Kilka pytań o Vistę

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem Systemu Windows Vista Ultimate…

Dużo poczytałem w necie na ten temat i mam już masę pytań.

Sorki ze post będzie długi ale muszę opisać wszystko i mam nadzieje że mi odpowiecie ( z góry dzięki)

Mam słabego kompa ( Płyta: Asus A7U600-x, procek: AMD Athlon XP 2500+ to chyba jest 1,83 GHz, pamięć RAM 256MB, karta graficzna Radeon 9200/9200 SE) tak szczerze mówiąc to nie mam dokładnych danych jaki mam sprzęt więc nie będę się rozpisywał po nr modeli zapisanych na karteluszkach, napisze że komp 4 lata temu za czasów swojej świetności był średnio niskiej jakości…

Program Windows Vista Upgrade Advisor napisał że mam złą pamięć RAM i Kartę wideo…

Co do pamięci RAM to się spodziewałem że potrzebna większa ale co do karty graficznej…

Dokładnie pisze ze karta nie będzie obsługiwać interfejsu Aero.

Ale co to jest i czy da się może pobrać jakiś najnowszy sterownik aby usunąć problem.

Wracając do RAM-u jaką pamięć kupić 1GB? 2GB? 4GB?

I tu kolejne pytanie o co chodzi z tymi wersjami 32 bitowymi 64 bitowymi i 86 bitowymi? Dlaczego jedne potrzebują więcej RAM-u drugie mniej an stronie Microsoftu wyczytałem że 512 MB Ramu to minimum A 1GB to zalecane a na forum czytam że niektóre wersje “na dzień dobry połykają ponad 800MB”?

A więc 5 pytań:

  1. Co to jest interfejs Aero…?

2.Czy obsługuje go moja karta i czy wystarczy zainstalować odpowiednie sterowniki?

3.Jaki RAM pod Vistę?

4.O co chodzi z tymi bitami?

5.Co jeszcze muszę wiedzieć aby nie mówić słów na “K” i “H” po kupieniu Visty?

Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedz :smiley:

  1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Aero_(interfejs)

  2. Myślę, ze powinno działać jak zainstalujesz stery

  3. Vista potrzebuje minimum 512MB RAM

Ogólnie o Viście.

Powiem ci tak skoro amsz taki komp kup najlepiej Vistę home Premium. Ultimate ma najwieksze wymagania a ty masz na nią słaby proc ram dokup najlepiej 4 gb ponieważ masz pewnie SDram. Aero to te okienka przeźroczyste. Jesli płyta obsługuje pixel shader 2.0 będzie dało się ustawić.

Witam,

podepnę się pod ten temat, żeby nie zakładać nowego.

Zamówiłem Viste Ultimate w tym NFR, jeszcze jej nie aktywowałem. Do kiedy mam na to czas?

larry.bigl , Niewiem czy o to Ci chodzi, ale zobacz viewtopic.php?f=6&t=248105

Czyli krótko mówiąc wszystko będzie ok jak kupie sobie nowego PC-ta?

Chciałem Home basic ale kiepskie chciałem home premium ale też brakuje paru opcji a ultimate jest ok i ma full opcji.

No nic widać trzeba sprzedać Pc-ta i kupić coś lepszego

larry.bigl , jeśli cie dobrze rozumiem to masz 30dni, zresztą można to sprawdzić [PPM na KOMPUTER | Właściwości | tam na dole będzie pisać (Pozostało x dni do aktywacji)]

gabi95 , co do systemów, "86-bitowych, to takich nie ma! Są tylko 32-bitowe (x86) i 64-bitowe (x64). x86, jeśli się nie mylę, oznacza architekturę.

no twój ma 32 bity to ci vista x64 bit nie wejdzie a ultimate to chyba jest x64 bit

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 18:42 został dopisany post przez ziommm

kup nowego kompa i nie będzie problemu :slight_smile:

Wersja Ultimate jest 32 i 64 bitowa. Sam mam x86.

To jakie są dokładne wymogi an te Vistę?:

4GB Ramu

procesor?

karta graficzna?

i dlaczego mój ma 32 bity czym to się rozróżnia ?

I jaka wersja lepsze 32 czy 64 bitowa i czy coś jeszcze muszę wiedzieć o tych bitach i architekturze (x86 czy coś)

a w ogóle co to jest ta architektura?

bo na pewno ma 32 poniewaz 64 bit mają procesory 2 rdzeniowe

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 18:47 został dopisany post przez ziommm

i pod takie jest ta vista ultimate :stuck_out_tongue: no i pod nią to trzeba min ze 2 gb ram mieć :slight_smile:

a które są lepsze?

no wiesz jak masz 64 bit procesor to lepszy jest x64 bit system bo wiecej pary wyciśnie z niego :slight_smile:

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 18:50 został dopisany post przez ziommm

ja sie niedlugo przesiąde na xp x 64 bit choć troche napewno będzie problemów

Czyli jak kupie 4 GB RAM i 2 rdzeniowy procesor 64 bitowy ale 3GHz wystarczą czy jaki i jaka karta graficzna?

visty to ja nie lubie bo krążą różne głosy o niej :stuck_out_tongue:

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 18:53 został dopisany post przez ziommm

zależy do czego ci ta karta będzie służyć

Ja też jakoś nie za bardzo za nią … ale dzięki temu przynajmniej trochę technologi załapie nie? a co do tych wszystkich pytań to chyba mnie czeka wizyta w dobrym sklepie aż mi sprzedawca wytłumaczy

możesz kupić se i 4 rdzeniowy jak masz kase :stuck_out_tongue:

haha mnie na viste nie stać a co dopiero na jakieś nowinki techniczne ja pierwsze słyszę o czymś takim jak bity rdzenie itp.

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 18:57 został dopisany post przez gabi95

a karta miała być taka żeby i filmy DVD i najnowsze gry itp chodziły

hehe aha no chyba że :stuck_out_tongue:

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 18:58 został dopisany post przez ziommm

to weś se jakąś karte serii 9 ge force np 9600 512 mb ram ddr3

Filmy będą nawet na 64MB chodzić, ale gry najnowsze to 512MB.