Klawiatura przestaje działać

(spajderman23) #1

Witam zawsze gdy włącze kompa to po 2 godzina lub prędzej zawsze klawiature przestaje działać ale dioda jest zapalona to nwm od czego jak rozwiązanie jest takie że musze zresetować kompa i tak dalej nwm jak to naprawić czy wymienic klawiature czy coś na kompie pogrzebać sterowniki mam sprawne sprawdzałem nawet i nie wiem od czego.Albo przestaje działać za 30 minut albo za 2godz albo jeszcze za 5-6 godz ale ja tyle nie gram.Już dałem tu temat ale na chwile działa dobrze i źle myślałem.Czy da się jakoś naprawić czy nowa klawiatura.

(Veers) #2

Może opisz jeszcze raz swój problem. Tylko tym razem po polsku.

(spajderman23) #3

Klawiatura przestaje działać tak zależy bo raz po 2 godz. przestaje działać a raz działa dobrze

(spajderman23) #4

np. nagle podczas grania w grę też się wyłącza nie wiem od czego tak nagle przestaje działać.

(Dimatheus) #5

Hej,

Trzeba sprawdzić, czy zmieniając klawiaturę na inną też pojawia się ten problem. Możesz pożyczyć od kogoś do testów i sprawdzić. Jeśli inna będzie działać ok, to masz odpowiedź.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(spajderman23) #6

Znalazłem na strychu ale to jest ta sama klawiatura

(Dimatheus) #7

Czyli ten sam model? I co się dzieje po jej podłączeniu? Zacina się czy nie?

(spajderman23) #8

No raz przestaje działać po 2 godz. Raz dłużej. Nie zacina i nagle przestaje działać sprawdzałem i nie mam wirusów nie wiem może kupię inny model

(Dimatheus) #9

Może to kwestia oszczędzania energii przez kontroler USB. Spróbuj to wyłączyć, jeśli jest włączone.

(spajderman23) #10

ja to już miałem ustawione na wył.

(Dimatheus) #11

Czyli trzeba jeszcze sprawdzić w ustawieniach portów USB w menadżerze urządzeń. Chodzi o tą pozycję ze screena - pole ma być odznaczone.

obraz

(spajderman23) #14

mam i miałem odznaczone czyli będe musiał od nowa włączać kompa żeby znowu działa :frowning:

(Dimatheus) #15

Ale nie chodziło o ustawienia klawiatury tylko portu USB - to dwie różne kwestie. Masz zmieniać ustawienia koncentratora USB a nie klawiatury.

(spajderman23) #16

Wiem ale to też mam odznaczone

(Dimatheus) #17

Czyli w ustawieniach portów USB masz wyłączoną możliwość wyłączania portów USB w celu oszczędzania energii?

(spajderman23) #18

Tak

(Dimatheus) #19

Próbowałeś podłączać klawiaturę do innych portów USB? Efekt taki sam?

(spajderman23) #20

Zobacze

(spajderman23) #21

a i klawiatura przestaje działać gdy włącze gta 5 bo mam i gdy włączam i chce pograć to patrze że przestała działać nie wiem a z tym to jeszcze sprawdzę nie chce się domyślać ale tak jest czasami gdy włącze gta 5

(Dimatheus) #22

To sprawdź koniecznie podłączenie do innego portu USB. A czy pojawiają się jakieś inne problemy? Myszka działa bez zarzutu? Nie pojawiają się braki czy zacięcia dźwięku, gdy korzystasz z karty dźwiękowej zintegrowanej - oczywiście jeśli z takiej właśnie korzystasz?