Kolejny problem z systemem

Witam mam kolejny problem z Windows 10.
System się uruchamia normalnie i pulpit działa po zbootowaniu normalnie. Po odpaleniu przeglądarki mysz i klawiatura nie reagują na nic, a ponowne podpiecie już nie chcą się włączyć. Przed chwilą zawiesił się na ekranie logowania, ale obraz znikł, i pojawił się na pulpicie

Nawet na pulpicie się zaciął po czasie

Pokaż mi swoje towary (podaj spece sprzętu (z zasilaczem włącznie))

To wszystko może wynikać z niestabilnej pracy karty graficznej. “Uszkodzenie sterownika ekranu” skutkuje właśnie takimi objawami. Przetestuj RAM karty:

https://www.youtube.com/watch?v=PLr9hM8zSZQ

I dlatego pytałem o specę

Zawsze się o to pytam. Karta graficzna może pracować niestabilnie właśnie z niedoboru napięcia.

Podasz, proszę, specyfikację Twego urządzenia, jakim jest komputer osobisty? :no_mouth:

I5 2500
14 GB ram ddr3
GPU gtx 770
Be quiet system power 9 500W

W ty momencie kilka razy obraz zanikal. Uruchomiłem system, pulpit się pokazał i się pc zaciął. Po chwili znikl obraz, wentylatory na karcie się wyłączyły, obraz się pokazał i wentylatory się uruchomiły. Obecnie nie zacina się od 3 minut ale boję się odpalać co kolwiek

Takie problemy pojawiły się po dzisiejszej nocy, na którą komputer wyłączyłem całkowicie, nie w tryb uśpienia. Przed wyłączeniem wczoraj grałem bez problemów

Obraz znów się zaciął po kliknięciu na pulpit

Znów “reset” obrazu nastąpił i nie zacina się ale zaraz się zatnie jak coś włączę

Tak jak kolega powiedział, przetestuj pamięć karty, sprawdź, czy masz poinstalowane najnowsze sterowniki i zobacz, czy nie masz zbyt słabego zasilacza, chociaż 500W mi się nie wydaje zbyt małym napięciem dla tej konfiguracji.

Najwyżej sprawdź, czy karta graficzna jest dobrze podłączona > czy kabel 8+6 pin jest podłączony.

Procesor trochę stary, zgaduję, że komp to gotowiec z allegro…

I czy karta graficzna lub procesor była overclockowana? Jeżeli karta, to od-overclockuj, jeżeli procesor to może być wtedy znowu za mało napięcia dla karty (co mało prawdopodobne)

Nie było robione OC. Zaraz przetestuję pamięć a wtyczka jest dobrze wpieta. Obecnie malwarebytes robił skanowanie i wykrył zagrożenie. Teraz po odizolowanku tego zagrożenia nie zacina się po kliknięciu na pulpit. Czy to mógł być wirus?

Owszem, usuń to ścierwo jak najszybciej i powiedz, czy komp sie dalej zacina… Są takie wirusy, co właśnie “zamrażają” komputer. Tego to się nie domyśliliśmy…

Ok usuwam i poprobuje pootwierac różne programy.

Sprobuj jeszcze tak dla pewnosci poaktualizować sterowniki…

Odpaliłem przeglądarkę. Na chwilę kursor się przycial, ale dosłownie na 0.5 sekundy, działa normalnie

OK ale nie bądź pochopny. Wypróbuj wszystko i najlepiej kilka razy

idę właśnie na stronę nvidia zainstalować najnowsze sterowniki, i od razu wejde na PC na ten temat żeby łatwo mi się pisało

Ups. Zacięło się po wyszywaniu frazy

Reset obrazu Kolejny