"Komentarzowa żenada" na portalu i brak jakiejkolwiek moderacji

Czy Wy też odnosicie wrażenie, że od pewnego czasu (wiadomo jakiego) poziom komentarzy jest żenująco niski. Anonimy zawsze stanowiły problem, ale od pewnego czasu i zalogowani pozwalają sobie na bardzo wiele. Sam niejednokrotnie daje się ponieść emocjom, zwłaszcza po tym, jak X raz dam się złapać na clickbait … Nie wchodzę jednak w jakieś personalne docinki czy inwektywy. Niestety, z racji bycia “fanbojem Microsoftu”, a od niedawna “fanbojem Xiaomi” non stop obrywam od jakiś internetowych napinaczy. Nawet bym się tym nie przejmował, bo w końcu takiego delikwenta można zablokować i w ogóle, ale gdzie jest moderacja? Mogę sobie takie komentarze zgłaszać do woli, a one i tak wiszą na portalu - generalnie redakcja ma na to wywalone.

Poniższe cuda wiszą sobie już od prawie tygodnia i co? Nic :slight_smile: Tutaj chyba nie trzeba niczego więcej komentować.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Heh :wink:

Tak się tym przejmujesz?

Robisz za darmowego moderatora, że zgłaszasz komentarze czy co.

Moje zdanie jest takie, że dopóki na DP nie zostanie wyłączona możliwość anonimowego komentowania, nie będę umieszczać swoich przemyśleń.

1 polubienie

Nie wiem jakie masz wyobrażenie na ten temat, ale nie czytam wszystkich komentarzy i nie zgłaszam ich. Jak widzę jakąś bucowatą odzywkę w moją stronę to delikwenta blokuję, a komentarz zgłaszam.

Z drugiej strony zdajesz się niewiele różnić od jegomościa, który jest “bohaterem” powyższych zrzutów.

@anon41799040 Problem w tym, że anonimy nie są żadnym problemem - można odgórnie zablokować wyświetlanie ich komentarzy. Problemem są właśnie zalogowani użytkownicy, tacy jak na zrzutach wyżej.

@sensu Kiedyś owszem, ale chyba już za stary jestem - temat sobie założyłem bardziej w celach “edukacyjnych”, tj, by poznać opinię innych.

Ja po prostu nie odpisuję na komentarze zawierające osobiste “wycieczki”. Temat się wtedy urywa a jak chcę coś jeszcze napisać to zakładam nowy wątek i tyle w temacie - inaczej chyba tego nie zrobisz…

Wystawiłeś sobie opinię człeku…

Ale to przecież nakręca odsłony, a o to teraz głównie chodzi. Moja rada - nie zaglądać do tego śmietnika zwanego komentarzami. Nie warto.

2 polubienia

Hej,

Ja generalnie też niewiele komentuję - no chyba że w swoich wpisach i tematach w miarę neutralnych. Póki na portalu nie będzie moderacji z prawdziwego zdarzenia, nic się nie zmieni, niestety… A na to się nie zapowiada.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Tak samo.

Odkąd pojawił się najazd anonimowych prostytutek oraz użytkowników sprawdzających cierpliwość blogerów/moderatorów, trochę odechciewa się komentować wpisy. A jak dochodzi tam do jawnej dyskusji to…

1 polubienie

Też miałem porobione kilka zrzutów ekranu wiszących wulgarnych komentarzy i też miałem poruszyć ten temat, ale mi się odechciało…
Redakcja ma na to totalną zlewkę, a od ponad połowy roku tak samo zlewa społeczność, to co ja się będę tym przejmował?
Praktycznie już nie komentuje odkąd się okazało że pod niektórymi tematami, większość ludzi mam zablokowanych.
Na portalu w komentarzach robi się taki sam chlew jak na wp, onet czy innych ściekach internetu, które nie są nawet portalami tylko bilbordami reklamowymi.

3 polubienia

Piekło zamarzło. Miesiąc temu gdy byłem rozwiedziony z DP wypowiedziałem się jako Anonim komentując GRZECZNIE wypowiedź na głównej (już nie pamiętam kogo) odnoszącą się do DP. I moderacja mnie nie puściła. Zastanawiam się po co wróciłem :pensive:

A ja prawie wszystkich wypowiadających się tutaj kojarzę z komentarzy personalnych. Antyhakera w starym systemie komentarzy, miałem z tego właśnie powodu, domyślnie ukrytego. Owszem, rozumiem, że poziom chamstwa w pokazanych zrzutach jest potężny - ale równocześnie wiem, że pierwszym krokiem do tego jest argumentacja personalna udająca rzeczową (to wtedy kiedy ktoś ocenia autora wypowiedzi a nie wypowiedź).

Mam nadzieję, że moja żona tu nie zagląda.

@pijany_garossss - jesteś starym kawalerem przecież…
Niedawno ujawniłeś się jako alfons w grach komputerowych gdzie oferowałeś na wymianę - no kogo?..

Ha, na szczęście takie dowody się tu usuwa.

Chwała darmowym moderatorom.

Nikt Ci nie uwierzy.

Zboku - mam zrzut ekranu…

Prowadzisz rejestr zrzutów zboków? lol :stuck_out_tongue_winking_eye:

garoz666 i wszystkie jego wariacje to mój konik

1 polubienie