ten katalog z dysku ręcznie (o ile jest), wyczyścić rejestr, na przykład RegCleanerem, restart komputera. Teraz ponownie zainstalować firewalla, ale zmień lokalizację docelową. Restart, podepnij Neostradę i uważnie czytaj, co jest napisane

Sam kilka dni temu instalowałem ten soft na Neostradzie i działa. Czy czasem nie jest tak, że masz w domu kilka komputerów spiętych w małą sieć domową?

Sprawdzałeś komputer na szkodniki?

Spróbuje tak zrobić i dam edita

Tak dałem najpierw nie, nie jest a później tak

Mam jeszcze NOD32, Ad-Aware, Spybot S&D

Neostrade mam sam na 1 komputerze. Sprawdzałem komputer. Dałem mojego loga z hijackthis w odpowiednim dziale.

Edit

No i znowu zonk :frowning: Tu jest tak, że próbuje włączyć operę, stronka niby się wczytuje (dość długo czekam) i wywala błąd. Próbowałem z innymi programami. Włączyłem emula, zapytało o dostęp, zezwoliłem ale i tak blokuje.

NOD-a 32 i Kerio miałem na dysku razem kiedyś i dobrze się sprawowały…

Co do AdAware i Spybot, to są to programy do usuwania spyware, więc jak najbardziej powinny być obecne w systemie, a wcale nie przeszkadzają w normalnej pracy systemowi…

Hmm nie wiem już co jest nie tak ale dalej upierdliwie blokuje. Jeśli nie wiesz już co jeszcze można zrobić, podałbyś mi jakiegoś innego dobrego firewalla?

Zrobiłeś reinstalację ze zmienioną ścieżką i przeczyściłeś rejestr?

Jeśli tak by się stało, to musiałeś wszystkie ustawienia wprowadzać na nowo… Kerio pytał Cię o przyzwolenie GG, Opery, IE na wejście do sieci…

Tak było?

Jeśli możesz, to zrób screeny wszystkich ustawień…

To wersja 4.1.3 czy 4.2.0?

Czy po restarcie systemu od razu oblokuje Ci się sieć przez Kerio?

I jeszcze jedno (może i głupie) pytanie… Czy aby nie zapomniałeś włączyć aplikacji Neostrady a później testować Kerio?