Kompatybilność sprzętu

Ale ta płyta nie ma złącza M2 a czy to wpłynie na wydajność czy odpalę tego ryzena 1600af na tej płycie a320 czy na b350?

Ten Tomahawk to bardzo dobra płyta. Myśl też odrobinę do przodu, a nie tylko na teraz. Chcesz wziąć byle najtańsze byle było. Tomahawk ma dużo większe szanse przeżyć 10 lat niż taki Asus.

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-tomahawk-arctic-7a36-004r-1190010
Ma przecież jeden slot M2

Racja

Ja tego komputera tak długo nie będę miał

… bez znaczenia, na B350 zrobisz oc, jest nieco lepszej jakosći zwykle, lepiej pchniesz lub kuzyn się bardziej ucieszy. :slight_smile: A 320 raczej bym do Athlonów/Apu widział.

Poczekam może od poniedziałku trochę ceny spadną

Chyba do poniedziałku 2022 roku.

Co powiecie na tą płytę Płyta główna GIGABYTE B450M DS3H AM4 micro ATX

Ile chcesz przeznaczyć na tą płytę? Czy zamierzasz robić OC?

Może dałoby sie dostać tańszą, ale zła nie jest. Z lekkim OC też da radę (lekkim!).

Największą wadą DS3H jest slot PCI-e x1 zaraz pod slotem PCI-e x16 (patrząc z perspektywy montażu płyty w obudowie tower). Dla kogoś kto nie zamierza montować dodatkowych peryferiów (jak zewnętrzna karta WiFi) nie ma problemu, ale dla mnie jest to coś, co dyskwalifikuje ten model.

W czym ci to przeszkadza? Dobrze, że wcisnęli go w ogóle, bo przecież to micro atx. Na takich płytach zawsze jest nasrane wszystko na kupę :wink:

Napisałem przecież :stuck_out_tongue: Musiałbym zrezygnować z WiFi - nie, gwizdek na USB nie jest rozwiązaniem.

Zamiast DS3H wziąłbym MSI B450M Pro4 (gdybym w ogóle brał pod uwagę płytę mATX).

Przecież niżej ma kolejne złącze pci-e :thinking:

Kartę na PCI-e x1 można zamontować do PCI-e x16?

A dlaczego nie? Gorzej w drugą stronę, bo będzie działało z obniżoną prędkością jak ruszy :wink:

Nie wiem, pytam.

Jeśli żadne elementy karty nie uniemożliwiają fizycznego podpięcia to nie ma przeciwwskazań. Kolejne linie w złączu pci-e służą tylko do zwiększania prędkości komunikacji.

Co powiecie na tą płytę ASRock AB350M Pro4 R2.0 lub na tą ASRock AB350 Pro4