Kiedy laptopy z rtx 3050/ti

Kiedy pojawią się w Polsce w większych ilościach laptopy z rtx 3050/ti?
Przeglądałem sklepy, to tylko w jednym są msi i od niedawna asusy za 4,5k.
Jak myślicie pojawią się jakieś poniżej 4k bez promocji, np. jakiś lenovo?

Nie polecam takich lapków bo mają 4 Gb/128 bit VRAM i chodzą na 1080p czyli padaka w grach.

Minimum to RTX 3060 czyli 6 Gb/192 bit przy również 1080p a i tak starcza czasem na styk (wiem bo mam takiego).

Asusy z taką kartą można wyrwać już za 5 koła czyli tylko „pińcet plus” więcej :smiley:

Ja czekam na takiego który wytrzyma na baterii te 8 godzin pracy.
Tak wiem, jest Asus z rtx3060 ale ma idiotyczną klawiaturę i wlutowany ram.
Tak ciężko wsadzić normalną baterię w coś z 1650?

W laptopie dla graczy 8 godzin? Chyba żartujesz

Nie mówię o 8 godzinach grania, net czy film.
I tak w tym czasie sprzęt używa integry.

Asus f15 z 3060 według testów 10h filmu wytrzymuje, co przeszkadza reszcie?

Sęk w tym, że szukam laptopa do ok 3,5k z windowsem. Najlepiej z GTX 1660ti, ale mało jest ich z tą kartą. Był w promocji lenovo, miał proc i5 9 gen hf, ale podobno mocno się grzeje i bez integry. Z kolei 1650ti za słaba, np. cyberpunka ledwo na niskich uciągnie. Dlatego może coś z rtx 3050/ti.
Chciałbym aby to był zakup na lata. Myślę, że jeśli jakaś karta uciągnie cyberpunka (w tej chwili najbardziej wymagającą gra) w średnich, wysokich, to mi posłuży jeszcze na przyszłe gry.

Wysokie wymagania stawiasz.

Zauważ że ceny RTX w lapkach zaczynają się w od 4500 wzwyż, więc albo zrewiduj cenę wejściową o 1K w górę lub zapomnij o wydajnej grafice na lata.

Laptop „na lata” to jedynie do biura i ewentualnie multimediów. Do gier to 2-3 lata max. Oczywiście po tych trzech latach taki sprzęt nadal będzie się świetnie sprawował w typowo multimedialnych zadaniach a i gierki jeszcze nowe powinien w low uruchomić. Jednak jeżeli jego głównym zadaniem ma być służenie grom to trzeba się nastawić na wymianę takiego laptopa co trzy lata.
Ja mam w laptopie starą kartę RX560X. Nadal doskonale się spisuje w trochę starszych grach - tak trzy, dwu letnich. Najnowsze AAA jeszcze się uruchamiają ale wtedy wszystko na low albo 720p. Jednak jako na przykład laptop biurowy lub do multimediów to nadal ma spory zapas mocy i do tych zadań pewnie jeszcze spokojnie będzie służył przez 3-4 lata.

Teraz mam gf 840m i jedynie stare gry ciągnie, np. wiedźmin 1. Jest sporo gier które chciałbym ograć (wyszły w latach 2010-2020). Głównie gry z tego okresu będę ogrywał, ale widząc jak spada cena cyberpunka to w jego też chciałbym zagrać.

Już jest sporo laptopów z RT3050 czy 3050ti na rynku głównie MSI, aczkolwiek mało opłacalne.
Z systemem w okolicy 3,5k
Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/8GB/512/Win10 GTX1660Ti 120Hz
Po dodaniu do koszyka cena 3699 zł, minimalnie ponad budżet lecz trudno o coś z systemem wydajniejszego.

Zmieniałem sprzęt co pół roku. Teraz kupiłem zabawkę Lenovo Think Centre / stacjonarny/
I nie wiem czy nie zostanę z tym przez 2 lata. Podstawka 1151, jakieś i-9 mogę tam wsadzić.
Nie będąc graczem, to i tak jest za szybko. Przy i5-9400
A ta integra UHD 630 spokojnie odpala 4K na 50-60% zużycia.
Pozmieniałem wiatraki, wsadziłem zasilacz 500W, Chyba tylko dla swojego spokoju.

Nowy komputer a już takie zużycie?
Myśl o zmianie już teraz bo jak dojdzie do 100% to śmietnik.

Tak . 3-letni to już śmietnik.
Jechałem kilka lat na /z firmy/ poleasingowe/ dell precision 2 procki z 64 GB RAM , Ale to nie do domu. prąd ciągnie jak głupie.
I mała stacyjka za 3200 stykła
Wymieniałem te delle z 3 razy. wszystko OK ale coś tam.
Wbiłem w Ryzeny
Od najtańszego. sam budowałem.

NIE
Intel

Cały myk polega na tym, że np. 2 xeony super itd. pobierają 150W przy tej samej pracy nowego procka 30W
One dadzą radę, ale jAKIM KOSZTEM.
W głębokiej D …e ma,m globalne ocieplenie. interesują mnie rachunki za prąd.

Że nie ma możliwości zmierzenia zużycia procesora, pamięci czy GPU.

Ale lodówki , pralki czy kuchenki też nie.
opierasz się na poprzednikach i własnym doświadczeniu.
Zawsze jest loteria.
Na razie nic nie spaliłem.

Za to zużycie paliwa czy opon możesz zmierzyć.
Dlaczego więc piszesz o żużyciu GPU?
Poważnie nie odróżniasz użycia od zużycia?

Da sie, pewnie trzeba by przejsć sie na politechnikę i pewnie mają sprzet do oceny stopnia spękania lutów gpu etc. :wink: Pytanie, czy taka ekspertyzy nie wyjedzie jak 3 kompy…

Tu już wkraczasz w strefę woodoo.

3050 Ti ma pamięć VRAM 4 Gb, 128 Bit i 12000 MHz a więc za mało na 1080p a do tego przepustowość identyczna jak stary GTX 1060 tj. 192 GB/s

3060 ma pamięć VRAM 6 Gb, 192 Bit i 14000 MHz czyli przepustowość 336 GB/s i nawet to starczy w nowych grach na maks 2-3 lata (też przy 1080p)

Więc jak chcecie żałować i to od razu po zakupie to kupujcie tą pierwszą, a o różnicy w rdzeniach CUDA ,TMU, RT i Tensor to nie wspomnę nawet, sami zobaczcie w linkach co dodalem :rofl: