Komp za około 500zł - jakieś sugestie?

W związku z poniższym chce sobie złożyć kompa za jakieś 500 pln co by ot był sobie. Chciałbym, co by komp dobrze podkręcał się i miał zewnętrzną grafikę nie tam jakieś zintegrowane. Najlepiej z jednego sklepu. Da się coś takiego za taka cenę złożyć ? Nie szalejcie z parametrami (lol) Thx

za mały budżet.

A nie lepiej kupić komputer od znajomego używanego? Popytaj znajomych czy nie mają sprzedać jakiegoś sprzęciku :slight_smile: Budżet skromny ale nie oznacza, że nie będzie za to komputera. Zobacz na allegro :slight_smile:

A jaki budżet byłby wystarczający ? Ja jestem minimalistą w tych sprawach. Używanego to ciężko mi będzie kupić, raczej nikt nie opycha, ale wcześniej intensywnie nad tym myślałem. Popatrzę…

żeby złożyć coś fajnego i takiego żeby posłużyło to tak około 2k. (moze nie wszyscy sie ze mną zgodzą… :P)

to takie minimum

dfi ininity am2

brisbane x2 3600+

1gb ddr667 a-data,goodram.

250gb sata 2 wd,seagate

7300gt palit

delta 400W

obudowa

napęd dvd rw lg

popatrz na allegro.pl i zsumuj.

technik_elektro w sumie to można zjechać z ceny dając dysk 160 GB jak użytkownik nie jest wymafający :slight_smile:

można ale licząc koszt 1gb oraz różnicę w cenie można dojść do wniosku, że warto jest dołożyć te 50zł za dodatkowe 90gb :-).

wiem wiem, podobna różnica jest między 250 GB a 320GB :]

Ale jeżeli nie wykorzysta nawet 100GB to 5dyszek w kieszeni :smiley:

a właśnie że nie bo między 250gb a 320 jest różnicy tylko 70GB :P.

Dobra, więc tak. Ten komp ma być niefajny.(hehe). Technik fajne to minimum. Może powinienem zaznaczyć wcześniej ale zrobię to teraz: nie potrzebuję giga ramu wystarczy 512 - w ramach oszczędności. Procek: wystarczy mi 1 rdzeniowy byle się nieźle kręcił. Bez napędu optycznego, dysk - jeżeli to zmniejszy koszty to niech będzie mniejszy. Grafika - za droga niestety. Mam wymagania co ? Dzięki za sugestie

Co do posta poniżej: Wyobraź sobie, że nadal czerpię nieopisaną radość z mojego celerona 900@990 256 sdramu i gf4 mx440 hehe

technik_elektro hehehe ale cenowo jest podobnie :slight_smile: wniosek 3dyszki różnicy :slight_smile:

WD3200AAKS 320GB sATA II 16MB 285zł

WD2500AAKS 250GB sATA II 16MB 255zł :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 18:39

Wujot nie gadaj tylko do zbieraj jeszcze i bedziesz miał fajnego, po co komp, który w ogole by nie cieszył :slight_smile:

wyobrażam sobie jak czerpiesz przyjemność z linuxa i compiz fusion albo z visty na tym sprzęcie, skoro jesteś z niego zadowolony to po co zmieniać cokolwiek.

a ja do niedawna ciągnąłem na PIII 833mhz@943 radeonie 9550 256ram’u :stuck_out_tongue:

Akurat windows xp no i cóż. Wszystko zmierza do offtopa. Kompa chcę sobie kupić co by doznać nowych nieopisanych jeszcze wrażeń lol. Pomożesz więc w złożeniu czegoś niefajnego za 500 stów czy inni pomogą ? Plz thx

za tyle to nawet nie kupisz zintegrowanego HP BUISENESS z P4 HT. a masz coś porządnego w tym gruzie co mógłbyś wykorzystać w nowym sprzęcie ??

za 5stów to wróże Ci:

-jakiegoś Semprona64 3xxx+ lub w porywach Athlona64 3500+ (w porywach oczywiscie jeden rdzeń)

-płyta główna Asrock (jak tniemy koszty to tniemy xD)

-Ram 512 800mhz Kingmaxa (jak ma być tanio to jest xD)

-grafika GF7300gs (w porywach do GT)

-napęd NEC (też taniocha)

  • WD 160GB

no i co Ty na to ;> xDDD

–EDIT–

I to nawet pewnie przekroczy XD

Za tą cenę to tylko taki zestaw można złożyć.

Procesor AMD Athlon 3000+ 1.8 GHz AM2 145 zł

Pamięć ram Corsair 512 MB DDR2 667 MHz 63 zł

Płyta główna Foxconn A690GM2MA-8KRS2H zintegrowana grafa 216 zł

Zasilacz Delta 400W 60 zł z allegro

Razem 484 zł reszta podzespołów z znak.pl

To jest to, konkretna odpowiedź (no prawie xD) Zaoszczędzimy na napędzie optycznym. Procek; to mi się podoba, ram: kingmax to jakaś podróba kingstona xD ? MoBo: Asrock to taka lipa ? lol to może będzie coś lepszego bo przecież rezygnujemy z NEC-a lol. Dzięki za odpowiedź. Możecie probować dalej (lol)

Zintegrowana grafa mnie nie obchodzi ale dzięki za fatygę xD

nie no tak na serio to ja troszkę sobie żartowałem :smiley:

Scorpio podał fajny zestaw. ale mówię, do zbieraj trochę i kup coś z 2 rdzeniami :]