KIS 2013 - komunikat o błędzie w uruchomieniu. Infekcja?


(system) #1

Witam.

Wczoraj robiłem formata. Zainstalowałem sobie wersję testową Kaspersky Internet Secuirity 2013. Wczoraj i jeszcze dzisiaj z samego rana wszystko działało normalnie, KIS, się uruchamiał i nie było problemu. Komputer został wyłączony i włączyłem go około 11:20. I o d tego czasu non-stop pojawia się taki komunikat:

Próbuję wysłać ten raport, ale nic to nie daje, albo błąd z serwerem i nie da się wysłać (pewnie dlatego, ze wersja testowa). Zaktualizowałem program, bo aktualizowałem z samego rana i komputer uruchomiłem ponownie dopiero później i myślałem, ze to może być coś od nich. Komputer działa niby normalnie, nawet ten Kaspersky się włącza, jest ochrona, ale non-stop alarmuje o tym błędzie po ponownym uruchomieniu komputera.

O co może chodzić?

Raporty OTL:

OTL - http://www.wklej.org/id/994614/

EXTRAS - http://www.wklej.org/id/994613/


(Spandau) #2

Zamiast Wyślij kliknij Zamknij. Następnie ponownie zaktualizuj bazę wirusów, zrestartuj komputer i napisz czy coś pomogło.


(system) #3

No już tak właśnie robiłem. Przed chwilą też. To samo się wyświetla. Baza danych z 11:51 czyli nowsza niż problem. Logi czyste?

Dodane 27.03.2013 (Śr) 12:27

Jeszcze jedno. Przed samym wyłączeniem się systemu (dosłownie na sekundę przed) wyskakuje komunikat Windowsa o błędzie aplikacji avp.exe i są nazwy/numery tego błędu, tylko nie jestem w staniu przeczytać jakie, bo zaraz komputer gaśnie.


(eddie71) #4

Wersja testowa nie różni się niczym od wersji pełnej.

Ja bym proponował zainstalowanie SP3 gdyż Twojej wersji Microsoft nie wspiera:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP-Service-Pack,Program,Windows,12243.html

Chociaż na stronie KIS jest wsparcie dla SP2.


(Spandau) #5

Raporty OTL czyste. Aktualizacja wskazana. Kasperskiemu coś się “pozajączkowało” możliwe że w trakcie aktualizacji. Próbowałeś go reinstalować?


(system) #6

Czyli to raczej wina zewnętrzna? no już mieli kiedyś tak, że po aktualizacji internet prawie zablokowali. Może i tym razem to to. Spróbuję reinstalki.


(Spandau) #7

Nie wiem czyja to wina. Używam tego softu kilka lat i miałem jeden przypadek kiedy po aktualizacji baz wirusów bazy definicji się uszkodziły i jedyne co mogłem zrobić to przeinstalować aplikacje. Nic innego nie pomogło. Zaktualizuj przed ponownym zainstalowaniem SP do wersji SP3. Gdyby chodziło wyłacznie o kwestie powiadomień to poszukaj tutaj

image.php?album_id=20&image_id=5515


(system) #8

Ale jak zainstaluje SP 3, a mam płytkę z SP2 jedynie to nie będe miał później problemów z zainstalowanie windowsa ponownie?


(Spandau) #9

Z zainstalowaniem windowsa nie. Jedyny problem techniczny jaki możesz mieć to wykonanie instalacji nakładkowej instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html W tym przypadku powinna być zgodność SP


(system) #10

Pomogło. Może reinstalka, a może nowa Baza, bo już po 13. No jak na razie wszystko gra.

Dzięki za pomoc, przepraszam za zamieszanie :wink:

Dodane 27.03.2013 (Śr) 13:53

Radość przedwczesna. Wróciło. Nie wiem co robić :confused: Ochrona chyba działa należycie, poczekam, może z czasem się naprawi… ehhh :frowning:


(Spandau) #11

Zobacz podobny temat awarie-kaspersky-internet-security-2011-t423383.html


(system) #12

Problem rozwiązany po aktualizacji.