Kolejne cyrki z ecmascriptem

Co wy znów nawaliliście że na Firefoksie mi się wszystko zacina?

Wątpię żeby ktoś się ustosunkował do tak mało precyzyjnie zadanego pytania, w dodatku negatywnie nacechowanego :wink:

Doprecyzowując: przeglądarka dostaje zadyszki na portalu. Na forum i blogach jest w porządku. W Chromium działa też portal, ale w Firefoksie problemy mam tylko z dobrymiprogramami i wp.pl (ciekawe czemu…). Chyba po prostu ludzie z wp piszą pod jedną przeglądarkę.

Problem wałkowany od pół roku


Zero reakcji…
Częściej ten problem zgłaszają użytkownicy Linuksa nie wiedzieć czemu.

wygląda na to, że będzie trzeba zainstalować noscripta i wywalić niepotrzebne śmieci…

Do takiego wniosku doszła pewna część użytkowników i jest spokój :wink:
Mi wystarcza uMatrix i uBlock odpowiednio skonfigurowany.

1 polubienie

Może po prostu za słaby procek? Chodzi o laptopa czy stacjonarkę, jak o laptopa, to mój dostaje zadyszki na większości stron, a mam Chrome i Windows. A podobno taki szybki miał być…

Edit:
A Onet to jest jego pogromca.

Inne strony działają raczej dobrze. Występują też jakieś wycieki pamięci, jak nie zamknę strony to użycie ramu leci i leci…

Podczas przewijania strony na Firefoksie:

18% procesora i 46% procesora graficznego to troszkę przesada jak dla mnie.

A tutaj parametry:

E, to normalne. Strona DP ładuje zewnętrzne elementy w sposób synchroniczny - czyli cała treść nie ulega interakcjom do załadowania ostatniego elementu.
U mnie strona staje się “klikalna” po ok. 24s
Treść wpisów, grafiki ładują się w ciągu ok. 2-4s, a potem reszta jest marnowana na uruchomienie reklam i na koniec załadowanie komentarzy - na to potrzeba 4s (od 20 do 24 sekundy).

24 sekundy na załadowanie strony to jest jakaś masakra :smiley: Jak w czasach modemów :smiley:

1 polubienie

dasz listę do ublocka?

ale u mnie po chwili cała przeglądarka nie ulega interakcjom xD

Do tego polecam na umatriksie wyciąć ruch z wpcdn.pl :wink:

1 polubienie

Wiesz, widzisz jak treści się ładują, ale linki masz aktywne dopiero po 24s… Więc z głównej przez 30s nic nie klikniesz :smiley:

Znów wracamy do starej śpiewki, że DP jest tylko dla procesorów i7 :wink:

Szkoda, że nikt z administracji/webmasterów w końcu porządnie nie zabierze się za serwery i działanie portalu/bloga.

@Fizyda gdzieś pisał co trzeba by zrobić. Dać gościowi zarobić i dać użytkownikom szybką stronę.

Aaaa pamiętajcie, że Ci co testują nowy system komentarzy są na innym serwerze i to przez niego wszystko może chodzić wolno itp.

To, że wolno, to nie nowość - ja od 2mies. mam ładowanie stron na poziomie 24s…
System komentarzy dorzucił tylko Error 500 :stuck_out_tongue:

Ale teraz komentarze ładują się błyskawicznie :wink:

*O ile działają… ale to już pisałem gdzie trzeba.

Ja mam i7 :​P (trochę stare, ale całkiem dobrze działa). Zainstalowałem noscripta, zezwoliłem tylko na te skrypty, bez których strona nie działała i jest dobrze.