Kolejny temat z serii "Co się stało z DP?"

Zauważyłeś, że system komentarzy na spiderze, to disqus? Od razu pojawiają się, mają szereg opcji tworzenia i edycji. W porównaniu do psich szykan na DP, to inny świat.
WP poczęstował nas systemem komentarzy, która odbija się zgagą użytkowników.

Właśnie czytam TAM komentarz, którego autor konstruktywnie odpowiada na argumenty autorki tekstu :slight_smile:

To fajna i sprawdzona forma komentowania. Szkoda że tu jej nie mogą zaimplementować.

Po napisaniu mojego, całkiem odrębnego zdania, wyskoczyło, czy pokazać wcześniej dodany komentarz. Też z ciekawością przeczytałem. Ja nie odnosiłem się do metod ruskich, czy białoruskich zawłaszczających internetem. Pewnie byłyby to przekleństwa… :frowning:

Nie mogą czy nie chcą, naturalnie pytanie nie do ciebie.

Hmm, chcą to np taki scenariusz, że wp wykupuje disqusa? :wink:

@januszek - widzę, popieram, rozumię. Nie wiem co na to Wodnik…

A nie wystarczy włączyć? :wink:

Dlaczego korpo, które żyje z monetyzowania danych pozyskiwanych za pomocą narzędzi webowych, miałoby oddać kawałek swojego terytorium konkurencyjnemu korpo?

Dlatego, że jeśli „korpo” czegoś nie umie, albo nie ma sił i środków (dużo zgłoszeń, nie nadążamy, itd.), może się zastanowić nawet nad kupnem / wynajęciem gotowej usługi - celem usprawnienia działania jakiegoś kawałka swojego korpo. Zresztą… bez anonimków daliby sobie radę sami z moderowaniem, ale o tym były już dyskusje jak stąd na księżyc, w zasadzie ten wątek jest zasadniczo bezcelowy, ponieważ nawet do takiego sprzątnięcia łajna na głównej nie ma woli.

EDIT:
Tu kolega mądrze napisał:

No widzę to, wchodzi gościu do istora bo chce kupić telefon i wychodzi z samsungiem :wink:

Pytałem, dlaczego komentarze się nie pojawiają.@lordjahu odpowiedział. Można było zamknąć temat, ale po co? Zawsze ktoś coś ciekawego napisze niekoniecznie na temat. Jak to na forum.

@smbody piszesz o rozwijaniu społeczności tu na forum.

Macie ochotę się udzielać w tematach np jak tutaj?

Tytuł wątku jak i zawartość bardzo wymowna. Chyba że to dla miłośników kalamburów.

Moje zdanie jest takie, że jak nie ma komentarzy to czytelnik widzi tylko jeden punkt widzenia jednej osoby, czyli autora tekstu a to dosyć mało.

Sztuką natomiast jest zorganizowanie dobrej dyskusji w komentarzach. Myślę że nikomu się nie chce po prostu, bo na serwisach typu Stackoverflow można to było zrobić. No ale tam są zasady, np nie można oceniać jeżeli nie ma się odpowiedniej rangi itp. Disqus też jest fajny.

Tytuł artykułu „TSMC rozpoczęło pilotażową produkcję układów w 3 nm. Pierwsze układy w 2023 roku”
No to inne punkty widzenia w tej sprawie. :joy:

Warto to czytać?

Czyli co? Tylko swoi swoim. A kto tę rangę przydziela? Czysta komuna.
Żyłem w takich czasach gdzie ktoś decydował czy „dorosłem” do tego czy mogę mówić i pisać co myślę.

Czyli co? Nic. News to tylko informacja i nic więcej. Co chcesz komentować. Informację.
P.S. Stack Overflow to nie stronka z niusami. To typowa strona techniczna branzy IT gdzie pytasz i szukasz odpowiedzi lub jej udzielasz. To takie coś jak Elektroda do sześcianu.
Porównywanie tego z DP Newsy, to pomyłka.

Zawsze jest do wyboru jakaś forma moderacji lepsza lub grosza albo komentarze puszczone na żywioł. Uważam że są miejsca w sieci, które robią to źle oraz takie, które robią to lepiej i od których można się uczyć.

Czy to będzie żywioł, komuna czy w miarę zrównoważone moderowanie wg dobrego regulaminu, to już zależy od zaangażowanych ludzi i tego co udostępnia system. Wg mnie Stackoverflow robi to dobrze w sferze informatycznej. Mimo to warto założyć tam konto, popisać trochę i wyrobić sobie zdanie, do czego Cię zachęcam - no chyba że już jesteś stałym bywalcem.

Taka sytuacja jeżeli chodzi o komentarze, dyskusję i moderację która przepuszcza komentarze anonimów którzy namawiają do samobójstwa. :rofl:

Jak już wspomniałem januszkowi system komentarzy disqus, to dodam jeszcze, że system udziela stronie moderacji i przykładowo w majorgeeks jest zachowany poziom kultury - a często komentarze lecą w tysiące na wbijam pl.
Sidkwa Kolego - jesteś po kon-trollą złośliwych znajomych, a DP nabija kasę. Gorzej, niż w wykopie…

Tutaj, problem nie polega na tym, że używa się niedoskonałego narzędzia. Tutaj, chodzi o model biznesowy. Użytkownicy nie są klientem korpo, tylko zasobem.

I tak dla mnie to jakaś dziwna sytuacja, że nie ma powiadowień jak ktoś odpowiedział na komentarz (dla zalogowanych).

Zgadzam się ale to nie jest takie bleble ciekawostek z branży. Tu masz Collectives gdzie trzeba zdobyć jakis poziom zaufania by móc odpowiadać z reguły w kwestiach programistycznych. Poza tym to forum ofert pracy i zatrudnienia.
Co innego Stack Exchange którego częścią jest Stack Overflow. Ale całość to też tylko forum, rozbudowane ale forum.
Dlatego powtarzam, komentowanie newsów to tak jak by komentować działanie typu 2x2=4.
Komentować mogę blog, artykuł wyrażający opinię a nie tekst typu

Co mam pod tym napisać, że mi sie 3 nm nie podobają.
Zlikwidować te komentarze bo tylko dodatkowo zaśmiecają stronę, która i tak już jest przeładowana reklamami (ale z tego żyja) .