Kerio

Wszystko wygląda tak.

uo00060ng.th.jpg

uo00193cq.th.jpg

uo00223fs.th.jpg

Problem jest taki, że kerio nie pyta wogule o nic tylko blokuje. Podczas instalacji oczywiście zaznaczyłem, żeby pytał i pyta o pierdoły różne ale nie o opere czy gg, o emula też po reinstalce nie zapytał.

Moja wersja to 4.2 ale ta starsza też nie działała.

Proszę Pana ;]

Już ze screena widzę, że albo zainstalował Pan Kerio w tym samym katalogu, albo zaimportował Pan ustawienia - co zaowocowało przechwyceniem starych ustawień… Ścieżka docelowa to powiedzmy C:/Program Files/Kerio , dokonaj zmiany na np. KFD na końcu…

Tutaj potrzeba odinstalować kerio, przeczyścić rejestr, wywalić katalog, zainstalować jeszcze raz w zmienionej lokalizacji i na nowo go skonfigurować

Każda inna droga będzie ślepą uliczką…

:slight_smile:

Oj niestety to nie tak. Nie wiem co jest źle na tym screenie ale np. w 1 obrazku nie ma internet explorera. Zrobiłem wszystko tak jak było napisane.

Poprzedni katalog kerio: D:\Keiro

Teraz jest w: D:\blablabla nowy folder

Problem niestety ciągle ten sam :frowning:

btw tylko nie proszę Pana :wink:

A ustawienia ciągle od nowa wprowadzasz?

Czy importujesz sobie je?

O jakie pierdoły pyta?

Coś musisz robić źle, tylko gdzie :hmmm:

:frowning:

Tak ustawienia od nowa wprowadzam.

Na początku np. pyta o czy ma blokować sterowniki (ATI). Później pyta o jakąś dziwną nazwe (jak nie zezwole to nie mogę się z netem łączyć).

Nie wiem, może to nie wina konfiguracji bo choćbym zezwalał na co się da to i tak nie łączy =/

Robiłem tak:

  1. Odinstalowałem kerio

  2. Wyczyściłem rejestr

3.Usunąłem jakieś resztki

  1. Restart kompa

5.Próba włączenia opery (nieudana)

  1. Konfiguracja

  2. Próba włączenia opery (nieudana)

Aha i jeszcze dodam, że kiedyś wogule nie konfigurowałem i działało.

Wyłączyłeś moduł ochrony systemu??

Jaka to jest ta dziwna aplikacja?

Jak wyłączysz Kerio to działa normalnie wszystko?

Za chwile sprawdze ten moduł bo nie pisze teraz ze swojego komputera. Aplikacja jakaś związana z neostradą pewnie, też za chwile ją sprawdze (znowu trzeba będzie od nowa pewnie instalować)

Jak wyłącze to wszystko elegancko działa.

Jeszcze jak jest włączony i wpisze stronkę w operze pojawia się taki czerwony znaczek na ikonce kerio na pasku więc blokuje coś.

No zobacz, polecam również zastanowić się nad wywaleniem aplikacji Neo i konfiguracją łącza bez niej…

Jeszcze można zrobić w ten sposób… Powtarzasz wszystkie czynności z instalacją Kerio, ale zatrzymujesz się przy restarcie i pytaniu o połączenie. Zauważ, że na pierwszym screenie masz loopback oraz jedno dodatkowe. Na drugim screenie już jest loopback i dwa połączenia :expressionless:

Pamiętaj, że za każdym razem musisz wywalić katalog Kerio!

Jak już się zrestartuje system, zgodzisz się na ten numer, pierwsze co, to wyłącz ochronę systemu i nic więcej nie konfigurujesz. Później załącz aplikację neostrady, niech się połączy z internetem. Wszystko, co teraz będzie prosiło o dostęp do sieci - dopuść. Włączasz Operę i patrzysz, czy pyta o zgodę.

Jeśli nic dalej się nie zmieni, wyślę Ci na maila konfigurację Kerio również z Neostrady i również z aplikacją dostępową. Jak wtedy nie pójdzie, to bedzie znak że albo w systemie coś siedzi albo coś przeoczyłeś…

Ok spróbuję tak zrobić. W 2 screenie są 2 połączenia z tego powodu, że właśnie wywaliłem aplikację Neo i łącze się bez niej :wink:

Spokojnie i powoli powtórz całość…

Musi być ok…

Jakby co, to ustawienia już czekają…

Ehh nie pomogło :frowning: 2 razy próbowałem. Dam Ci maila na PW.

Poszło razem ze wskazówkami

Tylko doczytaj dokładnie

Wymiękam =////

uo00638dr.jpg

Widzę, że formacik sie przyda.

Ale i tak wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

Coś musi być natrzaskane w systemie…

Jest to XP z SP2 z tego, co widziałem

Spróbuj użyć konsoli odzyskiwania po zabotowaniu z płytki

Użyj chkdsk /r

Poczytaj TUTAJ i zobacz czy się coś zmieni…

Jeśli po formacie będziesz chciał użyć Kerio, to nie importuj ustawień tylko wszystko zaznacz od nowa…