Kiedy skończy się szaleństwo z dostępnością kart graficznych?

Jak wyżej w temacie.

3 miesiące po zakończeniu Covid 19. :wink:

Są dostępne, tylko trzeba sobie iść po jedną do:

Jak kopanie się znudzi.

Amd stwierdziło że 4 kwartał u nich ma być git z GPU

O kurcze ale fabryka. :exclamation::exclamation::exclamation:

Za rok albo dwa będą w niezłych cenach zawalały Allegro i inne aliexpresy :wink:

Myślę, że nie za rok, a już na święta, albo nawet wcześniej.

Też tak myślę. nawet jestem pewien. Bańka pęknie. RTX 50 wejdzie. A sprzętu jest na rynku sporo, tylko desperaci nakręcają ta spiralę.
Rządy już szykują ustawy przeciw wirtualnej walucie. Nie wypuszczą z rąk swojego pieniądza.
Euro, dolar, a tu waluta bez kontroli?
Ci co mają zarobić już zarobili.

Kasiora się nie nudzi.

Możliwe, nie śledziłem kiedy były premiery. Najpopularniejsze 3060 dopiero chyba rzucili teraz, to rok przynajmniej na farmach pośmigają.

A napisali którego roku?

Tak, 2021.

Przede wszystkim jest już dostępność w hurtowniach. Bez problemu widzę dostępne 2060, 3060-70-80. Drogie, ale są, a to świadczy o tym, że rynek kupujących aby tylko była już topnieje. Jeszcze niedawno nie było nic, wszystko schodziło na pniu.

Ekologia k.j.m. A nam mówią: wyjmuj ładowarkę z gniazdka, jak nie ładujesz telefonu, bo zużywa 0,1 W i to nie ekologiczne!

Nie rozumiem cię. Chyba jeszcze nie widziałeś serwerowni dobrychprogramów, reddita, albo pornhuba :wink:

Są na świecie bardziej trujące sposoby zarabiania niż kopanie krypto, ale ludzi boli to, bo jest medialne.

DP tez zaliczasz do dużych serwerowni?? No nieważne, ale one przynajmniej mają jakiś sens, dzięki nim działa Internet i to co w nim się znajduje, a nie tylko zużywają ogromne ilości prądu kopiąc jakieś altcoiny, które tylko umownie mają wartość.
Całe takie farmy nie tworzą faktycznego dobra, choć wielu się na nich bogaci. Ale to dalej umowna sprawa. Cały czas powstają nowe kryptowaluty, których jest już kilka tysięcy. Wiesz ile tego typu “kopalni” bezsensownie zużywających zasoby naszej planety i niszczące środowisko musi być?

Pewnie tak, ale to wcale nie znaczy, że mamy nie zauważać i tego. Zwłaszcza w kontekście tej ładowarki do telefonu, o której napisałem.

1lajk

W dzisiejszych czasach bez problemu moglibyśmy zrezygnować z drukowania banknotów, których produkcja jest bardzo obciążająca dla środowiska, albo z produkcji znaczków pocztowych, które ludzie zbierają, a nie generuje to żadnej korzyści, albo cały rynek papierów wartościowych, który jest tylko jedną wielką spekulacyjną bańką…
Ludzie, którzy kopią, nie zabierają nic nikomu, poświęcają swoje pieniądze na towar z legalnego źródła, za prąd też płacą przecież.
Idea krypto była szczytna, teraz się zatarła, ale moim zdaniem jeszcze może mieć znaczenie globalne.
Nagonka jest duża, bo zagraża bankom światowym i ogólnej makroekonomii. Będzie teraz wymyślanie nowych przepisów, żeby to powstrzymać.