Kodeki i odtwarzanei filmow

mam starego kompa,i pewnie ma to duze znaczenie przy ogladaniu filmow,ale mam prosbe do ludzi ktorzy maja o tym pojecie.zalozmy ze wyrzuce wszystkie kodeki i programy jakie teraz mam, od czego zaczac?jakie kodeki wgrac i jak je skonfigurowac,jakich odtwarzaczy uzywac?mam problemy z odtwarzaniem filmow w kazdym formacie.windows xp

ja zawsze instaluje K-lite codec+real alternative+subedit i wszytko śmiga

Ale na czym dokładnie polega problem. Filmy się zacinają mimo zainstalowania odpowiednich kodeków.

Podaj config komputera.

Najlepiej zainstaluj FFDSHOW, a do odtwarzania filmów np.ALLPLAYER.

Ja osobiście mam taki zestaw FFDShow + Real Alternative + QuickTime Alternative Lite+ GOMPlayer i nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem filmów i Tobie tez taki zestaw polecę.

IMO najlepsze rozwiązanie, bo nie zaśmieca systemu setkami MB kodeków (jak K-Lite i podobne), z których i tak sie nie korzysta.

Po co instalować 10 kodeków…jak możesz mieć wszystko w jednym?? !!

k-lite mega codec pack

K-Lite codec pack + Real Alternative i żadnych problemów z odtwarzaniem jakichkolwiek filmów

czytaj ze zrozumieniem.

A jak bym myślał tak jak Ty: to bym instalował po 5 playerów na każdy typ pliku, bo każdy by odtwarzał tylko dany film, po 10 kodeków…

Ale każdy ma swoje zdanie,swój komputer i niech robi jak lubi;)

nO i co wynika z twojego wniosku? Nie można zainstalować po prostu FFDSHOW, niż pakę. :expressionless:

Jakie są to problemy z odtwarzaniem filmów? Czy w ogóle ci ich nie odtwarza, czy się zacinają, czy obraz jest niepoprawny? Więcej szczegółów podaj

Zrobił się temat typu: jakiego antywirusa używasz. To ja zmykam;)

Pozdrawiam. 8)

Ja używam SubEdit Player z zestawem kodeków:

http://programy.pcworld.pl/pc/programy/ … 60.pl.html

A tak instalujesz ponad 100 MB kodeków, które jak przyjdzie co do czego to i tak nie odtworzą tego co potrzeba. Ja jakoś mam zainstalowany JEDEN player, paczkę filtrów i aż DWA kodeki (nie licząc tych wbudowanych w playera) i wszystkie filmy chodzą. Więc po co zaśmiecać sobie dysk ponad 100 MB kodeków, z których 95% nie jest wykorzystywana w żaden sposób? jacek1989 dobrze pisze.

tna sie filmy,obraz sie spoznia w ogole nie da sie ogladac

A jaki masz konfig komputera i jakich programów i kodeków używasz do odtwarzania?

jaki antywirus?, może wyłącz go na czas oglądania filmu.

podaj jakiego masz kompa, procek itp

k lite codec (najnowsze)i xp codec pack allplayer 3.0 ale co z tym configiem? procesor 366 :frowning: 192 RAM,16 mb grafiki…no gruchot to to jest ale kiedys dalo sie ogladac a teraz nei wiem jakie kodeki wziac i jak je skonfigurowac,antywirus avast,wylaczony dalej to samo.

NAJLEPSZY ZESTAW - Kodeki AcMegaCodecs Pack (zainstaluj wersję professional) oraz GomPlayer. Jeśli GomPlayer nie będzie umiał otworzyć jakiegoś filmu to poda Ci link do pobrania dodatkowych kodeków, które po zainstalowaniu umożliwią otorzenie filmu przez GomPlayera. Polecam ten zestaw, bo otwieram wszystkie filmy bez problemu. Nigdy też nie miałem problemu z tnięciem się filmów, albo, że nie ma obrazu lub dźwięku. A taki problem czasami występuje z kodekami K-lite Codecs. :smiley:

wszystko ładnie, pięknie ale porównaj swoje zasoby systemowe z jego zasobami. greg9191 , zainstaluj ffdshow, wcześniej odinstalowując k-lite pack, bo sprzęt masz rzeczywiście słaby i potrzebujesz jakiegoś lekkiego oprogramowania.

Ważne: Wyczyść dokładnie rejestr po odinstalowaniu kodeków.