Klawiatura przestaje działać

Witam zawsze gdy włącze kompa to po 2 godzina lub prędzej zawsze klawiature przestaje działać ale dioda jest zapalona to nwm od czego jak rozwiązanie jest takie że musze zresetować kompa i tak dalej nwm jak to naprawić czy wymienic klawiature czy coś na kompie pogrzebać sterowniki mam sprawne sprawdzałem nawet i nie wiem od czego.Albo przestaje działać za 30 minut albo za 2godz albo jeszcze za 5-6 godz ale ja tyle nie gram.Już dałem tu temat ale na chwile działa dobrze i źle myślałem.Czy da się jakoś naprawić czy nowa klawiatura.

Może opisz jeszcze raz swój problem. Tylko tym razem po polsku.

Klawiatura przestaje działać tak zależy bo raz po 2 godz. przestaje działać a raz działa dobrze

np. nagle podczas grania w grę też się wyłącza nie wiem od czego tak nagle przestaje działać.

Hej,

Trzeba sprawdzić, czy zmieniając klawiaturę na inną też pojawia się ten problem. Możesz pożyczyć od kogoś do testów i sprawdzić. Jeśli inna będzie działać ok, to masz odpowiedź.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Znalazłem na strychu ale to jest ta sama klawiatura

Czyli ten sam model? I co się dzieje po jej podłączeniu? Zacina się czy nie?

No raz przestaje działać po 2 godz. Raz dłużej. Nie zacina i nagle przestaje działać sprawdzałem i nie mam wirusów nie wiem może kupię inny model

Może to kwestia oszczędzania energii przez kontroler USB. Spróbuj to wyłączyć, jeśli jest włączone.

ja to już miałem ustawione na wył.

Czyli trzeba jeszcze sprawdzić w ustawieniach portów USB w menadżerze urządzeń. Chodzi o tą pozycję ze screena - pole ma być odznaczone.

obraz

mam i miałem odznaczone czyli będe musiał od nowa włączać kompa żeby znowu działa :frowning:

Ale nie chodziło o ustawienia klawiatury tylko portu USB - to dwie różne kwestie. Masz zmieniać ustawienia koncentratora USB a nie klawiatury.

Wiem ale to też mam odznaczone

Czyli w ustawieniach portów USB masz wyłączoną możliwość wyłączania portów USB w celu oszczędzania energii?

Tak

Próbowałeś podłączać klawiaturę do innych portów USB? Efekt taki sam?

Zobacze

a i klawiatura przestaje działać gdy włącze gta 5 bo mam i gdy włączam i chce pograć to patrze że przestała działać nie wiem a z tym to jeszcze sprawdzę nie chce się domyślać ale tak jest czasami gdy włącze gta 5

To sprawdź koniecznie podłączenie do innego portu USB. A czy pojawiają się jakieś inne problemy? Myszka działa bez zarzutu? Nie pojawiają się braki czy zacięcia dźwięku, gdy korzystasz z karty dźwiękowej zintegrowanej - oczywiście jeśli z takiej właśnie korzystasz?