Kilka pytań dotyczących Ubuntu 12.04 LTS

to screeny:

http://imageshack.us/photo/my-images/525/screenshotfrom201205030.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/42/screenshotfrom201205031.png/

Sporo tego :smiley: Uruchom Nautilusa i wejdź na partycje linuksowe by sprawdzić, która jest główną, a która jest przypisana do katalogu domowego.

Niestety nie wiem jak zamontować dysk w Nautilusie, żeby pokazało się to o co prosisz.

Najprościej kliknij na nie :stuck_out_tongue: Masz je po lewej stronie na liście.

to robię i pokazuje mi się układ folderów jaki jest w Windowsie tzn. ProgramData, Users itd.

Jeżeli możesz przeglądać tak katalogi znaczy, że partycja jest zamontowana :slight_smile:

No to kliknij w Nautilusie i podaj wynik:

cat /etc/mtab

Mam nadzieje, ze to jest to

ubuntu@ubuntu:~$ cat /etc/mtab

/cow / overlayfs rw 0 0

proc /proc proc rw,noexec,nosuid,nodev 0 0

sysfs /sys sysfs rw,noexec,nosuid,nodev 0 0

udev /dev devtmpfs rw,mode=0755 0 0

devpts /dev/pts devpts rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=0620 0 0

tmpfs /run tmpfs rw,noexec,nosuid,size=10%,mode=0755 0 0

/dev/sdc1 /cdrom vfat rw,relatime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,errors=remount-ro 0 0

/dev/loop0 /rofs squashfs ro,noatime 0 0

none /sys/fs/fuse/connections fusectl rw 0 0

none /sys/kernel/debug debugfs rw 0 0

none /sys/kernel/security securityfs rw 0 0

tmpfs /tmp tmpfs rw,nosuid,nodev 0 0

none /run/lock tmpfs rw,noexec,nosuid,nodev,size=5242880 0 0

none /run/shm tmpfs rw,nosuid,nodev 0 0

gvfs-fuse-daemon /home/ubuntu/.gvfs fuse.gvfs-fuse-daemon rw,nosuid,nodev,user=ubuntu 0 0

/dev/sda2 /media/1C164AAF164A8A2A fuseblk rw,nosuid,nodev,allow_other,default_permissions,blksize=4096 0 0

Dodane 03.05.2012 (Cz) 17:13

Czy jesli chcial bym przeinstalowac tego linuxa, bede musial instalowac wszyskto co mam od nowa czy jakos da sie to wszystko uchronic przed skasowaniem?

Jak instalowałeś Ubuntu - opcją “Zainstaluj Ubuntu obok Windows XYZ” czy ręcznie partycjonowałeś dysk?

Jeżeli “automatem”, to jest tam też opcja w stylu Wyczyść Ubuntu i zainstaluj ponownie.

Pamiętaj, że jest tam jeszcze inna opcja wyczyszczająca cały dysk!

Jeżeli nie instalowałeś “automatem”, to wystarczy usunąć partycje Ubuntu i zainstalować ponownie. Jeżeli już raz przeszedłeś partycjonowanie, powinieneś zrobić to po raz kolejny :slight_smile:

No tak chwilami sobie klikam w ten system, i jest awaryjny. Wysypuje się menadżer pakietów, unity, przymula. Samo obciążenie dużo większe niż na innych Linuxach.

Muszę potwierdzić słowa ra-v ponieważ u mnie sypie się połączenie z siecią wifi, nawet audacious czy vlc pokazują błędy, centrum oprogramowania, pokazują się często błędy systemowe, Firefox czy Chrome też mi się sypią, chyba przejdę na 32-bitową wersję, czekam na jakieś opinie na ten temat, poza tym czy inne wersje linuxa w wersji 64-bit sprawiają problemy czy to po prostu już tak ma ta wersja

Jak uda mi się wyłapać któryś z tych błędów to dorzucę link :slight_smile:

Dziwna sprawa z tymi 64 bit, ja użytkuję tą architekturę od wersji 11.04, z błędami się nie spotkałem a w trakcie długiego użytkowania stwierdzam lepszą wydajność jak na 32 bit

Niestety linix padł mi ostatecznie, ale dzięki temu będę mieć okazję instalacji wersji 32-bitowej, a tak poza tym czy jest aż tak wielce zauważalny spadek wydajności?

Może to nie być specyfikacja 32-64b tylko ogólnie wersji 12.04 LTS.

openSUSE 11.4 miałem i w wersji 32b i 64b i żadnej różnicy nie było, więc to nie możliwe żeby Linux 64b sam z siebie robił takie problemy.

Czyli twoim zdaniem wersja 12.04 jest jeszcze nie dopracowana? Czy może jednak lepsza będzie wersja 11.10?

Wg mnie bardzo możliwe że 12.04 że jest niedopracowana. Wśród moich znajomych jeśli ktoś ma Ubuntu to ma jakąś 11 lub 10 LTS, lub przesiada się na Debiana.

To chyba zainteresuje się wersja 11.10, na drugim komp mam 11.04 i właśnie nie mam z nią żadnych problemów tylko jeśli wybiorę 11.10 64-bit to będzie lepszy wybór niż 32-bit? poza tym czy może ściągnąć polska dystrybucje 11.04 niebiańska nimfa? W Debiany nie chce się bawić, wole prostsze wersje

Kurcze ale wy macie jakieś wydumane problemy…Ja korzystam od pierwszej alfy z xubuntu 12.04 i od bety2 nie mam ŻADNYCH problemów a system chodzi jak strzała…Co do ubuntu 12.04 - przez unity niestety ta dystrybucja ma dość wysokie wymagania np. mój procesor w 4-5 letnim laptopie (jakiś tam dual-core) i 2gb ram to było trochę za mało w ubuntu 11.10 więc najnowszej wersji unity w ogóle nie testowałem i od razu przeszedłem na xubuntu 12.04 jak tylko pojawiła się alpha. Jestem bardzo bardzo zadowolony, system stabilny i bardzo szybki - nawet centrum oprogramowania chodzi 2x szybciej niż na ubuntu 11.10 także zamiast uciekac na debiana to może warto rozważyć przesiadke na xubuntu, zwłaszcza ze xfce jest tu bardzo dopieszczone i system prezentuje się o wiele wiele ładniej niż ubuntu + xfce.

Jedyne co musiałem zrobić to skonfigurować otwarte sterowniki ATI bo one są domyślnie ustawione na maksa a po co mi to. Dzieki temu mam temperatury niższe niż miałem wcześniej na windows.

PS: Xubuntu używa sam Linus Torvalds :wink:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/update-notifier/+bug/946718 pokazało mi się takie coś

ErnstLodz

Jeżeli Xubuntu 12.04 nie sprawia ci problemów to się ciesz. Należysz do nielicznej grupy szczęśliwców. Ubuntu i pochodne mają problemy większe i mniejsze. Użytkownik tak naprawdę staje się beta testerem. :stuck_out_tongue: