Komp - opłaca się?

Właśnie przeglądałem ofertę sklepu komputerowego niedaleko mnie i złożyłem taki zestaw:

i teraz pytanko do ekspertów czy taki zestaw opłacałoby się zakupić? na razie nie zamierzam go kupować ale może na wakacje :wink: a moze lepiej byłoby coś złożyć pod ATHLONA X2 6000+ (cena ok. 850zł podobnie jak C2D E6600) i ceny płyt pod Athlony są niższe.

Karta graficzna za 2000zł a zasilacz za 350zł :x

Zasilacz do wymiany na na przsykład

http://zenfist.pl/pID/281.htm

enermaxy to podobno bdb zasilacze :slight_smile: polecił mi go CyraX_X i kupuję go niedługo, gdyż mój aton 350W siada nawet na tym kompie który teraz mam :wink: ew. zmieniłbym go na:

ZASILACZ ENERMAX - Liberty 620W (ELT620AWT) ~550zł

acha w tym sklepie mam zniżki gdyż kupowałem tam cały mój sprzęt :mrgreen:

karta grafiki za 2000 zł to trzeba mieć jednak coś z główką nie tak :x pewnie komp do gier ? lepiej kupić konsole.

Lecz jednak twój przyszły komputer jest strasznie “prądorzerny” więc lepiej mieć coś bardzo porządnego i mieć zapas energii :lol:

daniel79 kompa będę kupował z myślą o grach, chciałbym na nim pograć w gry takie jak Crysis i inne które wyjdą pod DX10 i PS4 :slight_smile: a konsola to niezbyt dobra decyzja - trzeba kupować telewizor LCD którego nie posiadam :stuck_out_tongue:

D@widoS to wziąłbym jak napisałem wcześniej enermaxa 620W :mrgreen:

a może komputer potrzebny do grafiki ?? piotrekplay może chce mieć kompa dobrego na pare lat :-k

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 23:02

nie trzeba mieć telewizora LCD

D@widoS moze nie trzeba ale na CRT będzie zwalony obraz :stuck_out_tongue:

na starych crt są problemy z kolorami i odświerzaniem ale na nowszych takiego problemu nie ma,na moim starym telewizorze funaj mam wyblakłe kolory podczas grania na PlayStation

akurat w moim pokoju mam TV CRT z 2000r LG 21" na niego nie narzekam przez te 7 lat sprawuje się bdb i z kolorami nie ma problemu ale na LCD i tak grałoby się lepiej :wink:

Mój kumpel ma PS2 i jest gitarka :stuck_out_tongue:

złożyłem teraz coś pod Athlona 6000+ x2

procesory AMD też nie są złe a bez podkręcania C2D E6600 athlon x2 6000+ jest chyba wydajniejszy :wink:

Teraz troche poczytałem o tym zasilaczu i powinien uciągnąć ten zestaw :slight_smile:

Napisałeś że kosztuje 350 zł a na zenfiście kosztuje 429zł :o więc trafiłeś na okazję i go bierz,

sklep mało znany, nie sprzedaje na allegro oferty ma bdb :slight_smile: i zawsze coś wypuszczą - kupię go za jakieś 330zł :wink: (ten 500W - tyle samo co na allegro)

zasilacz kupuję priorytetem mój już skrzypieć zaczął a nie ma w nim nic kurzu :smiley: i komp chodzi niestabilnie bo nie daje 2 dysków rady uciągnąć (zanim dokupiłem 250 gb chodził OK)

no i co w związku z tym ? :shock:

nienależy do słabiaków … co to do karty za 2k musi być zasiłka za 1/3 ceny karty by zestaw był dobry ?

poprostu nazwa skojażyła mi się z inną no i ta cena :wink:

trzeba łapać okazję :wink: na allegro 20zł taniej tyle zapłacę za przesyłkę a w sklepię będę przy okazji i kupię :slight_smile:

:lol:

porównaj linie +12V Enermaxa i BQ tego co poleciłeś…

Enermax sobie poradzi.

Core 2 Extreme QX6700, Nforce 680i, 2 x 8800GTX zestaw po O/C

Zasilacz tylko 500W. Zestaw w szczycie pobiera 429W.

To jest prądożerny komputer :smiley:

http://theinquirer.net/default.aspx?article=36066

hmm ale który zestaw bylby bardziej opłacalny ten z C2D czy Athlonem 64 6000+ x2?

Ja wybrałbym jednak C2D

A tak nawiasem czy GeForce 8800GTS 320MB ujedzie na Amacroxie AX450-PNF?