Kilka pytań z Windows 7 Build 7000 x86

Witam bardzo serdecznie, cały czas zadaję sobie pytanie czy zainstalować Windows 7, coś mnie kusi do nowych wersji, nawet jeśli są beta hehe. Moje pytania brzmią:

Na początek konfiguracja mojego komputera:

Geforce 9800 GTX 512 MB

4 GB RAM DDR2 - 2x po 2 GB

Intel Core 2 Quad CPU Q9550 2.83 GHz

Karta sieciowa: Realtek RTL8168C§/8111C§ Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)

Przeczytałem w miarę wszystkie potrzebne mi tematy na dobreprogramy w dziale Windows 7.

Chcę wgrać Windows 7 Build 7000 32 bitowa.

  1. Mam internet Dialog DSL. Czy na Windows 7 tym co podałem znajdą się sterowniki do mojej karty sieciowej i będę mógł spokojnie korzystać z netu ?. Słyszałem, że wiele sterów z Visty działa bo Seven oparty jest na architekturze Vista, ale ja nie mam drugiego komputera i jak net mi nie zadziała to nie będę miał jak zgłosić tego problemu :P. Wolę być pewny.

  2. Czytałem, że Windows 7 ukrywa starsze partycje czy jakoś tak, oczywiście można je odkryć, ale czy potem nie ma problemu. Ja będę instalował tylko Windows 7, Vistę wywalę. Wersję 7 na C będę miał a na partycjach D i E nie będzie żadnego systemu tylko różne dane tam aplikacje, notatki, obrazy gier, wiecie normalnie rzeczy. Czy po instalacji 7 wszystko będzie gites z partycjami ? Dodam, że przy instalacji 7 będe tylko formatował partycję z systemem: C.

  3. Czytałem, że sterowniki to raz działają, raz nie i tak w kółko a jak zadziałają to może często wywalić błąd, np ich aplikacje mogą się same wyłączać i włączać co jakiś czas, eksplorator windows może wariować itp.

Czy do mojej karty graficznej jak pobiorę najnowsze stery z nvidia.pl dla Vista 32 bit to będą działać i nie będzie problemów ? Również czytałem, że jak najnowsze stery nie działają to można wgrać inne wersje i będą działać. Ale czy w ogóle stery pod moją kartę będą jakieś dobrze działać na Windows 7 ?. Chodzi mi o prawie tak dobrze jak na Vista :wink:

  1. Daemon Tools nie działa na Windows 7. Czy jest jakiś jego w miarę dobry odpowiednik ?. Nie zależy mi na tworzeniu obrazów, tylko samym montowaniu. Tworzyć to mogę sobie w Nero czy Ashampoo Burning Studio.

Prosiłbym o darmowy jeśli taki jest.

  1. WMP 12 usuwa lub psuje piosenki mp3. Jest łatka naprawiająca ten problem, ale słyszałem, że po wgraniu aktualizacji “pirackie” mp3 on dalej psuje lub usuwa, czy to prawda a jeśli tak to jest jakiś sposób który eliminuje na ten bug ?

  2. I najważniejsze pytanie tuż po pkt 1 hehe. Jak to jest z tą legalizacją (aktywacją) Windows 7. Wiem, że generuje się klucz na oficjalnej stronie Microsoftu lub rejestruje się itp i przycodzi na maila. Ja znalazłem na tym forum temat TAKI. Jest tam kilka sposobów, ale wolę nie kombinować z różnymi metodami podanymi tylko normalnie wygenerować sobie. A więc wchodzę Tutaj i co dalej, jak mam zdobyć w 100% prawidłowy klucz dla tej wersji Windows co podałem.

  1. Na Seven powinny działać stery od Visty.

  2. Też o tym czytałem, ale u mnie pokazuje wszystkie partycje, a mam na jednej Viste , innej Xp, 3 partycja z danymi i 4 z Seven jest ok

  3. No to prawda. Raz działają raz nie. Zainstalowałem modem i po instalacji normalnie się połączył z netem, ale jak zrobiłem reset kompa to za nic nie chciał sie połączyć i w końcu sie wkurzyłem i wywaliłem ten system od 7 boleści.

  4. Ja otworzyłem pare mp3 i filmów i nie popsuł, ale WMP12 jest zrąbany w obsłudze. Długo nad nim nie dumałem ale na 1 rzut oka jest jakiś “odchudzony”.

Też to był bulid 7000 x86

1 Sterowniki powinny działać

2 możesz mieć 2 systemy

3 sterowniki 7 powinna pobrać sama

6 zakładasz konto i od razu masz klucz do 7.

jako ze to jest nadal beta, moze sie zdarzyc ze system sie wywali a Ty stracisz wazne dane wiec alba backupuj co chwile albo nie instaluje 7 jako podstawowego systemu

Poza tym masz 4 GB RAM-u. Lepiej zainstaluj x64.

Do słuchania muzyki używam AIPMA, jak nie zadziała na 7 to mogę wgrać Winamp bo wiem, że działa. Ale do filmików (często jakieś oglądam) używam WMP. Jest to dla mnie najlepszy odtwarzacz do takich filmików po 10, 20 minut. Nie chciałbym, żeby mi popsuł bądź usunął filmik :(, więc jak to tak naprawdę jest ?. Adam napisałeś, że nie popsuł/usunął ci, ale parę razy tylko odtworzyłeś a ja w każdy dzień po jakieś 8 razy odtwarzam sobie filmiki w WMP.

  1. Serio, super. Miałem już wgrany Vista i XP, oczywiście instaluje się najpierw starszy a potem nowszy i po wgraniu obydwóch jest ekran wyboru systemów. Myślałem, że jak Windows 7 oparty jest na architekturze Visty to nie będzie można zainstalować jak się ma Vistę. Czyli jak ja mam wgrany już Windows Vista na C to mogę sformatować np D i wgrać na nią 7 i będzie poprawnie działać czy może się gryźć z Vistą itp. ?

  2. Żaden Windows nie pobiera sam takich sterowników do grafiki jak z oficjalnej strony. Sam zainstaluje tylko domyślny sterownik grafiki VGA czy jakoś tak który jest badziewny. Właśnie czytałem, że Windows 7 wiele sam znajduje i instaluje sterowników. Ciekawe czy zrobi tak w przypadku karty graficznej, ale jak coś to wgram pod viste, to żaden problem.

  3. Może to głupie, ale nie mogę znaleźć jakby to ująć tej poprawnej rejestracji. Znalazłem tam tylko na Windows Vista a potrzebuję przecież dostać klucz do Windows 7.

Nigdy nie trzymam danych na dysku systemowym. Mam tam tylko jedynie zainstalowane aplikacje takie najpotrzebniejsze, ale instalki ich itd mam na innych partycjach.

System 64 bitowy jest po to, aby obsłużył 4 GB pamięci ram co mi niepotrzebne, mogłem kupić 3 GB - żadna gra, żaden pogram i żaden system nie potrzebują więcej niż 2 GB. Również x64 po to, aby “lepiej” obsłużył programy stworzone na architekturę 64 bitową i procesory. Po co mi skoro działają też te same na 32.

Nie wiem czy to jest dobry pomysł. Windows 7 to beta i nie nadaje się jeszcze do codziennego użytku, więc lepiej zostaw sobie Vistę na dysku.

no dobrze ale win7 bedzie obslugiwac caly twoj dysk, zawierajacy wszystkie partycje na nim a takze wszystkie podlaczone dodatkowe dyski i wszystkie partycje na nich tez

taka beta moze spowodowac utrate danych z tych miejsc tak samo jak z partycji systemowej

juz lepiej poczekac chociaz na wersje RC

Bez przesady Windows nie usuwa nam plików, wiele osób korzysta z bety i nic takiego im się nie dzieje. Wgram sobie dwa systemy tylko bardzo proszę o odpowiedzi na te pytania które napisałem wcześniej, czyli:

Do słuchania muzyki używam AIPMA, jak nie zadziała na 7 to mogę wgrać Winamp bo wiem, że działa. Ale do filmików (często jakieś oglądam) używam WMP. Jest to dla mnie najlepszy odtwarzacz do takich filmików po 10, 20 minut. Nie chciałbym, żeby mi popsuł bądź usunął filmik :(, więc jak to tak naprawdę jest ?. Adam napisałeś, że nie popsuł/usunął ci, ale parę razy tylko odtworzyłeś a ja w każdy dzień po jakieś 8 razy odtwarzam sobie filmiki w WMP.

2. Serio, super. Miałem już wgrany Vista i XP, oczywiście instaluje się najpierw starszy a potem nowszy i po wgraniu obydwóch jest ekran wyboru systemów. Myślałem, że jak Windows 7 oparty jest na architekturze Visty to nie będzie można zainstalować jak się ma Vistę. Czyli jak ja mam wgrany już Windows Vista na C to mogę sformatować np D i wgrać na nią 7 i będzie poprawnie działać czy może się gryźć z Vistą itp. ?

6. Może to głupie, ale nie mogę znaleźć jakby to ująć tej poprawnej rejestracji. Znalazłem tam tylko na Windows Vista a potrzebuję przecież dostać klucz do Windows 7.

beta dostepna jest od niedawna wiec to ze uzywaja i JESZCZE nic sie powaznego nie stalo nie znaczy ze nic sie nie stanie. dlatego to jest beta a nie RTM

tak jak napisales, system sam z siebie nie usunie ci plikow z pozostalych partycji, ale jesli sie okaze ze ma jakis blad to zrobi zwieche i po restarcie bedziesz mial czysciutki dysk (oczywiscie to tylko mozliwy scenariusz)

napaliles sie na 7 a mozesz tak odchudzic viste ze bedzie chodzila jeszcze lepiej niz ta beta

win 7 zbiera sporo dobrych opinii i z newsow mozna sie domyslac ze microshit nie popelni tych samych bledow co przy viscie wiec bedzie lepiej ze sterownikami i raczej wyjdzie jeszcze w tym roku

BTW. wlasciwie to twoj komputer - twoja sprawa

zrobisz co bedziesz chcial

Masz tu link http://www.microsoft.com/windows/window … nload.aspx

Jak chcesz otrzymać klucz do 7 to musisz założyć konto na windows live.Klucz zostanie wygenerowany.

Jestem zalogowany na Windows Live: mllive.jpg

Wchodzę na tą stronę co podałeś i nie pojawia się żaden klucz itp. Więc na dole w Download 32-bit version wybieram English i daję Go. Przekierowuje mnie na stronę gdzie muszę wypełnić jakiś formularz a zalogowany jestem jak widać na screenie poniżej (na czerwono).

mltest1.jpgmltest2.jpg

Zamieściłem 2 screeny, ponieważ pierwszy nie objął całej zawartości strony. Co ja mam zrobić, aby ten klucz otrzymać. Może coś mi na maila ma przyjść, sprawdziłem po 20 minutach i nie było nic, albo trzeba długo poczekać :P, proszę o pomoc.

Cześć…

Na stronie Nvidii pisze wyraźnie iż sterowniki do windows 7 należy instalować z aktualizacji.

Znajdziesz je prawdopodobnie w aktualizacjach opcjonalnych.

http://www.nvidia.com/object/windows_7.html

Pozdrawiam.

Dopiero za jakiś czas, może za 2 tygodnie zainstaluję Windows 7. Najpierw chcę zrzucić wszystkie dane na płytki. Bo to wersja beta i niewiadomo co jej odbije po jakimś czasie. Najpierw usuwała/uszkadzała mp3 odtwarzane w WMP12. Kto wie czy po jakimś czasie nie będzie uszkadzać/usuwać naszych danych na dysku - odpukać.

Mam 2 pytanka:

  1. Czy jak już teraz sobie wygeneruję klucz to jest on ważny do końca aktywności bety - Lipca ?

  2. Jak już będę miał ten klucz to wystarczy, że podczas instalacji Windows 7 wpiszę go i to wszystko, system w pełni poprawnie aktywowany czy muszę coś jeszcze zrobić ?

Bo z XP i Vista to nie wystarczyło, trzeba było online lub telefonicznie aktywować.

  1. Klucze są ważne do sierpnia 2009;

  2. Podczas instalacji podajesz klucz a po zakończeniu instalacji Windows 7 masz 30 dni na aktywację systemu;

Pozdrawiam

W jaki sposób ją aktywować, zadzwonić telefonicznie bądź online, podać ten wygenerowany klucz i pokaże się poprawny klucz aktywujący system do Sierpnia 2009 ?

A może jakoś inaczej - oprócz cracków aktywujących które widziałem na necie :stuck_out_tongue:

1 tak

2 przy instalacji nie musisz wpisywać klucza,masz 30 dni,trzeba aktywować.

Ale nie udzieliłeś odpowiedzi na mój poprzedni post, tylko po prostu potwierdziłeś to co napisał wislak. Dopisałeś tylko, że nie muszę wpisywać podczas instalki :stuck_out_tongue:

Co do pytania 5 tu jest poprawka do WMP12: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … w+WMP12%22