Komp padł :D

Mam taki problem, iż po podkręcaniu komputera (athlon 3000+ 1,8Ghz@2,7Ghz) działał on normalnie(Sprawdzałem w Super pi)normalnie działało. Ale po jego wyłączeniu nie chce sie włączyć. Kiedy go uruchamiam to wiatraki sie kręcą ale pika i nic się nie pokazuje. Nie wiem czy to wina płyty główna czy zasilacza czy czegoś tam innego.

Pomóżcie

Z tego co sie orientuje to chyba za bardzo go podkreciles. Taki slaby procesor i go podkrecac o 1Ghz :shock:

:stuck_out_tongue: :lol: Jeszcze by bylo pol biedy jakbys mial dobre chlodzenie procesora.

Jaki zasilacz i jaka plyta glowna :?:

A byłeś godzien sprawdzić temperatury :?:

Pewnie go spaliłeś… :?

płyta główna Gigabyte. Chyba się nic nie spaliło bo nie śmierdziało. Komp się normalnie włącza tylko pika i nic się nie pokazuje. Próbowałem resetować bios ale to nic nie dało.

;] no ale jakoś go wyłączył :stuck_out_tongue: ale później nie wstał…

Podaj jaki masz zasilacz( pewnie jakiś no-name :slight_smile: )

widzę że się cieszysz :stuck_out_tongue:

Hehe a jak pika “ciszej - głośniej” i tak na wzajem czyli tony wysokie i nieskie :?:

Lol - raczej tego nie czuc wiec na wech tego nie sprawdzisz. Za mocno podkreciles i masz - sadze ze spalony.

Na przyszlosc podawaj cala nazwe (model) plyt glownych i wszystkich rzeczy, a nie sama nazwe producenta.

Hehe a jak pika “ciszej - głośniej” i tak na wzajem czyli tony wysokie i niskie :?:

Słaby? Kończ już waść mość, wstydu oszczędź!

hackinside zacznij od resetu BIOSu.

… to żeś się rozpisał :stuck_out_tongue: płyt Gigabyte jest troche ;] dokładny model

chyba to se… obejżyj dokładnie

a te pikanie, to jest pewnie regularne… pasowało by troche więcej napisać :roll:

Te procesory podkręcają sie nawet jeszcze wyżej.

@hackinside

Wyłącz komputer od prądu i wyjmij z płyty głównej bateryjkę na jakieś 30 sekund, to zresetuje ustawienia biosu, może wtedy ruszy, a jak nie to znaczy że coś się spaliło.

McDracullo nie mow ze to jest dobry procesor :?: Nie bo padne…

Kot_krk - jeszcze zalezy jakie ma sie chlodzenie. Na slabym sie raczej przegrzeje.

pika jakieś 2sek a przerwa medzy pikaniami do jakies 10sek tym samym tonem. Jak już mówilęm BIOS zresetowałęm ale to nic nie dało

Moim zdaniem nic się nie stało,tylko za mocno podkręcił i tak to już jest :twisted: ,spróbuj zmienić zworkę na płycie głównej i będzie wszystko ok :slight_smile:

Tak to dobry proc 64Bitowy lepszy od wielu Pentiumów D które szczycą cyferkami mowa tu o ponad 3.4GHz a ten jest lepszy :stuck_out_tongue:

Padaj ale na coś twardego :hahaha:

procesor prawie do niczego - do kręcenia się nadają ale rosną im temperaturki… jak mieć dobre chłodzenie to i ponad 3GHz można dojechać… albo zasilacz nie wstaje albo zresetuj bios…

Celeron 1.7 GHz kojarzy mi się z Codegenem 300W…

:hahaha:

To jest zły procesor? A dobry to niby jaki jest? Musi mieć 5GHz? Najlpeszy w tym przedziale cenowym.

Ja nie porownuje do Pentiumów D. Mowie ogolnie - z tego co wiem to obecnie jest bardzo duzo mocniejszych procesorów.

Wiadomo ze te cyferki (Ghz) sie nie licza tak bardzo…

Gigabyte GA-K8NF-9

A zasilacz Modecom feel

Następny. Wszedzie rosną tempeartury gdy podnosi się zegary. Co wy byście chcieli? z 1.8GHz na 3GHz i temperatura 20 stopni przy temp. na dworze przekraczającą 30 stopni?